برای نقل مکان کردن به خانه جدید بایستی لوازمی که برای بسته بندی کردن اسبا ب ها  لازم است را تهیه کنید. افراد بی تجربه در این امر دقیقا نمی دانند چه لوازمی را به چه اندازه تهیه کنند. لذا سبب مشکل در اسباب کشی می شود.  مثلا نمی دانند اسباب های بزرگتر را کجا جا دهند و یا چگونه آن ها را بسته بندی کنند. این مشکل برای اثاثیه کوچکتر کمتر است. در واقع این بخش اسباب کشی سخت ترین مرحله آن است. البته اگر تجهیزات کافی را در این زمینه داشته باشید کارتان بسیار ساده تر خواهد شد.

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

لزوم بسته بندی اثاثیه منزل

 اگر اثاث ها را یکی یکی بخواهید در کامیون قرار دهید نه تنها باید مدت زمان طولانی حتی تا چند روز وقت صرف نمایید، بلکه حتی اگر با بیشترین احتیاز هم لوازم را داخل ماشین قرار دهید موقع حرکت امکان دارد که اسباب ها حرکت کنند و شکسته شوند یا به آن ها خسارت وارد شود. بنابراین این جا لزوم بسته بندی حرفه ای که توسط افراد دوره دیده و مجرب انجام گیرد می تواند میزان آسیب دیدگی لوازم را تا حد صفر کم کند. از طرفی شما می توانید در منزل جدید به راحتی بسته بندی ها را باز کرده و و سایل را در هر جایی که درست می دانید چیدمان کنید.

کارتن اسباب کشی از کجا بخرم؟

لوازم بسته بندی مناسب

تجهیزات بسته بندی برای لوازم کوچک مثل چینی ها و خرده ریزها با  اسباب های بزرگتر مانند یخچال و اجاق گاز متفاوت است. بنابراین نوع بار بسته به ابعاد و سایر شرایط تجهیزات خاص خود را می طلبد.  البته در همه اثاث کشی ها ی خانگی یک سری از وسایل همیشه مورد نیاز هستند. به برخی از این لوازمی که برای اسباب کشی نیاز هست اشاره می کنیم.

کارتن بسته بندی

کارتن اثاث کشی جزء جدایی ناپذیر لوازم لازم جهت اسباب کشی ها می باشند. کارتن ها با توجه به ابعاد اسباب ها در ابعاد مختلف و اندازه های متفاوتی درست می شوند. این کارتن ها از نظر جنس و مقاومت با هم تفاوت هایی دارند. بهترین وسیله برای انتقال اسباب ها کارتن 5 لایه می باشد. به لحاظ اینکه این کارتن ها مقاومت بالایی را دارا می باشند. همچنین جنس این کارتن ها طوری تعبیه شده است تا فشارهای وارده احتمالی بر اسباب ها وارد نیاید و خطر از بین رفتن اثاثیه ها به صفر برسد. اما تعداد کارتنی که بایستی برای اسباب کشی خرید نمایید بستگی به میزان بارهایتان دارد. بهتر است چند کارتن هم اضافه خرید نمایید تا  موقع بسته بندی به هیچ مشکلی برخورد نکنید. کارتن ها به یک اندازه نیستند و بسته به اسباب ها سایز های متفاوتی دارند. کارتن ها را بایستی در ابعاد کوچک و بزرگ خرید کنید. لباس ها نیز کارتن مخصوص به خود دارند که بهتر است برای جاگذاری آن ها از آن کارتن استفاده نمایید.

کارتن اسباب کشی ایزی پک

بیشتر بخوانید: 7 کاری که قبل از اسباب کشی باید انجام دهیم!

