اگر شما حیوان خانگی داشته باشید حتما دغدغه جابجایی آن به منزل جدید را هم دارید، ولی حیواناتی مانند سگ و گربه آنقدرها هم در اسباب کشی اذیت نمی‌کنند. ولی ماهی‌ها به دلیل زندگی در آکواریوم، روش حمل مخصوص به خود را دارند. به همین دلیل در این مطلب به نحوه جابجایی آکواریوم می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

نحوه جابجایی آکواریوم

نحوه جابجایی آکواریوم

همیشه یادتان باشد که خودتان به تنهایی آکواریوم را دسته‌بندی نکنید. این یک کار تخصصیست که نیاز به افراد متخصص در این حوزه دارد، در ضمن هیچ‌وقت هم از باربری و نیروهای حمل آن کمک نگیرید. حال در ادامه بیشتر به نحوه جابجایی آکواریوم می‌پردازیم.

ماهی‌ها را از آب خارج کنید

در وهله اول درصورت تعداد اندک ماهی‌ها، آنها را از آکواریوم خارج کرده و داخل یک تنگ کوچک قرار دهید تا با خالی کردن آب آکواریوم خیلی راحتتر جابجا شوید. البته اگر تعداد ماهی‌ها زیاد بود یا نوع ماهی شما طوریست که حتما باید در یک دمای بخصوصی نگهداری شود یا حتما باید در آب شور زندگی کنند، پیشنهاد می‌کنیم مقدار آب آکواریوم شور را تا یک سوم کاهش بدید. بازهم تاکید می‌کنیم که حتما از متخصص کمک بگیرید.

دستگاه تنفس را خاموش نکنید

مطلب جابجایی یخچال را بخاطر دارید؟ گفته بودیم که تا لحظه آخر یخچال را از برق نکشید، در نحوه جابجایی آکواریوم هم دستگاه تولید اکسیژن را تا آخرین لجظه خاموش نکنید، زیرا اکسیژن و مایه حیات ماهی‌ها به واسطه این دستگاه تولید می‌شود و اگر قطع شود امکان عدم ادامه حیات آن‌ها زیاد است.

خودتان به هیچ چیز دست نزنید!

نحوه جابجایی آکواریوم

آکواریوم کوچک

اگر آکواریوم شما ابعاد نسبتا کوچکی داشت خودتان می‌توانید آن را با ماشین شخصی خود جابجا کنید. حتما به یاد داشته باشید که به دلیل احتمال شکسته شدن در مسیر جابجایی، سعی کنید تا با حوله یا پارچه دورتادور آکواریوم را ایمن‌سازی کنید تا در هنگام جابجایی مشکلی نظیر آسیب دیدن آن پیش نیاید.

آکواریوم بزرگ

اگر آکواریوم بزرگی دارید به هیچ عنوان نه خودتان و نه نیروی حمل دست به آن نزنید. زیرا این یک کار تخصصیست و امکان دارد هر کسی به غیر از متخصص مربوطه که به آن دست بزند، به آکواریم صدمه وارد کند. در کل برای نحوه جابجایی آکواریوم از همان فردی که آکواریوم را از او خریدید کمک بگیرید تا به بهترین شکل ممکن به منزل جدید جابجا شوید.

بیشتر بخوانید: نحوه بسته ‌بندی کفش ،کفش‌هایتان را آماده جابجایی کنید!

نحوه جابجایی آکواریوم

کلام آخر

در این مطلب سعی داشتیم تا تمامی نکات ممکن درباره نحوه جابجایی آکواریوم را برایتان بازگو کنیم تا عده کثیری از این افراد علامت سوالی که درباره شیوه حمل این وسیله حساس در ذهنشان بوجود آمده، برطرف شود.

محصولات مرتبط:

خرید کارتن اسباب کشی

پلاستیک ضربه گیر حبابدار

چسب پهن نواری

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!