بسته بندی اصولی یخچال

اگر شما در حال اسباب کشی به یک مکان جدید هستید حرکت دادن وسایل سنگین یکه از چالش های پیش روی شماست در این مقاله بسته بندی اصولی یخچال به شما نشان می دهیم که با برنامه ریزی درست و کمی کمک میتوانانید به صورت کاملا ایمن یخچال و فریزر خود را  بسته بندی  و  آماده حرکت دادن کنید:

بسته بندی اصولی یخچال
بسته بندی اصولی یخچال

۱.یخچال را از این چیزها خالی کنید

بهترین کار قبل از حرکت دادن یخچال این است که هر چیزی که درون آن هست را خالی کنید و مطمئن شوید که یخچال و فریزرتان از مواد غذایی ،ادویه جات ،قطعات یخ و یا هر چیز دیگری که ممکن است داخل آن سر و صدا ایجاد کند و یا وزنی داشته باشد خالی کنید.توصیه ما این است همه چیز را خالی کنید.

اگر مواد غذایی داخل یخچال فریزرتان هست یا آنها رو مصرف کنید و یا دور بیندازید(اگر شما وسط یک اسباب کشی بزرگ هستید احتمالا راه آسان تر این است که آنها را دور بیندازید)

اگر میخواهید یخچال را در فاصله ای کوتاه در یک اتاق جا به جا کنید تا پشت آن را تمیز کنید و یا آشپزخانه رو جمع و جور کنید.

بهتر است سایل داخل آن را بیرون آورده و در جایی قرار دهید اینکار حمل و نقل یخچال را برای شما آسان تر و برای یخچال فریزرتان ایمن تر میکند!

خدمات بسته بندی یخچال

۲.قفسه ها را خارج کنید

همه اجزای قابل جا به جایی را از یخچال خارج کنید.این اجزا شمال قفسه ها سینی ها و دیگر اجزای متحرک است.

قفسه ها را برای حفظ ماندن در حوله قرار دهید سپس لیبل آنها را رویشان بگذارید و آنها را با دقت نگه دارید.

همچنین شما میتوانید به جای در آوردن قفسه ها آنها را با نوار های چسب فیکس کنید. ولی توصیه میشود که آنها را به طور کامل در آورده و جداگانه بسته بندی کنید. هرچند که بسته به سایز و نوع یخچال شما این می تواند یک گزینه خوب باشد ولی بسته بندی به طور جداگانه ایمن تر است.

اگر آنها در جای خود نسبتا محکم هستند آنها را خارج نکنید.اینکار از آشفتگی بیشتر در این حمل و نقل جلوگیری میکند.

بسته بندی اصولی یخچال
بسته بندی اصولی یخچال

۳.یخچال را خاموش کرده و سیم برق را بکشید

 سیم برق یخچال را از پریز جدا کرده و در جعبه اش قرار دهید و در زمان حرکت مطمئن شوید به جای گیر نمی کند چون میتواند خطرات زیادی به همراه داشته باشد. در ادامه اگر یخچال شما یخ ساز دارد منبع آب را از آن جدا کنید.

 

۴.در صورت لزوم فریزر را یخ زدایی کنید

وقتی که یخچال ماه ها روشن میماند مقدار قابل توجهی از سرما در فریزر ساخته میشود.که قبل از شروع حرکت شما باید آنرا یخ زدایی کنید.این فرآیند در حالت عادی بین 6 تا 8 ساعت زمان میبرد.پس مطمئن شوید قبل از حرکت زمان کافی برای یخ زدایی در اختیار دارید.

بهترین زمان برای انجام اینکار شب قبل از جا به جایی است چون شما تا آخر شب به اندازه کافی برای یخ زدایی زمان دارید و در صبح میتوانید یخچال را تمیز کنید.

نباید زمان با ارزش را برای انتقال یخچال هدر داد ولی این میتواند یک فرصت خوب برای تمیز کردن داخل یخچال فریزرتان باشد و خوب است که تا قبل از اینکه آن را به مکان جدید منتقل کنید کار های نظافتی اش را انجام داده باشید.

۵.درب ها را بسته و ایمن نگه دارید.

با استفاده از یک طناب محکم و یا یه کابل لاستیکی درب یخچال ار ببنیدید. اگر یخچال شما دارای 2 درب میباشد دستگیر ها را نیز به همدیگر ببندید.

مراقب باشید که درب ها و دستگیره های یخچال را خیلی محکم نبندید چون ممکن است از هم ترازی خارج شوند.از آنجایی که ممکن است استفاده از نوار چسب در پایان کار باعث آسیب به یخچال شود و یا اثر آن روی بدنه بماند استفاده از نوار چسب توصیه نمیشود.

اگر جا به جایی و حرکت بیش از یک روز طول میکشد توصیه میشود درب ها را مقداری باز نگه دارید تا  تا هوا جریان یابد و از رشد و قالبگیری هرگونه کپک جلوگیری شود.

 

 

 

برای اطلاع کامل از خدمات ایزی پک با ما تماس بگیرید .۲۰۰-۲۲۷۳۰۱۰۰

محصولات مرتبط:

کارتن اسباب کشی

پلاستیک حبابدار

چسب پهن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!