وقت اثاث کشی است! برویم سراغ بسته بندی وسایل بزرگ خانه. در این مقاله قصد داریم نحوه صحیح بسته بندی اجاق گاز را به شما آموزش دهیم تا در این پروسه آسیب یا خسارتی به این وسیله حیاتی شما وارد نشود. اجاق گاز یکی از لوازمی میباشد که علاوه حساس بودن قیمت بالایی نیز دارد، حالا شاید در مقابل یخچال  و فریزر قیمت کمتری دارد ولی باز جز اثاثیه گران قیمت محسوب میشود. (البته امروزه در این شرایط اقتصادی هر وسیله‌ای هزینه بالایی دارد) خب، برویم سراغ بسته بندی اجاق گاز!

نحوه صحیح بسته بندی اجاق گاز

صفر تا صد بسته بندی اجاق گاز

بسته بندی اجاق گاز واقعا کار عجیب و سختی نیست فقط یک مقدار دقت بالایی میخواهد که با خواندن این مقاله خودتان به شخصه می‌توانید وظیفه ایمن سازی گازتان را انجام دهید. مرحله به مرحله باهم جلو میرویم:

جدا کردن اتصالات برقی و گازی

بیشتر وسایل داخل خانه از طریق برق، گاز و آب تغذیه میشوند که اجاق گاز هم جز همین وسایل است. پس حتما قبل از بسته بندی اتصالات آن را جدا کنید. اول از همه قبل از اسباب کشی اگر اجاق شما به برق متصل بود حتما آن را از برق جدا کنید. همچنین از شلنگ گاز هم غافل نشوید! بدون جدا کردن آن اصلا کارتان جلو نمیرود و خیلی هم پر خطر است. پس اول از همه فلکه گاز داخل آشپز خانه را ببندید تا جریان گاز قطع شود، سپس با باز کردن بست‌های شلنگ گاز، شلنگ مربوط را از لوله گاز جدا کنید. الان میتوانید جهت بسته بندی اجاق گاز را از محل خود حرکت دهید.

باز کردن پایه های اجاق

حتما حتما حتما توجه داشته باشید که پایه‌های اجاق گاز یکی از حساس ترین و شکننده ترین قسمت های این وسیله می باشد. پس حتما قبل از جابجایی در صورت امکان پایه‌های اجاق را باز کنید و داخل کارتن اسباب کشی قرار دهید. اگر پایه‌های گاز شما قابل جداسازی نبود با همان پایه ها کارتان را انجام دهید فقط حواستان باشد که فشار زیادی در حین حمل به پایه‌های آن وارد نشود.

خالی کردن فر

داخل فر گاز، سینی، مرغ گردان و توری های فلزی وجود دارد که در حین جابجایی امکان دارد شیشه بیرونی آن را بشکند. به همین دلیل توصیه میشود که یا این خرده ریزها را از داخل فر بیرون بیاورید و یا داخل همان اجاق فیکس نمایید تا در حین جابجایی آسیبی به اجاق گاز وارد نشود.

ایمن کردن درب شیشه‌ای گاز

درب شیشه‌ای بالای اجاق بهتر است در حین جابجایی کاملا ایمن سازی شود و به بدنه بچسبد تا هیچ گونه مشکلی در روند جابجایی شما ایجاد نشود. برای این کار ابتدا شیشه را میبنید و یک پتو یا ورقه کارتن روی آن را می‌پوشانید. سپس با استفاده از پلاستیک حباب دار شروع کنید به بسته بندی و ایمن کردن این شیشه. اگر این کار را درست انجام دهید نه آسیبی به شیشه وارد میشود و نه امکان باز شدن آن در جابجایی وجود دارد.

نحوه صحیح بسته بندی اجاق گاز

جداسازی چدن های گاز

پیشنهاد میکنیم که چدن ها را حتما از سطح گاز جدا و بصورت کاملا جداگانه بسته بندی کنید تا در حین جابجایی باعث شکستن شیشه روی گاز نشود. درست است که این شیشه‌ها کاملا مستحکم است و با ضربه یا شعله آتش نمیشکنند ولی برای احتیاط بیشتر بهتر است چدن های روی گاز را جدا کنید.

ایمن کردن بدنه اجاق گاز

در مرحله آخر بسته بندی اجاق گاز با استفاده از پلاستیک حبابدار بدنه آن را ایمن کنید. گوشه ها و درب شیشه‌ای فر که بیشتر در معرض آسیب دیدن هستند را حتما با این ضربه گیرها بپوشانید تا به هیچ عنوان کوچکترین خسارتی به این وسیله گران بهای شما وارد نشود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!