بسیاری افراد نیاز دارند تا هر ساله فرآیند اسباب کشی را انجام دهند. اسباب کشی کاری زمان بر و سخت است. از طرفی امروزه به علت همه گیر شدن کرونا، بهتر است تا کار اسباب کشی را به زمان گذر از پیک محول کنید. ولی اگر مجبور هستید تا پروسه اسباب کشی را در این زمان انجام دهید بایستی با رعایت نکات لازم، این کار را با موفقیت پشت سر بگذارید. برنامه ریزی و بسته بندی کردن وسایل منزل از مرحله های مهمی است که باید قبل از اقدام به انتقال بار انجام دهید. اما بسیاری از افراد برای صرفه جویی در زمان خود و سلامت هر چه بیشتر اسباب هایشان این مرحله را به شرکت های متخصص در این زمینه واگذار می کنند.

در این مقاله قصد داریم تا در مورد ضدعفونی کردن خانه برای اسباب کشی صحبت کنیم.

آدرس اینستاگرام ایزی پک: easypack@

مراحل آماده سازی خانه پیش از اسباب کشی

یکی از کارهای مهمی که در این خصوص لازم است انجام دهید، آماده کردن منزل جدید است. تمیز کردن خانه یکی از بخش های مهمی است که بایستی در دستور کار خود قرار دهید. این کار را می توانید به صورت شخصی انجام دهید؛ سپس برای تکمیل آن، از شرکت های نظافتی کمک بگیرید. آماده کردن منزل جدید مراحلی در پی دارد که شامل موارد زیر است:

  • بررسی عملکرد شیرهای آب، وسایل گرمایشی و سرمایشی و سیم های برق
  • سم پاشی برای نابود کردن حشرات موذی
  • جمع آوری آشغال ها، جارو کردن و طی کشیدن
  • بررسی سلامت شیشه ها و تمیز کردن آن ها
  • هماهنگ شدن با مدیر ساختمان جهت خدمات اسباب کشی

ضد عفونی کردن خانه برای اسباب کشی

ضدعفونی کردن خانه

لازم است تا منزل جدید را یک یا چند روز پیش از اسباب کشی تحویل بگیرید و تمیز نمایید. در مرحله تمیز کردن خانه، به خصوص خانه ای که از قبل افرادی در آن سکونت داشته اند، بایستی از لوازم ضدعفونی بهره بگیرید. البته در نظر داشته باشید که خانه هایی که نوساز هستند و قبلا کسی در آن زندگی نکرده است نیز نیاز به ضدعفونی کردن دارند. زیرا امکان دارد قبل از شما افراد زیادی برای بازدید به آن جا آمده باشند. برای آن که کار ضدعفونی را شروع نمایید لازم است تا از ماسک و دستکش استفاده کنید تا بتوانید از خود حفاظت نمایید. لازم است تا در حین تمیز کردن خانه، درها و پنجره ها را باز بگذارید. بعد از این که سطح را جارو کردید بایستی آن را با محلول ضدعفونی که حاوی الکل باشد تمیز کنید. کابینت ها و کمدها و دستگیره های آن ها را نیز توسط محلول ضدعفونی تمیز نمایید.

شیشه های بیرونی یا جاهایی که در دسترس نیستند را بایستی توسط شوینده های مخصوص تمیز نمایید و استفاده از الکل نیاز نیست. همچنین توجه داشته باشید تا هنگام تمیز کردن گزین هایی مثل کلید و پریز بسیار احتیاط کنید و مایع ضدعفونی کننده را به طور مستقیم به روی آن ها نپاشید. بخش هایی از خانه مانند حمام و ظرفشویی را با ماده سفید کننده تمیز کنید. در انتها دستگیره های در را با الکل ضدعفونی نمایید. از دیگر مواردی که لازم است در ضدعفونی کردن خانه در نظر بگیرید تمیز کردن راه پله ها و آسانسور است. این کار به این دلیل است که در صورتی که کارگران اثاث های شما را بر روی زمین گذاشتند نگران آلوده شدن آن ها نباشید.

