کارتن خالی یکی از پرمصرف‌ترین ابزارهای بسته بندی از گذشته تا به حال بوده طوری که همه ما هنگام شروع بسته بندی وسایل منزل اول به سراغ تهیه کردن کارتن اسباب کشی می‌رویم. حالا شاید برایتان سوال شود که موارد مصرف کارتن خالی چیست؟ و برای جمع کردن چه وسایلی باید از این جعبه‌های بسته بندی استفاده کنیم؟ و چه سایزی مناسب چه قسمتی از منزل ما می‌باشد؟ در ادامه این مقاله به تمامی سوالات شما پاسخ می‌دهیم ولی اول از همه بیایید با هم با ماهیت کارتن خالی آشنا شویم؟

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

کارتن خالی ایزی پک

کارتن خالی چیست؟

یکی از پرکاربردترین رکن‌های اسباب کشی همین کارتن‌های بسته بندی می‌باشد که به همین دلیل هنگام ساخت و تولید آن‌ها مواد اولیه درجه یکی بکار میرود. البته این بگویم که کارتن‌های 3 لایه‌ای که برای چیپس و پفک بکار می‌رود، نهایتش همین کارتن‌هایی هست که میبینیم ولی برای تولید کارتن مخصوص اسباب کشی که از 5 لایه تشکیل شده است حساسیت و دقت بیشتری برای تولیدش بکار میرود. خودِ شما هم هنگام خرید کارتن اول به جنس مقوا و استحکام آن نگاه میکنید، اصلا به همین خاطر است که خرید کارتن موزی در بین ما از محبوبیت زیادی برخوردار است. حالا اینکه کارتن موزی واقعا مخصوص اثاث کشی نیست یک موضوع جداست که چرای این حرف را در مطلب زیر برایتان آوردیم.

بیشتر بخوانید: حتما از کارتن موزی استفاده کنید، اگر دشمنتان اسباب کشی داشت!

اسباب کشیکارتن اسباب کشی ایزی پک

انواع کارتن خالی

کارتن خالی انواع و سایزهای زیادی دارد ولی در کل بخواهیم ماهیت آن را به دو نوع تقسیم کنید:

کارتن دست دوم

کارتن نو

کارتن دست دوم

کارتن دست دوم همین کارتن‌هاییست که از سوپری یا میوه فروشی ها تهیه میکردیم تا لوازم منزلمان را بسته بندی کنیم. کارتن‌هایی مانند موز، چیپس، پفک و… که واقعا استحکام کافی دربرابر ضربات وارده بر کارتن را نداشتند. جدا از بحث مقاومت، بهداشتی هم نبودند! در نظر داشته باشید حداقل دو نفر قبل از شما از این جعبه‌ها برای جابجایی استفاده کردند و شما نمیدانید که چه چیزی با چه پروتکل‌هایی جابجا شده است. تنها مزیت این نوع کارتن‌ها قیمت پایین و ارزانشان می‌باشد.

کارتن نو

اما کارتن نو فرق میکند. شما بطور مستقیم از فروشنده‌ها و بطور تا شده خریداری میکنید که همین امر بیانگر تازه بودن کارتن می‌باشد. همچنین این جعبه‌ها به دلیل بکار رفتن 5 لایه ورقه مقوا در ساختشان، مقاومت بیشتری در مقابل کارتن‌های سه لایه دارند که همین امر از 80% خسارات اسباب کشی جلوگیری میکند. همچنین به دلیل نو و تازه بودن آن‌ها بحث بهداشت و کثیفی هم به میان نمی‌آید و شما می‌توانید خیلی راحت بدون هیچ وسواسی البسه خود را درونشان قرار دهید.

موراد مصرف کارتن خالی

در واقع تمامی خرده ریزهای داخل منزلتان را میتوانید درون کارتن خالی قرار دهید، از ظروف شکستنی داخل آشپزخانه گرفته تا وسایل زینتی داخل اتاق خواب. ولی بحث اصلی سر این است که کدام وسیله در کدام سایز کارتن قرار بگیرد.

برای آشنایی با این اصول، ما کارتن‌های ایزی پک را مثال میزنیم.

کارتن سایز حمل کتاب همانطور که از نامش پیداست برای جابجایی کتاب و جزوات درسی بکار میرود. دلیل آن هم سایز مناسب کارتن جهت حمل کتاب است، یعنی نه انقدر بزرگ است که تعدد کتب باعث عدم جابجایی کارتن شود و نه آنقدر کوچک که رمان داخلش جا نشود.

کارتن سایز کوچک: از این کارتن میتوان برای حمل کتاب نیز استفاده کرد. به دلیل کوچک بودن سایز آن، اگر نتوانستید کارتنی مخصوص حمل کتاب پیدا کنید میتوانید از  این سایز نیز استفاده کنید. جدا از این مسئله، کاربرد اصلی آن برای جمع کردن ظروف چینی و شکستنی آشپزخانه است. چون این وسایل شکستنی و در عین حال گرانقیمت هستند، باید حجم کمی را داخل کارتن اثاث کشی قرار دهیم تا در هنگام جابجایی کارتن پاره نشود.

کارتن سایز متوسط: از این کارتن برای ظروف و وسایلی که سایزشان یک مقدار بزرگتر است استفاده می‌شود. مثلا یک سری از دیس‌های شما داخل کارتن سایز کوچک جای نمیگیرد و بهتر است از سایز متوسط کارتن برای جمع آوری آن‌ها استفاده کنید.

کارتن سایز بزرگ: از این کارتن برای بسته بندی قابلمه و وسایل فلزی استفاده می‌کنند، لوازمی مانند، مایکرویو، فر برقی، توستر، آپاژور و…

کارتن سایز بسیار بزرگ: این کارتن به دلیل اندازه بزرگی که دارد باید اثاثیه‌ای که شکستنی نیست را درونش قرار دهیم. مثلا کفش، بالشت، لحاف، البسه و از این دسته موارد.

در آخر هم یادتان باشد که فروشگاه آنلاین ایزی پک تمام این کارتن‌ها را با کمترین قیمت و سریعترین زمان ممکن درب منزل شما ارسال میکند، چه تهران باشید و چه شهرستان!

محصولات مرتبط:

پلاستیک حبابدار ضربه گیر

بقچه لباس

چسب پهن نواری

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!