حتما تجربه کردید که اسباب کشی یک کار سخت و طاقت فرسایی محسوب می‌شود، ولی چه ما دلمان بخواهد چه نخواهد باید این فرآیند را انجام دهیم. چه کاری باید انجام داد تا اثاث کشی به بهترین نحو ممکن انجام شود؟ در ادامه این مطلب به تمام مراحل انجام جابجایی می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

آدرس اینستاگرام ایزی پک: easypack@

 

مراحل انجام جابجایی

 

تنهایی اسباب کشی نکنید

در اولین مراحل انجام جابجایی یادتان باشد که همه ما حداقل یکبار امور اسباب کشی را انجام دادیم و دیدیم که واقعا یک نفری نمی‌توان این کار را به نحو احسن انجام داد، اصولا با خانواده یا دوست و آشنا به انجام این کار زمانبر می‌پردازیم. پیشنهاد ما به شما این است که هیچ وقت به این فکر نکنید به تنهایی از پس انجام تمام امور برمی‌آیید، شما یک انسان هستید و هیچ‌وقت انجام کارهای مربوط به جایجایی وظیفه یک‌نفر نیست. اگر با خانواده زندگی می‌کنید که کارتان نسبتا راحت است و هرکس وظیفه مربوط به خودش را انجام می‌دهد و در نهایت یک شرکت اسباب کشی مسئولیت جایجایی بار را برعهده می‌گیرد.

وقتی شما چند نفری وسایل را بسته‌بندی می‌کنید و سپس در منزل جدید آن‌ها را باز می‌کنید، یک خستگی وجودتان را فرا می‌گیرد حالا تصور کنید به تنهایی این کار را انجام دهید. اگر آسیب روحی یا جسمی به شما وارد نشود، صددرصد از کارهای روزمرگی خود عقب می‌مانید، دیگر نباید از زندگی بزنید تا جابجا شوید!

شرکت حمل و جابجایی خود را انتخاب کنید

همه ما میدانیم که از اوایل بهار تا اواخر تابستان بیشترین حجم جابه جایی در کشورمان انجام میشود و این یعنی اگر زمان اسباب کشی و نقل و انتقال شما هم در این بازه زمانی باشد شما هم در زمان پیک جابه جایی قرار دارید.

معمولا در این مدت شرکت های معتبر باربری یا همان اتوبارها بسیار شلوغ بوده و برای دریافت خدمات از آن ها باید از چند مدت قبل هماهنگی های لازم را انجام دهید پس این موضوع را فراموش نکنید که برای اینکه استرس و فشارهای عصبی را در آخر کار از خود دور کنید از قبل به فکر هماهنگی با این شرکت ها باشید.

وسایل گران‌قمیت و اسناد را جداگانه جابجا کنید

بیشتر شرکت های اتوبار مسولیت وسایل گرانقیمت مانند جواهرات را بر عهده نمی گیرند بهتر است که وسایل با ارزش خود را با دقت توسط کارتن اسباب کشی بسته بندی کرده و خود مسولیت انتقال آن را به عهده بگیرید مانند مجموعه سکه، اسناد، دوربین و غیره. صددرصد شما نسبت به این وسایل دلسوزترید تا نیروهای جابجایی!

مراحل انجام جابجایی

به فکر گل و گیاهتان باشید

واضح هست در کنار کامیون جای مناسبی برای قرار دادن گیاهان نیست. بیشتر اتوبارها مسولیت جابجایی گیاهان را بر عهده نمی گیرند بخصوص اگر مسیری طولانی در پیش رو داشته باشند. در مسیرهای کوتاه بهتر است خودتان این موجودات حساس را جابجای کنید و در مسیرهای طولانی برای اینکه گیاه آسیب نبیند بهتر است آنها را به دوستانتان و یا همسایگان هدیه دهید. در ادامه با مراحل انجام جابجایی همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: نحوه درست جابجایی گل و گیاه ،حواسمان به موجودات زنده خانه باشه!

وسایل اضافی را دور بریزید

در هنگام اسباب کشی یک سری وسایلی را مشاهده می‌کنیم که اصلا از وجودشان هم خبر نداشتیم، در این موارد برای اینکه هم بار ما سبک‌تر شود و هم لوازم منزلمان سروسامان بگیرد اگر احتیاجی به آن‌ها ندارید به خیریه و افراد نیازمند اهدا کنید یا اگر غیر قابل استفاده است آنها را دوربیاندازید.

یک چک لیست تهیه کنید

فهرست وسایل بارگیری شده بسیار مهم است. به این معنی که چه وسایلی بسته بندی شده، در کامیون بارگیری شده و به شما در منزل جدید تحویل داده می شود. بهتر است در موقع تحویل لیست وسایل را در اختیار داشته و از روی لیست آنها را تحویل بگیرید. اصلا عجله نکنید شاید زمان زیادی از شما گرفته شود ولی بهتر از آن است که بعد از جابجایی متوجه شوید ظرف مورد علاقه‌تان و یا حتی یادگاری یک دوست را گم کرده اید.

مراحل انجام جابجایی

کلام آخر

شما فکر میکنید که اگر شخصا اسباب کشی کنید به صرفه تر است؟

در نگاه اول فکر میکنید چون وقت و انرژی لازم رو دارید پس نیازی نیست که از شرکت های بسته بندی و حمل و نقل کمک بگیرید. احتمالا آسیب های احتمالی به وسایل گران قیمت و با ارزش هم در نظر اول به فکرتان خطور نکند فکر میکنید کمک، هزینه ای اضافی است! ولی اگر از کسانی که تجربه اینکار رو دارند مشاوره بگیرید قطعا این نکته رو میگویند کار را به کاردان سپردن خیلی بهتر است.

 

برای اطلاع کامل از خدمات ایزی پک با ما تماس بگیرید . ۲۰۰-۲۲۷۳۰۱۰۰

محصولات مرتبط : 

پلاستیک ضربه گیر حبابدار

چسب پهن نواری

بقچه لباس زیپدار

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!