نحوه بسته بندی فرش

یکی از قدیمی‌ترین وسایل خانه تمام ما ایرانی‌ها فرش ماست و صددرصد درباره نحوه بسته بندی فرش نگران هستیم، منظورم از قدیمی این نیست که شما 40 ساله یک فرش دارید! منظورم ماهیت فرش است، این وسیله خیلی سال است که در جامعه ما وجود دارد برای مثال هیچ‌وقت پدربزرگ یا مادربزگتان نمی‌گوید”خوش به حال شما زمان ما اصلا فرش نبود!” ولی الان درباره تلوزیون یا گوشی‌های هوشمند همچین حرفی داخل هر خانواده‌ای هست. کلا هر فردی که متولد دهه 60 به قبل باشد، تا حرف از گوشی موبایل می‌شود درجا می‌گوید” ما که جوون بودیم گوشی نداشتیم” انگار اگه این حرف را نزنند امتیاز این مرحله را ازدست می‌دهند:)

خب حالا که این فرش‌ها برای ما مهم هستند و امکان دارد برخی از آن‌ها یادگاری باشند یا نسل به نسل چرخیده تا به دست ما برسند، طبیعتا دوست دارید به بهترین شکل ممکن از آن‌ها مواظبت کنید. حتما یادتان هست که در گذشته، ما ملحفه‌ای داشتیم به نام روفرشی! یعنی انقدر برای بزرگترهایمان این وسیله اهمیت داشت که اگر چایی، غذا یا هرچیز دیگری روی فرش می‌ریخت، دیگه رنگ طلوع خورشید را نمی‌دیدیم.

خب الان آن بچه‌ها بزرگ شدند و تبدیل شدند به شما! اگر برای شما هم فرش اهمیت نداشت، تا اینجا با من همراه نمی‌شدید، پس خون ایرانی در رگ‌های شما هم هست. حالا به همین دلیل در این مطلب به سراغ نحوه بسته بندی فرش دستبافت و ماشینی می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

نحوه بسته بندی فرش

نحوه بسته بندی فرش در اسباب کشی نحوه بسته بندی فرش

اول از همه بدانید که نوع جمع کردن فرش دستبافت با ماشینی فرق می‌کند، چرا؟ به دلیل الیاف و نوع بافت بکار رفته در این نوع فرش است. حتما خودتان هنگام جابجایی متوجه آن شده‌اید. حال در ادامه این مطلب به نحوه بسته بندی فرش های مختلف می‌پردازیم.

نحوه بسته بندی فرش دست بافت

همه ما وقتی کلمه بسته بندی فرش را می‌شنویم، یاد لول کردن فرش می‌افتیم. که این روش برای جمع‌آوری آن درست است ولی نه برای فرش دستبافت! چرا؟ فرض کنید درحال جمع کردن فرش هستید، اول از همه بدانید که فرش دستبافت به این راحتی لول نمی‌شود ولی شما تصور کنید که لول کردید. حالا بلندش کنید! نمی‌توان بلند کرد، چرا؟ چون از وسط تا می‌شود یا به اصطلاح می‌شکند. ببینید یا شما دو نفری، دو سر فرش را می‌گیرید که هنگام بلند کردن از وسط تا می‌خورد یا اینکه یک نفری فرش را از وسط بلند می‌کنید، که در این روش از دو طرف تا می‌خورد! کلا در هر دو مورد فرش شما آسیب می‌بیند. پس بهترین راه این است که فرش دستبافت خود را تا کنید یعنی هنگامی که فرش روی زمین پهن است دو سر آن را مماس روی هم قرار دهید، سپس یکبار دیگر این عمل را تکرار کنید و داخل کاور فرش بگذارید.

چقدر فرشتان اهمیت دارد؟!

فرش ماشینی

اگر دفت کرده باشید فرش ماشینی اندکی کلفت‌تر و محکم‌‌تر از دستبافت است، به دلیل این ویژگی می‌توانید خیلی راحت آن را لول کنید. برای اینکار فرش را از زیر مبل و میز خارج کنید و با کمک یکی از دوستانتان همزمان باهم فرش را از بالا لوله کنید، حتما دقت داشته باشید تا بصورت مماس فرش لوله شود. بعد داخل کاور قرار دهید و به راحتی جابجا کنید.

خدمات بسته بندی تابلو فرش

نحوه بسته بندی فرش

نحوه بسته بندی فرش برای انباری

بعضی از افراد به دلیل فضای کم یا مهاجرت می‌خواهند فرش خود را داخل انباری یا کانتینری نگه دارند چون فعلا به آن نیازی پیدا نمی‌کنند. باید بگوییم که تا جایی که ممکن است فرش خود را داخل انباری یا فضای بسته‌ای قرار ندهید، زیرا به دلیل بید زدگی احتمال آسیب دیدن فرش خیلی زیاد می‌شود. سعی کنید به دوستی آشنایی یا کسی بسپارید که در خانه خودش نگهداری کند تا خسارات احتمالی برای فرشتان پیش نیاید.

ولی اگر مجبور شدید که داخل انبار یا کانتینری فرش خود را نگهداری کنید، حتما از نفتالین یا صابون جهت جلوگیری از بیدزدگی و مشکلات بهداشتی دیگر استفاده کنید. نکته قابل توجه دیگر نیز، حتما فرش خود را بدون بسته‌بندی و کاور داخل فضای بسته قرار دهید.

بیشتر بخوانید: نحوه بسته ‌بندی کفش ،کفش‌هایتان را آماده جابجایی کنید!

کلام آخر نحوه بسته بندی فرش

بهترین روش‌های موجود برای بسته بندی فرش را برای شما آوردیم تا اگر سوالی درباره نحوه بسته بندی فرش در ذهنتان بوجود آمده را برطرف کنیم. شرکت ایزی‌پک با انجام تمام مراحل اثاث کشی یک اسباب کشی مطمئن را برای شما به ارمغان می‌آورد تا خیالتان از بسته‌بندی تا چیدمان لوازم خانه‌تان راحت شود.

محصولات مرتبط:

کارتن اسباب کشی

پلاستیک حبابدار

چسب پهن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!