تجربه کافی نداشتن در اسباب کشی دلیل مشکلاتی است که ممکن است در  این خصوص به وجود آید. اگر اولین بار است که می خواهید اسباب کشی انجام دهید احتمالا بسیاری از نکات ساده و ریز که بسیار مهم هستند را نمی دانید. اگر می خواهید که یک خاطره خوش از اسباب کشی داشته باشید بایستی نکاتی که مربوط به بسته بندی لوازم و اثاث ها هستند را به درستی رعایت کنید.  اگر این ترفندها را بدانید به راحتی می توانید اسباب کشی منزل را انجام دهید. اما اولین گام برای اینکه یک اسباب کشی موفق را پشت سر بگذارید بالا بردن آگاهی خود در این زمینه است. برای دستیابی به این منظور با ما در این مقاله همراه باشید.

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

نکات اثاث کشی برای زوج های جوان

نکات و ترفندهای مهم در اثاث کشی

  نقل مکان از یک خانه به یک خانه دیگر همواره با یک سری مشکلات همراه است. اما باید همیشه در این مورد آرامش خود را حفظ نمایید. درست است که اسباب کشی برای بار اول کمی دشوار باشد، اما با افزایش تجربه شما در این مورد ، دفعات دیگر راه هموارتری برای اسباب کشی در پیش دارید. نکته های طلایی که بایستی در این زمینه بدانید را متذکر می شویم.

جدول بندی و برنامه ریزی درست برای اسباب کشی

 همان طور که می دانید هر کاری  برای اینکه به بهترین نحو ممکن انجام شود نیاز به برنامه ریزی دارد. در مورد اثاث کشی نیز همین طور است. پیش از آن که روز موعود جهت اسباب کشی فرا رسد بایستی همه کارها را دقیقا بر طبق برنامه ای که مدون کرده اید به پیش ببرید و منظم کنید. افرادی که تجربه کمی در این زمینه دارند تمام کارهای اثاث کشی را به روز آخر محول می کنند که این خود سبب ایجاد مشکلات بزرگ برای آن ها می شود. به عنوان مثال حتما لازم است تا با شرکت باربری برای روزی که قصد دارید اثاث کشی را انجام دهید هماهنگی لازم را انجام دهید. چرا که اگر این کار را از قبل انجام ندهید امکان اینکه نتوانید یک کامیون جهت حمل و نقل اسباب هایتان پیدا کنید زیاد است. به طور کلی اتفاقات زیادی ممکن است پیش آید که در صورتی که برنامه ریزی از پیش تعیین شده ای برای آن نداشته باشید، اسباب کشیتان با شکست مواجه خواهد شد. مواردی که باید قبل از اسباب کشی از نظر بگذرانید عبارتند از

  • آیا روز دقیق اسباب کشی را با مالک قبلی و جدید هماهنگ کرده اید؟
  • آیا قبض های قبلی را پرداخت کرده اید؟
  • آیا جمع و جور کردن اسباب های منزل را برای آخرین روز گذاشته اید؟
  • آیا روز اسباب کشی را با شرکت باربری هماهنگ کرده اید؟
  • آیا منزل جدید خود را برای بردن اثاثیه آماده کرده اید؟

نکته های مهم دراثاث کشی برای زوج های جوان

 برای اسباب کشی حتما از کارگران مخصوص این کار کمک بگیرید. شرکت هایی هستند که افراد آموزش دیده خود جهت اسبا ب کشی به منزل شما می فرستند. این افراد آموزش های لازم جهت اسباب کشی را دیده اند. اگر بخواهید خودتان به تنهایی اسباب های سنگین را حمل نمایید به علت اینکه تجربه لازم در این زمینه را ندارید ممکن است صدمات جبران ناپذیری به ستون فقرات خود وارد نمایید. می توانید از تجربه های دوستان خود بهره ببرید و کار اسباب کشی را هیچ گاه به تنهایی انجام ندهید. بعضی از زوج های جوان به اشتباه فکر می کنند خودشان می توانند از انجام این کار بربیایند. ولی حتما کمک گرفتن از شرکت های مخصوص این کار تا حد بسیار زیادی کار را برای شما آسان تر می کند و بار زیادی را از روی دوش شما کم می کند.

 میزان کم اثاثیه مهم ترین نکات اثاث کشی

هرچه بارتان کمتر و سبک تر باشد لواز متان زودتر به مقصد می رسد. همچنین در هزینه ای که باید برای باربری بپردازید صرفه جویی می شود. بنابراین زوج های جوان بایستی این نکته مهم را در نظر بگیرند که لوازم و اسباب هایی که به درد نخور و اضافی هستند را در برنامه اسباب کشی خود قرار ندهند. مثلا لوازم اضافی را می توانید بفروشید یا به افراد نیازمند ببخشید و یا آن ها را دور بریزید.

اثاث کشی و بسته بندی به صورت حرفه ای

بهتر است بسته بندی لوازم خود را به شرکت های باربری بسپارید. زیرا آن ها در این زمینه متخصص هستند. در این صورت کمترین میزران آسیب ممکن است به اسباب هایتان وارد شود و یا حتی احتمالا صدمه رسیدن به آن ها صفر می گردد. چون خودتان تجربه کافی در این زمینه را دارا نیستید پس ممکن است که در صورت بسته بندی اثاثیه خانه به آن ها آسیب های جدی وارد شود. به طوری که دیگر حتی قابل تعمیر هم نباشند. موارد مهم در اسباب کشی وسایل این است که حتما بسته بندی مناسب باشد. علت بیشتر خسارات در اسباب کشی ها به دلیل  بسته بندی غیر حرفه ای می باشد. همچنین استحکام و مقاومت کارتن اسباب کشی نیز مهم است. چسب زدن کارتن و نحوه بستن کارتن نیز یکی دیگر از موارد مهم در کار بسته بندی است. دقت کنید که هیچ فضای خالی در کارتن ها موجود نباشد. چون هنگام باربری هنگامی که کامیون حرکت می کند اسباب ها نیز جا به جا می شوند و ممکن است دچار آسیب شوند.

 موارد نهایی اثاث کشی

حتما سعی نمایید تا اشیا گرانبها مانند جواهرات را در کامیون باربری قرار ندهید. همچنین اسناد و مدارک مهم نیز نبایستی در کامیون حمل بار قرار بگیرد.

حتما تمامی لوازمی که با برق کار می کنند را یک روز قبل از اسباب کشی از برق جدا نمایید. چون این وسایل در روز اسباب کشی به مقدار زیادی وقتتان را می گیرد. حتی بهتر است یخچال را نیز یک روز قبل اسباب کشی از برق جدا کنید.

بیشتر بخوانید : اسباب کشی ، یک خواب شیرین و کوتاه

منزل جدید را برای اسباب ها آماده کنید. مثلا روز قبل به منزل جدید بروید و کف منزل را تمیز نمایید و روی آن چندین روزنامه و کاغذ بگذارید. این کار برای آن است که روز اسباب کشی به کفپوش ها خط و خش وارد نشود.

سخن پایانی اینکه تا حد امکان سعی نمایید اسباب کشی منزل را به دست افراد متخصص و با تجربه که مهارت بالایی در این زمینه دارند بسپارید و بدین روی هم احتمال خسارات به اسباب های خود را به حداقل رسانده اید و هم اینکه وقت آزاد بیشتری دارید که به سایر نکات مهمی که خودتان باید در اسباب کشی انجام دهید برسید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!