ضدعفونی کردن کارتن ها و وسایل

لازم است تا اثاث های خانه خود را پیش از بسته بندی کردن کاملا تمیز نمایید تا گرد و غباری که بر روی آن ها نشسته است را به منزل جدید منتقل نکنید. همچنین در صورتی که از خدمات شرکت های اسباب کشی بهره می گیرید لازم است تا پس از باز کردن جعبه ها، وسایل خود را ضدعفونی کنید و ظرف ها را بشویید. اگر می خواهید خودتان بسته بندی لوازم خانه را انجام دهید باید از کارتن اسباب کشی تمیز و سالم بهره بگیرید و آن ها را قبل از استفاده ضدعفونی نمایید. اما بهتر است به تهیه کارتن های مخصوص بسته بندی بپردازید. این کارتن ها بایستی بسیار مستحکم باشند و دارای ضخامت و ابعاد مناسبی باتوجه به نوع اثاث ها باشند. همچنین می توانید بعد از اینکه کار بسته بندی را به انتها رسانید کارتن ها را با سلفون بپوشانید تا در پایان اسباب کشی بتوانید به راحتی آن ها را با محلول الکل اسپری کنید. به جز مدارک و اسناد با ارزش لازم است تا برخی لوازمی که به آن ها نیاز روزانه دارید را با خودروی شخصی جا به جا نمایید. در پایان لازم است تا وسایلی را که برای بسته بندی به کار گرفته اید نیز ضدعفونی کنید.

ضد عفونی کردن خانه برای اسباب کشی

انتخاب شرکت اسباب کشی معتبر

چنانچه یک شرکت باربری معتبری انتخاب نمایید می توانید از بابت سالم رسیدن اسباب ها به مقصد و رعایت نکته های بهداشتی آسوده خاطر باشید. همچنین استفاده از خدمات این شرکت ها می تواند تا مقدار زیادی در زمان شما صرفه جویی کند. امروزه به علت اینکه کرونا بسیار شیوع پیدا کرده است افراد سعی دارند تا کار اثاث کشی را خودشان انجام بدهند. ولی در صورت زیاد بودن اثاث ها و آپارتمانی بودن منازل، امکان انتقال اسباب ها به صورت شخصی وجود ندارد. بنابراین لازم است تا از خدمات شرکتی بهره ببرید که پروتکل های بهداشتی را به خوبی رعایت نماید، به سلامت کارگرانش اهمیت بدهد، لوازم بهداشتی و ضدعفونی کننده در اختیار داشته باشد.

موارد مهمی مثل مشورت پیش از اسباب کشی، بهره گیری از پرسنل حرفه ای و با تجربه، داشتن سوابق خوب در امر اسباب کشی، دارا بودن شعبه های مختلف در مناطق مختلفی از شهر، برخورداری از انواع ماشین های اسباب کشی، داشتن مجوز و گرفتن هزینه بر مبنای تعرفه باربری از مشخصه های یک شرکت اسباب کشی معتبر است.

ولی  موارد زیر نیز از خصوصیات یک شرکت معتبر در زمینه اسباب کشی است:

  • شرکت بایستی از سلامت کارکنان اعم از کارگران، رانندگان و پرسنل اطمینان داشته باشد.
  • بهره گیری از دستکش و ماسک در کل مدت اسباب کشی از ضروریات است.
  • تمیز کردن کامل خودرو و وسایلی که برای حمل بار مورد استفاده قرار می گیرد.
  • استفاده از کفش و لباس مناسب و تمیز در حین اسباب کشی
  • شست و شوی دست ها قبل از شروع به کار و بهره گیری از ژل و مواد ضدعفونی کننده در طول کار

نتیجه گیری

با توجه به گسترش بیماری کرونا، انتخاب شرکت مخصوص اسباب کشی که اعتبار کافی داشته باشد بسیار ضروری و مهم به نظر می رسد. زیرا شرکت های معتبر تمام نکات لازم در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!