بابل رپ از لوازم مهم بسته بندی

پلاستیک های حباب داری که جهت ممانعت از هر گونه ضربه و فشار در اثاث کشی ها مورد استفاده قرار می گیرد بابل رپ نام دارد. این نوع پلاستیک ها دارای حباب های هوایی فراوانی می باشند که جهت ضربه گیری تولید شده اند. بنابراین از شکستگی و هر گونه خطوط بر روی اسباب ها ممانعت به عمل می آورند. این پلاستیک ها برای اثاث های شکستنی و یا لوازم الکترونیکی که حساسیت بیشتری نسبت به سایر لوازم داشته باشند به کار می روند. لوازم بزرگتر مانند  میز ناهار خوری و شیشه های کمد و غیره با استفاده از این پلاستیک حباب دار از شکسته شدن حین اسباب کشی مصون می مانند. برای خرید بابل رپ ها بایستی آن ها را به شکل توپی تهیه نمایید. حتما موقع خرید به قطر و میزان درشت بودن حباب ها توجه کنید. چون این فاکتورها بسیار بر کیفیت ضربه گیر بودن این پلاستی ک ها تاثیر می گذارد.

پلاستیک حبابدار ایزی پک

کاغذ بسته بندی

کاغذهای بسته بندی جهت نگهداری اسباب های شکستنی به کار می روند. قبل از اینکه وسایل را درون کارتن ها بگذارید بایستی با کمک کاغذ بسته بندی آن ها را کاملا بپوشانید. در واقع این مرحله از کار خیلی مهم و ضروری می باشد. چون جلوی شکستن خرده ریزها را می گیرد. البته ممکن است بگویید با روزنامه هم می توانید این کار را انجام دهید. اما این کار باعث می شود که مجبور شوید  که ظروف و خرده ریزها را کامل شست و شو دهید. چون روزنامه ها مواد آلوده زیادی مانند سرب دارند که می توانند اسباب های آشپزخانه شما را آلوده کنند. بنابراین بهترین کار استفاده از کاغذ های بسته بندی می باشد که هیچ گونه آلودگی ندارند و  قیمت بسیار مناسبی هم دارند.

کاغذ بسته بندی ایزی پک

کلام آخر

نکته پایانی اینکه بسیاری از شرکت ها هستند که در ازای گرفتن مبلغی پول از شما تمامی خدمات اسباب کشی را انجام می دهند. این افراد آموزش های لازم در این خصوص را دیده اند و می توانند بهترین بسته بندی را با حرفه ای ترین افراد مجرب برای شما به انجام رسانند. بهتر است برای انجام اسباب کشی از کمک این شرکت ها بهره بگیرید و کار اسباب کشی خود را به آن ها بسپارید. چون در این صورت است که احتمال آسیب دیدن به اثاث های شما به حداقل مقدار ممکن می رسد. اینکه بسته بندی اسباب بایستی بسیار حرفه ای صورت بگیرد. خصوصا اگر بار اولی هست که اسباب کشی انجام می دهید و در این خصوص هیچ تجربه ای ندارید بایستی حتما این کار را به دست کاردان بسپارید. تجربه ثابت کرده است افراد برای اینکه هزینه ای برای اسبا ب کشی به شرکت های مخصوص این کار پرداخت نکنند خودشان اثاث کشی را به صورت کاملا ناشیانه انجام می دهندو سپس خساراتی که اسباب های آن ها وارد می شود قابل قیاس با هزینه ای که باید برای اسباب کشی به افراد ماهر و باتجربه در این امر می پرداختند نمی باشد. چون اسباب کشی یک کار کاملا حرفه ای و تخصصی می باشد که نیاز به تجربه بالا در این زمینه دارد. این شرکت ها دارای گارانتی نیز می باشند که در صورتی که اسباب های شما کوچکترین صدمه ای ببیند خسارت آن را به شما پرداخت نمایند. نکته دیگری که ذکر ان الزامیست این است که حمل  اسباب های سنگین حتما باید توسط افراد آموزش دیده در این زمینه صورت پذیرد. چون در غیر این صورت می تواند صدمات جبران ناپذیری به ستون فقرات شما وارد نماید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!