بالکن، تراس و حیاط در هر خانه ای راهی است که بیرون و داخل خانه را به هم مرتبط میکند. لذا حتما بایستی به صورت استاندارد و اصولی و با طراحی زیبا چیدمان گردد. این جاست که نقش سازنده و طراح در معماری و ساخت و طراحی این بخش ها در ساختمان مشخص می گردد. اگر این قسمت ها در یک ساختمان بر پایه اصول ساخته شود می تواند منزل را به بهترین شکل ممکن نشان دهد و این علم و مهارت سازنده و طراح آن را نشان می دهد. بالکن از الحاقات ساختمان ها به حساب می آید که مساحت آن در مساحت آپارتمان و بنا محاسبه می شود. به طور کلی بالکن به فضایی از یک خانه گفته می شود که معمولا از سه طرف یا دو طرف باز است. قسمت های بسته باکن با نیم دیوار، نرده  و یا ترکیب نرده و نیم دیوار بسته شده اند. با نشستن در بالکن می توانید از دیدن مناظر بیرونی و زیبایی های طبیعت بیرون خانه لذت ببرید. بهترین رنگ ها و گیاهان برای زیباتر ساختن آن بهره ببرید. باغچه ای که بتوانید با نگاه کردن به آن حس خوبی بگیرید. حالا عده ای هستند که بعد از اثاث کشی به یک خانه جدید قصد دارند تا بالکنشان را به شکل دلخواهشان بچینند، در ادامه این مقاله انواع چیدمان بالکن را به شما توضیح خواهیم داد.

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

 نحوه چیدمان بالکن

چیدمان وسایل در بالکن بر اساس شرایط

برای چیدمان وسایل در بالکن بهتر است از لوازمی استفاده کنید که نسبت به نور آفتاب و شرایط آب و هوایی مانند برف و باران و غبار و غیره مقاومت خوبی داشته باشد. بهترین وسایلی که می توان جهت چیدمان بالکن نام برد وسایل چوبی و حصیری می باشد که استحکام خوبی در برابر شرایط بیرونی دارند و به علت آن که طبیعی هستند احساس شاد بودن را به شما هدیه می دهند. متراژبالکن شما در انتخاب گل ها و گیاهانی که می خواهید جهت تزیینات بالکن استفاده کنید مهم هستند. همچنین شمالی یا جنوبی بودن بالکن نیز در انتخاب شما می تواند تاثیر گذار باشد. با کسب آگاهی در این موارد می توانید باکن خانه خود را به شکل باغچه ای بسیار زیبا طراحی کنید. سعی کنید از گل ها و گیاهانی استفاده کنید که بتوانند نور فراوان خورشید را تحمل کنند. در بالکن هایی که رو به خیابان باز هستند به علت آن که گرد و غبار و آلودگی بسیار زیاد است از گیاهانی استفاده کنید که از این جهت مقاومت بالایی داشته باشند. اگر بالکن شما جنوبی است نور خورشید تابش زیادی دارد. بنابراین از گل هایی در بالکن استفاده کنید که آفتاب پسند باشند. برای آن که گیاهتان در سرما و گرما از دمای معتدل بهره ببرد از گلدان های سفالی و لعابی در این خصوص بهره مند شوید.

همان طور که مستحضر هستید زمانی که پای گل و طبیعت زیبایش به میان می آید طراوت، شادابی و روح افزایی را به آن جا می برد. بنابراین حتما برای طراحی بالکن از گل های طبیعی بهره بگیرید. بالکن خود را از وجود گیاهان و گل های معطر و باطراوت و برگ های همیشه سبز پر نمایید. از وجود گل ها با انواع رنگ ها بهره ببرید. ممکن  است در نگاه اول انتخاب و نگهداری گیاهان سخت به نظر برسد ولی با کمی تلاش و خطا می توانید بالکن منزل را به بهترین شکل ممکن با انواع گیاهان شاداب و مناسب تزیین کنید.

