همه ما ایرانی‌ها داخل خانه‌هامان دست کم دوتا آینه داریم و از آنجایی که جنس این لوازم شیشه است، هنگام جمع‌آوری باید با ایمن‌ترین لوازم ممکن آن‌ها را بسته بندی کنیم. احتمالا شما هم مانند سایر افراد، یک روزنامه دور آینه می‌پیچید و خیلی آرام جابجا می‌کنید. خب این روش اشتباست! در ادامه این مطلب تمام روش بسته‌بندی آینه را برای شما آورده‌ایم.

بسته‌بندی آینه

بسته‌بندی آینه بسته‌بندی آینه

در وهله اول بدانید که ما کلا دو نوع آینه داریم، یکی که درون قاب قرار دارد و دیگری بدون قاب. حال برای اینکه با مفهوم این جمله آشنا شوید در ادامه به شیوه بسته‌بندی هر کدام می‌پردازیم.

بسته‌بندی آینه با قاب

آینه‌هایی مانند میز آرایش که اصولا داخل فریم قرار دارند جابجاییشان راحتر است. در این مورد ابتدا چک کنید که آینه داخل فریم لق نزند، درصورت بروز این مشکل با قرار دادن مقوا یا میخ آینه را درون قاب محکم کنید. سپس با یک تکه مقوا سطح روی شیشه را بپوشانید و جهت ایمن‌تر کردن آینه، پلاستیک حبابدار را دور آن بپیچید. حتما حواستان باشد هنگامی که آینه را بلند می‌کنید امکان دارد از بین پلاستیک حبابدار سُر بخورد و بشکند، برای جلوگیری از این مشکل با چسب پهن دور آینه را جهت محکم‌تر آن بپیچید تا فضای خالی بین پلاستیک محافظ و آینه از بین برود.

بیشتر بخوانید: راهنمای حمل تلویزیون در اسباب کشی ،چگونه تلویزیون خود را جابجا کنیم؟

 

بسته‌بندی آینه بدون قاب

این مدل آینه که اصولا بزرگتر و سنگین‌تر از نوع فریم دار آن است، جابجایی سخت‌‌تری دارد. در این مرحله با دو مقوا یکی جلو و دیگر پشت آینه، تمام سطح آن را بپوشانید. سپس با فوم یا بابل رپ لبه‌های آینه را ایمن کنید تا هنگام قرار دادن آن روی زمین، لب‌پر نشود. بعد از این مرحله به کمک یک پلاستیک حبابدار دورتادور آینه را لایه‌پیچی کنید و برای ایمن‌تر کردن آن با استفاده از چسب پهن دور آینه را محکم کنید تا آینه سر نخورد.

ایمن کردن آینه از واجبات اسباب کشی است!

بسته‌بندی آینه

جابجایی آینه بسته‌بندی آینه

پس از بسته‌بندی آینه به سراغ حمل و جابجایی آن می‌رویم. حتما یادتان باشد که برای حمل این وسیله شکستنی دو نفر نیاز است، یکی یک طرف آینه را در دست داشته باشد و دیگری طرف دیگر آن را. سعی کنید با نهایت دقت از راه‌پله‌ها عبور کنید تا به دلیل شکم انداختن، آینه از وسط نشکند. مرحله بعد قرارگیری درون کامیون حمل بار می‌باشد، به هیچ‌عنوان آینه را بصورت خوابیده روی کف کامیون نگذارید. ابتدا یک پارچه حوله‌ای کف ماشین می‌گذاریم سپس آینه را روی پارچه قرار می‌دهیم و به دیواره‌های کناری تکیه می‌دهیم تا درصورت ترمز ناگهانی یا عبور از دست‌اندازها، صدمه‌ای به آیینه ما وارد نشود.

خدمات بسته بندی آینه

کلام آخر بسته‌بندی آینه

تمام این نکات را برای شما آورده‌ایم تا در بسته‌بندی آینه کمک حال شما باشیم. شرکت ایزی‌پک با بسته‌بندی تمام لوازم خانه، یکی از ایمن‌ترین جمع‌آوری‌های ممکن را به شما ارائه می‌دهد تا در هنگام جابجایی کوچکترین مشکل برای وسایل شما پیش نیاید.

محصولات مرتبط:

خرید کارتن اسباب کشی

پلاستیک ضربه گیر حبابدار

چسب پهن نواری

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!