همه ما اثاث کشی را تجربه کردیم و می‌دانیم که پروسه جمع‌آوری و بسته‌بندی چقدر سخت و استرس زاست. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم تا با گفتن نکات مهم درباره مدیریت بسته بندی با کارتن اسباب کشی شما را در این مسیر راهنمایی کنیم.

درواقع هر کاری با برنامه‌ریزی و مدیریت کافی می‌تواند آسانتر و راحتر جلو برود، اسباب کشی هم مانند مابقیه کارها نیاز به یک برنامه اصولی و مراحل خاص خودش است که اگر آن‌ها را رعایت کنید صددرصد هم خودتان و هم اعضای خانواده شاهد یک جابجایی اصولی خواهید بود.

بسته بندی موثر

مدیریت بسته‌ بندی با کارتن اسباب کشیاگر به دنبال راهکاری برای مدیریت بسته بندی با کارتن اسباب کشی هستید، اول از همه به کارتن‌هایی با سایزهای گوناگون نیاز دارید. تمام وسایل شما که هم وزن و هم اندازه یکدیگر نیستند، پس اول از همه به دنبال کارتن اسباب کشی مناسب با حجم و تعداد لوازم منزلتان بگردید.

همچنین برای شروع یک اثاث کشی موثر، نیازمند به ابزارهای مکمل مانند پلاستیک حبابدار ، چسب پهن ، برچسب‌های هشداردهنده و… هستید.

 

برچسب زدن کارتن

در قدم اول هر کارتن اثاث کشی را به یکی از اعضای خانواده اختصاص دهید و از او بخواهید تا تمام وسایل موردنظر خود را درون این جعبه قرار دهد. سپس با چسباندن لیبل‌های مخصوص روی کارتن، وسایل هر شخص را از یکدیگر مشخص کنید. با این روش خیلی راحت و بی دردسر می‌توانید لوازم مخصوص خود را پیدا کنید و درصورت نیاز آن‌ها را از جعبه بیرون بیاورید.

سعی کنید از برچسب‌هایی استفاده کنید که هم اسم شخص و محتوای داخل کارتن نیز قابل نوشتن باشد، مثلا “کفش‌های کامبیز”!

مدیریت بسته‌ بندی با کارتن اسباب کشی

سازمان‌دهی کارتن‌ها

دیگر روشی که برای مدیریت بسته بندی با کارتن اسباب کشی مدنظر ماست، شماره گذاری روی هر کارتن است، مثلا اگر شما 20 تا کارتن دارید روی کارتن اول بنویسید 1 از 20 روی دومی 2 از 20 تا کارتن آخر! با اینکار علاوه بر سازمان یافتن کارتن‌های شما، احتمال گم شدن آن‌ها نیز به صفر می‌رسد.

همچنین می‌توانید از برچسب‌های رنگی نیز جهت مشخص کردن جعبه هر قسمت از خانه استفاده کنید، مثلا برچسب قرمز برای اتاق خواب، سبز برای پذیرایی و مشکی برای آشپزخانه.

تو ایزی پک بهترین راه رو برای شروع یک اسباب کشی استاندارد نشونتون میدیم!
برای مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیر!  22730100

بازیافت کارتن

وقتی کارتان با کارتن اثاث کشی تمام شد می‌توانید آن‌ها را به شرکت‌های بازیافتی تحویل دهید تا دوباره به کارتن نو تبدیل شوند. همچنین برخی از کارخانه‌های تولید این ابزار، کارتن‌های دست دوم شما را می‌خرند تا مجدد از آنها برای تهیه ورقه‌های کارتن استفاده کنند.

همچنین می‌توانید برای انبار کردن وسایل شخصی خود یا اقوامتان نیز از کارتن اسباب کشی استفاده کنید. در کل هرکاری می‌توانید انجام دهید ولی به هیچ وجه به نیت استفاده مجدد از آن‌ها در اثاث کشی، کارتن را انبار نکنید.

کلام آخر

مدیریت بسته‌ بندی با کارتن اسباب کشیاگر شما این نکات را برای جابجایی بعدی خود رعایت کنید، اثاث کشی بعدی شما با مدیریت کامل و بدون هیچ گونه استرسی انجام خواهد شد.

درواقع اگر به دنبال مدیریت بسته بندی با کارتن اسباب کشی هستید علاوه بر نوع و جنس کارتن مورد نظر، این نکات را نیز باید رعایت کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!