اتاق خواب یکی از زمانبرترین قسمت‌های هر خانه برای اسباب کشی محسوب می‌شود. زیرا که تقریبا بیشتر وسایل شما در همین فضا خلاصه می‌شود، کمد، میزتوالت، آینه، تخت خواب و درکنار این‌های خرده‌ریزهای آرایشی، بهداشتی، لباس و… تمام این‌ها را باید جمع آوری کنید و تازه اگر خانواده پرجمعیتی باشید طبیعتا بیش از یک اتاق خواب دارید که همین امر باعث وقتگیرتر شدن بسته بندی شما می‌شود. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم به نحوه بسته بندی اتاق خواب و لوازم داخل آن بپردازیم تا منظم تر نسبت به جمع آوری محتوای این قسمت خانه اقدام کنید.

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

کارتن اسباب کشی

میزتوالت و کمد

ابتدا ببینید که میزتوالت شما سرهم است یا باز می‌شود، اگر که سرهم است که کار شما خیلی راحت می‌شود. فقط کافیست تا با استفاده از پلاسیتک حبابدار گوشه های تیز آن را بپوشانید تا در هنگام جابجایی دیوار را زخمی نکنند.

ولی اگر کمد شما جز وسایلی که نیاز به دمونتاژ کردن دارد، بود باید با وسایل فنی مانند پیچ گوشتی کارهای مربوط به باز کردن آن را نجام دهید. برای اینکار تمام پیچ و مهره‌های کمدها را بازکنید و داخل یک کیسه زیپدار قرار دهید و سپس با چسب پهن به اجزای مربوطه بچسبانید تا در طول جابجایی گم و گور نشوند. بقیه اجزای میز توالت را نیز با پلاستیک حبابدار لایه پیچی کنید و یا داخل فوم های بسته بندی جهت عدم آسیب دیدگی آن ها قرار دهید.

البسه

تمام ما لباس‌های زیادی در داخل اتاقمان داریم که جمع کردن آنها زمان زیادی طول میکشد. برای اینکه یک مقدار منظم تر کارها پیش برود ابتدا لباس‌هایتان را طبقه بندی کنید و لباس‌هایی که کهنه شده و یا دیگر سایزتان نیست را کنار بگذارید تا سرفرصت به یک فرد نیازمند اهدا کنید. سپس لباس‌های قابل جابجایی را بشویید تا هم جابجایی شما بهداشتی باشد و هم دیگر نیازی به شست شوی آن ها در منزل جدید نباشد.

کفش

اول از همه یادتان باشد که کفش ها را با لباس ها داخل یک کارتن اسباب کشی قرار ندهید، زیرا هم امکان کثیف شدن لباس‌ها و بو گرفتن آن‌ها وجود دارد و هم امکان دارد کفش ها زیر حجم عظیمی از البسه خراب شود. پس برای بسته بندی کفش یک کارتن جدا با سایز متفاوت درنظر بگیرید و خیلی منظم آن‌ها را روی هم قرار دهید تا آسیبی در حین جابجایی به آن‌ها وارد نشود. درضمن یادتان باشد که کفش‌ها حتما داخل کارتن مخصوص خود قرار گیرند و سپس بسته بندی شوند!

بیشتر بخوانید: نحوه بسته ‌بندی کفش ،کفش‌هایتان را آماده جابجایی کنید!

جواهرات و لوازم زینتی

طلا و جواهرات خود را به هیچ عنوان با سایر وسایل منزل بسته بندی نکنید! اول از همه به خاطر داشته باشید که به دلیل گرانبها بودن این وسایل اصلا منطقی نیست که با کامیون حمل بار آنها را جابجا کنید. به همین دلیل آن‌ها را دریک جعبه امن قرار دهید و خودتان بصورت شخصی آن را به منزل یکی از آشنایان قابل اعتماد ببرید و زمانی که منزل شما قابل سکونت شد، از او پس بگیرید.

کارتن اسباب کشی

اسناد و مدارک

اسناد مدارک هم مانند جواهرات شما از اهمیت زیادی برخوردارند، بلکم بیشتر! پس مانند بسته بندی طلا و جواهراتتان با آن‌ها برخورد کنید.

چراغ خواب و آباژور

اگر چراغ شما دارای حباب بود، آن‌ را از بدنه جداکرده و کاملا با دستمال تمیز کنید. سپس با استفاده از پلاستیک حبابدار یا روزنامه لایه پیچی‌اش کنید تا در هنگام حمل خسارتی به آن وارد نشود.

سرویس خواب

آخرین وسیله‌ای که باید به سراغش بروید تخت خوابتان است. چرا که شما تا آخرین روز اسباب کشی نیاز به یک مکان جهت استراحت و خوابیدن نیاز دارید، به همین دلیل آخرین وسیله‌ای که قصد جمع آوری آن را دارید تخت خوابتان باشد. اگر سرویس خواب شما طراحی سختی نداشت خودتان با کمک یکی از اعضای خانواده می‌توانید کارهای مربوط به دمونتاژ کردن آن را انجام دهید ولی اگر نوع ساختار آن پیچیده بود به هیچ عنوان دست بهش نزنید زیرا امکان دارد ناخواسته خسارت‌هایی به آن وارد کنید، پس صبر کنید تا روز جابجایی نیروهای فنی کار خودشان را انجام دهند.

تو ایزی پک بهترین راه رو برای شروع یک اسباب کشی استاندارد نشونتون میدیم!
برای مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیر!  22730100

کلام آخر

اگر دیدید که وقت انجام هیچ کدام از اینها را ندارید، با ایزی پک تماس بگیرید تا تمام وظایف مربوط به جابجایی اثاثیه منزل را برای شما انجام دهیم. ما در ایزی پک با اعزام نیروهای فنی و بسته بندی حرفه‌ای تمام امور مربوط به جمع آوری و ایمن سازی وسایل منزل شما را انجام می‌دهیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!