شاید برای شما هم پیش آماده باشد که در اسباب‌کشی‌ها به دلیل رعایت نکردن یک سری از  قوانین اسباب‌کشی در آپارتمان با مشکلات و چالش‌های مختلفی مواجه شوید. قوانین ساده و بعضا نانوشته‌ای که رعایت آن‌ها نه تنها مشکلی برای شما به وجود نمی‌آورند بلکه کمک می‌کنند با آسودگی خاطر بیشتری اسباب‌کشی خود را انجام دهید. اما سوال اصلی اینجاست که این قوانین شامل چه مواردی می‌شوند؟ در این مطلب از ایزی‌بلاگ به سراغ معرفی 5 قانون مهم اسباب‌کشی در آپارتمان‌ها رفته‌ایم که رعایت آن‌ها هم حال بهتری برای شما می‌سازد هم برای همسایگان جدیدتان. با ما باشید تا در این مطلب به سراغ یک روز یعنی اثاث‌کشی منزل برویم.

۱ـ به روز ساعت اسباب‌کشی خود توجه کنید!

جابجایی وسایل، حمل و نقل اثاثیه و رفت و آمد افراد در زمان اسباب‌کشی می‌تواند سروصدای زیادی ایجاد کند. انتخاب زمانی که اکثر ساکنین در محل سکونت خود نیستند، مانند اوایل صبح یا اواخر شب، می‌تواند به کاهش این سر و صدا و ایجاد مزاحمت کمتر برای همسایگان کمک کند. در ساعات شلوغی، ممکن است با کمبود جا در آسانسور یا پارکینگ روبرو شوید. جابجایی در زمان‌های خلوت‌تر به شما کمک می‌کند تا به راحتی از این امکانات استفاده کنید و از ایجاد صف و معطلی برای دیگران جلوگیری کنید.


ساعت اسباب‌کشی

۲ـ سد معبر نکیند

مسدود کردن راهروها، پله‌ها و سایر قسمت‌های مشترک آپارتمان می‌تواند مشکلات متعددی را به وجود آورد. مشکلاتی مثل ایجاد مزاحمت برای رفت و آمد ساکنین به خصوص سالمندان، کودکان و افراد کم‌توان، در محل مسدود شده دشوار یا غیرممکن می‌شود. از طرفی این کار در صورت بروز حوادثی مثل آتش سوزی، به دلیل مسدود شدن راه‌ها جان ساکنین را به خطر می‌اندازد.

3_ قبل از اسباب‌کشی با مدیر ساختمان و همسایگان هماهنگ شوید

به یاد داشته باشید که شما تنها ساکن ساختمان نیستید و هر اقدامی که انجام می‌دهید، می‌تواند بر آرامش و آسایش همسایگانتان اثرگذار باشد. به همین دلیل، هماهنگی قبل از اسباب‌کشی، ضرورتی انکارناپذیر است. پس تاریخ دقیق اسباب‌کشی، تعداد افراد و وسایل، مسیر حمل بار و نیاز به امکاناتی مانند آسانسور یا پارکینگ موقت را به مدیر ساختمان اطلاع دهید.در صورت نیاز به استفاده از مشاعات مانند راهرو، پله‌ها یا درب ورودی، مجوز لازم را از مدیر ساختمان دریافت کنید. در صورت تمایل، می‌توانید از مدیر ساختمان برای هماهنگی با همسایگان یا یافتن شرکت باربری معتبر کمک بگیرید.

 

همسایه ها در اسباب کشی

4_ نگذارید به امکانات و نقاط عمومی ساختمان آسیبی وارد شود

به یاد داشته باشیم که آپارتمان، تنها مسکنِ ما نیست. بلکه خانه‌ی همسایگان نیز هست. احترام به اموال و فضاهای مشترک، نشان‌دهنده‌ی شخصیت و فرهنگ ماست و آسایش و زیباییِ این فضاها، بر کیفیت زندگی همه‌ی ساکنین اثرگذار خواهد بود. هرگونه آسیب به دیوارها، کفپوش‌ها، آسانسور و سایر بخش‌های مشترک، تجاوز به حقوق همسایگان و تضییع منافع آنهاست. در کنار آن حفظ سلامت و پاکیزگی این فضاها، در حفظ خشنودی و ارزش کل ساختمان نقش بسزایی دارد. و مهم تر از همه رها کردن اثاثیه و لوازم اسباب‌کشی در راهروها و پله‌ها، علاوه بر ایجاد مزاحمت، ظاهر نامناسبی به آپارتمان می‌دهد

آسیب زدن به دیوار ها در اسباب‌کشی

5_ حفظ سکوت و آرامش تا حد ممکن

از آن جایی که اسباب‌کشی‌ها معمولا در روزهای تعطیل اتفاق می‌افتند و بیشتر ساکنین آپارتمان، به استراحت در خانه خود مشغولند ایجاد هر گونه سر و صدا در حین فرآیند اسباب‌کشی هم آسایش همسایه‌ها را برهم می‌زند هم باعث می‌شود تا در بدو ورود شما به ساختمان ذهنیت منفی درباره شما در ذهن همسایه‌ها شکل بگیرد. بنابراین در این اسباب‌کشی لازم است تا هم از افراد تیم اجرایی بخواهید که سکوت را رعایت کنند و از فریاد زدن پرهیز کنند و مهم تر از همه با شرکت‌های اسباب‌کشی کار کنید که اعتبار و تجربه کافی را در این زمینه به دست آورده‌اند.


کلام آخر

در این مطلب از ایزی‌بلاگ به سراغ 5 قانون ساده اما بسیار مهم در اسباب‌کشی‌ها رفتیم که رعایت آن‌ها این امکان را به شما می‌دهد تا هم اسباب‌کشی راحتی را پشت سر بگذارید هم در ابتدای سکونت خود در ساختمان ذهنیت مثبتی را درباره خود برای سایر همسایه‌ها ایجاد کنید.
 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!