تهران به عنوان پرجمعیت ترین شهر و پایتخت ایران، سالیان درازی است که افراد مختلفی را از طبقات اجتماعی گوناگون در خود جای داده است. در شهر تهران، به دلیل تراکم و رشد جمعیتی بالا ، شاهد توسعه روزافزون محله‌های مختلف در اقصی نقاط این شهر هستیم. محله‌های کوچک و بزرگی که را با خانه‌ها، کوچه‌ها و امکانات و دسترسی‌های متنوع در حال رشد و توسعه هستند. در این مطلب از ایزی‌پک به سراغ گشت و گذار در نواحی غربی شهر تهران رفته‌ایم تا با معرفی پرطرفدارترین محله‌های این ناحیه، راهنمای افرادی باشیم که قصد اسباب‌کشی به نواحی غربی تهران را دارند.

چرا غرب تهران ناحیه پرطرفداری است؟

با یک مقایسه ساده به راحتی می‌توانیم به این نکته پی‌ببریم که هرکدام از محله‌های تهران شاید به اندازه برخی از شهرهای ایران جمعیت داشته باشد.محله‌های غربی تهران، به ویژه در سال‌های اخیر، به دلیل توسعه زیرساخت‌های شهری و افزایش خدمات رفاهی، مورد توجه بسیاری از ساکنان این کلان‌شهر قرار گرفته‌اند. این مناطق با ارائه مجموعه‌ای از خدمات مدرن و دسترسی آسان به امکانات تجاری و فرهنگی، فضایی جذاب برای زندگی ارائه می‌دهند. در نتیجه، شاهد افزایش تقاضا برای اسباب‌کشی و نقل مکان به این محله‌ها هستیم. شرکت‌های باربری محلی با ارائه خدمات متنوع و تخصصی، فرآیند اسباب‌کشی را برای ساکنان جدید آسان‌تر کرده‌اند، که این خود به افزایش محبوبیت این مناطق کمک کرده است. همچنین، رونق بازار مسکن و افزایش قیمت‌ها در این مناطق، نشان‌دهنده روند رو به رشد محبوبیت آن‌ها است.


شهرک غرب: در جستجوی زندگی مدرن
شهرک غرب، یکی از مناطق مدرن و پرجنب‌وجوش تهران، محله‌ای با کوچه و خیابان‌های دلباز و خانه‌های ویلایی متعدد که سالیان درازی است که بسیاری از افراد آن را برای زندگی انتخاب می‌کنند. این محله به دلیل دسترسی مناسب، مراکز تجاری و تفریحی لوکس و بسیاری از ویژگی‌های مختلف، سالیان درازی است که در میان قشر مرفه جامعه به عنوان مقصدی ثابت برای اثباب‌کشی محسوب می‌شود. شرکت‌های اثاث‌کشی متعددی در این منطقه فعالیت دارند اما اگر قصد دارید تا بدون متحمل شدن کوچک ترین زحمت، وسایل خود را از هرجای تهران به محله شهرک غرب انتقال دهید، شرکت ایزی‌پک از بسته بندی تا چیدمان در کنار شماست.

 

شهرک غرب در اسباب‌کشی

 

سعادت آباد: سمفونی آسمان خراش ها
شاید باورش سخت باشد اما تا 50 سال پیش سعادت‌آباد با آن برج‌های بلند و خیابان‌های همیشه شلوغ و پاساژها و معماری لوکس‌اش، زمینی بایر بود که در آن تنها کشاورزان مشغول به کار بودند. تا اینکه سال ۱۳۳۰ سید ضیاء طباطبایی شروع به خیابان‌کشی در این روستا می‌کند و مسیرهای خاکی کم‌کم تبدیل به جاده و خیابان می‌شوند. حالا بعد از گذشت سال‌های طولانی این محله شکل و شمایلی نو به خود گرفته و تبدیل به یکی از لوکس‌ترین و پرطرفدارترین مقاصد برای اسباب‌کشی شده است.