شرکت ایزی پک با انجام کارهای مربوط به بسته بندی اثاثیه منزل و جابجایی، تمام کارهای جمع آوری، حمل و چیدمان را برعهده میگیرد. همچنین با ارائه متریال بسته بندی مانند کارتن اثاث کشی ،  پلاستیک حبابدار و… آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.

طراحی نرده ها و کفپوش در بالکن

ارتفاع اصولی و مناسب جهت نرده های جلوی بالکن یا تراس بایستی دست کم 120 سانتی متر باشد. همچنین ساختار نرده ها نباید طوری طراحی شده باشد که کودک بتواند از روی آن ها بالا برود . این بدان معنی است که نرده ها باید به شکل یک جا و بدون پله ساخته شوند. نکته دیگر انتخاب کفپوش مناسب برای بالکن است. حتما بایستی در نظر داشته باشید که این کفپوش ها نسبت به تابش آفتاب مقاومت بالایی داشته باشند. ضد آب بودن یکی دیگر از نکاتی است که باید در انتخاب کفپوش بالکن منزل در نظر داشته باشید.

 جنس کف پوش بالکن را سنگ یا سرامیک انتخاب نمایید. دلیل این امر آن است که بتوانید جهت تمیز کردن آن با یک دستمال مرطوب به راحتی آن ها را تمیز کنید و یا در صورتی که فضا بسته است و نمی توانید از سنگ یا سرامیک استفاده نمایید می توانید از موکت و یا چمن های مصنوعی جهت کفپوش استفاده نمایید.  کف پوش های سنگ دارای رنگ ها متنوعی هستند و با هر نوع سلیقه ای مطابقت دارند.

 ذکر این نکته الزامیست که بالکن یک بخش بسیار مهم در هر منزلی می باشد که حتما بایستی از سه طرف بسته باشد و از یک طرف باز باشد تا نور خورشید و هوای آزاد به درون خانه راه یابد. بنابراین با پوشاندن پرده و یا شیشه و حصیر مانع از نور و هوای آزاد بیرون به داخل خانه نشوید و خود را از این نعمت خدادادی محروم ننمایید.

 نحوه چیدمان بالکن

استفاده از رنگ های خاص و چیدمان گل ها در بالکن برای زیباتر ساختن آن

برای آن که بالکن منزل خود را بسیار زیبا جلوه دهید می توانید با قرار دادن  انواع گلدان ها ی رنگی و گیاهان آن را تزیین نمایید. همچنین می توانید برای زیباتر کردن آن از چراغ با پایه کوتاه که انواع نورهای درخشان را نیز دارا می باشند برای نور پردازی بهره ببرید. به عنوان مثال اگر می خواهید جلوی بالکن را به جهت آن که دید از بیرون نداشته باشد بپوشانید به جای آن که از شیشه های مات یا حصیر یا پرده استفاده کنید می توانید آن را با گلدان هایی که به شکل آویز هستند بپوشانید. این گونه هم فضای باز بالکن را ازدید همسایگان پوشانده اید و هم با چیدمان گلدان های آویز جلوه ای خاص و بی نظیر به بالکن منزل خود بخشیده اید.

 جهت رنگ آمیزی سقف بالکن حتما سعی نمایید که از رنگ های شاد و متنوع و زیبا استفاده نمایید. رنگ هایی را استفاده کنید که به شما حس آرامش بدهد. مثلا نورهای عادی زرد و سفید می تواند بسیار جلوه خاص ، زیبا و خیره کننده به باکن بدهند و هم اینکه آرامش خاصی را القا نمایند.

همچنین می توانید برای تزیینات بیشتر از انواع میز و صندلی های مخصوص بالن استفاده کنید می توانید صندلی های همراه تشچکه که رنگ های شاد دارند را انتخاب کنید. همچنین از کوسن های با رنگ های جذاب و شاد و متنوع برای روح بخشی به بالکن بهره ببرید.

 سخن پایانی اینکه بالکن در هر خانه ای به کسب آرامش شما کمک می کند . بنابراین با کسب آگاهی در این مورد بهترین انتخاب ها را برای چیدمان بالکن در منزل در نظر بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!