اسباب کشی که فقط جمع کردن و جابجا کردن وسایل نیست، کار عمده شما بعد از اسباب کشی یعنی هنگام چیدمان لوازم است. برای اینکه در این عمل سرعت ببخشیم و کارتن اسباب کشی خود را زودتر باز کنیم، چندتا نکته وجود دارد که ما در این مطلب به طور کامل به آن ها می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

لوازم حیاتی را باز کنید!

ما فرض را بر این میگیریم که شما در هنگام بسته بندی لوازم منزل تمام کارهای مربوط به شناسایی کارتن ها از یکدیگر را انجام دادید! خب؛ اول از همه وسایلی که میدانید در طول شبانه روز نیازتان می‌شود را  باز کنید. مثلا اگر در زمستان جابجای شوید، تنها ابزاری در این مواقع به کمک شما میاید بخاری و لباس های گرمی مانند کاپشن است. حالا بسته به سبک زندگی و نیازتان این وسایل فرق میکند.

اتاق خوابتان را بچینید!

اتاق خواب هر فرد جز قسمت‌هاییست که با سایر قسمت های خانه فرق دارد! یعنی شما در طول روز این همه کار میکنید تا خانه دلخواهتان را بچینید و در این بین نیاز به یک مامن امن برای استراحت دارید که به هیچ چیز جز خواب فکر نکنید! خب  تخت خواب و اتاق شخصی همین جاست! پس اول از همه سعی کنید که اتاق خوابتان را بچینید تا دیگر دغدغه نداشته باشید. جدا از این مسائل اتاق خواب جاییست که بیشتر البسه و لوازم شخصی شما قرار می‌گیرد پس بهتر است غورباقه بزرگه رو اول از همه قورت بدید!

نحوه باز کردن کارتن بعد از اسباب کشی

آشپزخانه را بچینید!

شما برای ادامه کار و چیدن سایر قسمت های خانه نیاز به غذا و انرژی مضاعف دارید! پس خیلی زود آشپزخانه خود را سرپا کنید تا کم کم زندگی شما به روال عادی برگردد. جدا از همه این‌ها بیشتر وسایل شکستنی و گرانقیمت به آشپزخانه مربوط می‌شود، به همین دلیل خیلی زود استرس شکستن و خراب شدن این وسایل را با چیدن آن‌ها از خودتان دور کنید.

درضمن برای نصب یخچال و فریزر حتما از یک متخصص کمک بگیرید!

پذیرایی را بچینید!

حالا نوبت به حال و پذیرایی شما می‌شود. تا اینجا تقریبا تمام قسمت های خانه را دکوراسیون کردید الان زمان آن رسیده که پذیرایی خود را دکوراسیون کنید. در این قسمت هرچه کارتن اثاث کشی که مربوط به سالن پذیرایی است را باز کنید و با ذوق و سلیقه خود شروع به چیدن لوازم خانه کنید.

وسایلی مانند لوستر نیز که نیاز به نصب کردن دارد را زودتر از سایر وسایل نصب کنید زیرا امکان دارد که یک مقدار کارهای فنی مانند دریل کاری و غیره داشته باشد که همین امر موجب کثیف شدن لوازم خانه تان می‌شود. پس اول از شر نصب کردن لوازم بزرگ خلاص شید بعدا به سراغ خرده ریزها بروید!

اگر هم در منزل خود بوفه یا ویترین دارید که در آن لوازم گران قیمت خود را نگهداری می‌کنید، حتما به یاد داشته باشید که اول از همه قبل از چیدم عتیقجات درون ویترین، مکان آن را انتخاب کنید تا دیگر تکان نخورد و دوم اینکه قبل از پهن کردن فرش وظیفه جابجایی بوفه را انجام دهید. زیرا ممکن است فرش مانع از حرکت راحت بوفه شود.

بیشتر بخوانید: چیدمان مبلمان ،چگونه پذیرایی را قشنگ تر کنیم؟

نحوه باز کردن کارتن بعد از اسباب کشی

کلام آخر

بحث سرویس بهداشتی و حمام به طور کل جداست! زیرا فقط باید تمیز شود، یعنی لوازم خاصی ندارد که شما بروید و چیدمان آن را انجام دهید، همه چی از قبل آمادست نهایتا یک شامپو، لیف و مایع دستشویی نیاز دارید که آن هم قبل از استفاده از سرویس یا حمام داخل آن جا قرار می‌دهید. خب دوست داشتیم که شما را در انجام این کار کمک کنیم تا معقوله اثاث کشی شما بطور کامل و بدون کوچکترین نقصی انجام شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!