چند روز دیگر موقع اثاث کشی و خالی کردن خانه فعلی شماست و کم کم درحال جمع آوری تمامی وسایل منزل هستید. حالا با تلویزیونتان چه میکنید؟ در این دوره و زمانه که تمامی جعبه های جادویی بصورت LED و LCD ارائه میشود، هم حساسیت بالاتری نسبت به تلویزیون های قدیمی دارند و هم هنگام حمل و نقل کار شما را سخت میکنند. آسیب دیدن تلویزیون و سوخت یکی از LED های آن میتواند آسیب جدی هم از نظر مالی و هم از نظر روانی به شما وارد کند. البته یک راه برای جلوگیری از این اتفاقات هست! نحوه صحیح بسته بندی تلویزیون ،شما وقتی بدانید که یک تلویزیون چگونه باید بسته بندی شود دیگر نیازی به نگرانی و دغدغه حمل بار نخواهید بود. به همین دلیل در ادامه به شما نحوه صحیح بسته بندی تلویزیون را به شما آموزش میدهیم.

توجه کنید این مقاله صرفا برای آشنایی شما با بسته بندی تلویزیون می باشد! در اصل ایمن سازی تلویزیون یک کار تخصصی می باشد که باید توسط نیروهای حرفه‌ای و کار بلد انجام شود نه مردم معمولی!

دلیل ایمن سازی تلویزیون

حالا شاید برایتان سوال باشد که اصلا چرا باید تلویزیون خود را بطور کامل بسته بندی کنیم؟ چرا همینطوری با احتیاط داخل ماشین شخصی نگذاریم؟ ببینید حرف شما درست است! میشود بدون لایه پیچی و هیچ متریالی تلویزیون را جابجا کرد ولی واقعا در این اوضاع اقتصادی شما این ریسک را میکنید که بدون هیچ گونه محافظی این وسیله گران قیمت را جابجا کنید؟

خب حالا که هیچکسی حاضر نیست که تلویزیونش را بدون هیچ گونه محافظی جابجا کند، بریم سراغ اینکه چگونه این وسیله گران بها را به بهترین شکل ممکن بسته بندی کنیم؟

نحوه صحیح بسته بندی تلویزیون

نحوه بسته بندی تلویزیون

امروزه اکثر تلویزیون ها بصورت LED و خیلی باریک عرضه شده اند و کمتر کسی دستگاه های پشت دار و بزرگ در منزل نگهداری میکند به همین دلیل ما نیز نحوه بسته بندی تلویزیون های LED را آموزش میدهیم. برای ایمن سازی این وسیله دو مورد پیش میاید، جعبه فابریک تلویزیون را داشته باشید یا نداشته باشید که ما هر دو را بطور مجزا توضیح میدهیم:

بسته بندی با کارتن تلویزیون

مقاوم ترین و مناسب ترین کارتن بست بندی برای تلویزیون ،جعبه فابریک خود دستگاست. زیرا این جعبه صرفا برای جابجایی و نگهداری تلویزیون ساخته شده و جایگزینی هر نوع متریالی به اندازه خود کارتن اولیه تاثیر گذار نیست. در این مرحله ابتدا شما با فوم مخصوص لبه ها و قاب تلویزیون را میپوشانید که احتمال ورود خسارت را به حداقل برسانید و سپس با احتیاط داخل کارتن مخصوص قرار داده و کارتن را بوسیله چسب پهن بطور کامل بسته بندی کنید. همچنین سعی کنید صفحه نمایش آن را با پارچه نرم یا ملحفه بپوشانید تا خط و خش بر مانیتور آن وارد نشود.

نحوه صحیح بسته بندی تلویزیون

بسته بندی بدون کارتن تلویزیون

حالا اگر بنا به هر دلیل کارتن اصلی قابل استفاده نبود یا گم کرده اید و یا از نظر فیزیکی آسیبی به آن وارد شده باز هم راه حل برای جمع آوری آن وجود دارد. اول از همه تلویزیون را روی یک ملحفه روی زمین بخوابانید و سپس با استفاده از پلاستیک حباب دار حباب درشت لبه ها و قاب های آن را بپوشانید تا آسیبی به آن وارد نشود. سپس با استفاده از کارتن اثاث کشی جعبه ای سایز تلویزیون طراحی کنید ( که این کار وظیفه نیروهای بسته بند میباشد و شما نمیتوانید بطور صحیح این کار را انجام دهید) بعد از آن تلویزیون را با احتیاط داخل جعبه طراحی شده قرار دهید تا تلویزیون آماده جابجایی شود.

کلام آخر

شرکت ایزی پک با انجام تمامی مراحل بسته بندی اثاثیه منزل و حمل آنها می تواند وظیفه بسته بندی تلویزیون شما را نیز در اثاث کشی انجام دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!