سعادت آباد و اسباب‌کشی

تهران ویلا: قصه یک محله، قصه یک شهر
اگر به دنبال مبدا تاریخ شروع شهرسازی مدرن تهران می‌گردید، سراغ آن را باید از محله تهران ویلا بگیرید. در این محله برای اولین بار از شماره به جای نام خیابان‌های فرعی استفاده شد و خانه‌های این محله دارای ساختمان بین دو حیاط در دو طرف ساختمان بودند. از اصلی ترین مشخصات این محله ارتباط چندین ساله همسایگان آن با یکدیگر است. ساکنین این محله به دلیل سکونت طولانی مدت، به خوبی از حال هم باخبرند. بنابراین اگر دوستدار محله‌ای با روابط همسایگی صمیمی هستید، این محله انتخاب مناسبی برای شما محسوب می‌شود.


پونک: محله ای برای تمام سلیقه ها
به نظر شما یک محله خوب چه ویژگی‌های دارد؟ شاید با خودتان بگویید دسترسی مناسب، یا ذهنتان به سمت مراکز رفاهی تجاری برود یا اصلا آب و هوای خوب برای شما از هر چیزی مهم تر باشد. با در نظر گرفتن موارد نام برده به جرات می‌توانید بگوییم که محله پونک همه آن‌ها را دارد. محله‌ایی با دسترسی مناسب که قیمت مسکن در آن به اندازه محله‌هایی مثل شهرک غرب یا سعادت آباد نیست و همین امر باعث شده تا قشر متوسط کارتن‌های اسباب‌کشی خود را به مقصد این محله پر کنند.

 

پونک و اسباب‌کشی

 

باغ فیض: از باغ‌های سرسبز تا بافت مدرن
طی سرشماری که در سال 1335 از روستای باغ فیض انجام شد این منطقه تنها 190 مرد و 143 زن در این روستا سکونت داشتند. حالا با وجود اینکه بیش از 40 سال از شروع ساخت و سازهای مدرن در این محله گذشته همچنان می‌توان ردپایی از خانه‌های قدیمی را در این محله پیدا کرد. ترکیب دسترسی مناسب با قیمت‌های مناسب اجاره و خرید مسکن در این ناحیه باعث شده تا محله باغ فیض، به مقصد اسباب‌کشی بسیاری از افراد از طبقات مختلف تبدیل شود.


جنت‌آباد جنوبی:همچنان رو به توسعه
یکی از روستاهای قدیمی و محله‌های رو به رشد این روزهای تهران که در سال 1323 به مالکیت محمدعلی نظام مافی در آمد. این محله از شرق با باغ فیض، از غرب با شهران، از شمال با جنت آباد مرکزی و از جنوب با بزرگراه آیت‌الله کاشانی همسایه است. تاریخچه جنت آباد جنوبی به رودخانه‌های کن، سولقان و وردآورد و چشمه‌های باغ فیض و قنات‌های مختلف برمی‌گردد که زمانی برای تأمین آب باغ‌ها و بوستان‌های اطراف به کار می‌رفتند. نام این محله از کلمه «جنت» به معنای «بهشت» گرفته شده است، اما با گذر زمان و توسعه شهری، بسیاری از رودخانه‌ها خشک شده و باغ‌ها جای خود را به آپارتمان‌ها داده‌اند. با این حال، جنت آباد جنوبی همچنان یکی از مناطق مطلوب برای سکونت در تهران به شمار می‌رود.

 

محله اکباتان


اکباتان: از بلوک‌های بلندمرتبه تا فضای سبز 

طراحی شهرک اکباتان با الهام از مفاهیمی چون فضای سبز گسترده، نورگیری عالی و امکانات رفاهی مدرن، توسط رحمان گلزار شبستری، از دانش‌آموختگان دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، در سال ۱۳۴۵ آغاز شد. اکباتان، که نام خود را از هگمتانه، نام کهن شهر همدان گرفته، به معنای «جای گردهمایی» است و این مفهوم را در ساختار جامعه‌محور خود منعکس می‌کند. شاید سالیان زیادی از ساخت شهرک اکباتان بگذر اما هنوزم بسیار از افراد به دلیل کیفیت بالای ساخت ساختمان‌های این شهرک و روحیات ساکنین آن، دوستدار اسباب‌کشی به این محله هستند.

 

 

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!