در تهران و شهرستان ها هزینه باربری را، خیلی از موارد افزایش می دهند. برای مثال تعرفه های باربری بین شهری با باربری با مسافت های کمتر متفاوت است و یا قیمت باربری با کامیون و یا نیسان وانت و … از عوامل موثر دیگر در مقدارهزینه می باشد. باربری دریایی، هوایی، زمینی باعث تغییر تعرفه خدمات باربری می شود. در مورد حمل بار باید گفت که باربری اثاثیه منزل سنگین، باعث اضافه شدن به هزینه می شود.

هزینه باربری شهرستان ها به علت مسافت بیشتر و استفاده از ماشین های سنگین بیش تر از سایر حمل ها است. در همه موارد شما می توانید با کمک مشاوران و خدمتگزاران ایزی پک اسباب کشی و راحت و بی دردسری را تجربه کنید.

نرخ حمل بار

نحوه محاسبه هزینه باربری

قیمت باربری در تهران به عوامل متعددی بستگی دارد. اگر چه ما با استفاده از روش هایی حمل بار را آسان تر کرده ایم. اما در کل کار دشواری است که نیازمند وقت و دقت و زمان زیادی است، چرا که همان طور که گفته شد هر نوع محموله شما در دست ما امانت است و باید سالم و صحیح به مقصد گفته شده برسد.

تعرفه باربری به عواملی همچون هزینه کارتن اسباب کشی ، زمان صرف شده برای باربری و بسته بندی، وزن بسته های شما و هزینه کارگران و مدل و نوع خودروی باربری و میزان مسافتی که باید بسته ها حمل بشوند. برای مثال هزینه باربری بین شهری و یا شهرستان ها با هزینه حمل بار درخود تهران متفاوت است.  از دیگر عوامل تاثیر گذار در تعرفه ها می توان به جزئیات باربری آسانسور داشتن و یا نداشتن خانه و تعداد طبقات و …اشاره نمود.

کرایه  ساعتی ماشین ها نیز در محاسبه هزینه باربری  تاثیر دارد و با یک دیگر متفاوت اند.

  • کرایه ۳ ساعت اولیه ماشین حمل بار
  • کرایه هر ساعت اضافه ماشین باربری
  • هزینه ۳ ساعت اولیه هر نفر کارگر اسباب کشی
  • هزینه هر ساعت اضافه برای کارگر حمل اثاثیه

وزن وسایل

وزن وسایل که در باربری وجود دارد، تاثیر به سزایی در هزینه دارد برای مثال گاو صندوق های سنگین که خود نیاز به افراد با تجربه دارد، حمل پیانو، وسایل سنگین دیگر مانند کمد های بزرگ، یخچال ساید بای ساید و تردمیل و میز و اجاق گاز اشاره کرد. که هر یک از این موارد باید با دقت بالایی حمل شوند.

هزینه کارتن های بسته بندی

کارتن های باربری بسته به نوع و تعداد و ابعاد آن متفاوت است. مثلا برای بسته بندی اثاثیه بزرگ تر و سنگین تر جنس کارتن ها باید ضخیم تر باشد و ابعاد آن نیز بزرگ تر باشد.

دستمزد کارگر موثر در هزینه باربری

دستمزد کارگر موثر در هزینه باربری

میزان دستمزد کارمندان و یا کارگران نیز از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت باربری می باشد. چرا که مقدار زمانی که کارگران صرف بسته بندی و یا حمل اثاث می کنند. و یا تعداد اسباب ها در قیمت اسباب کشی موثر هستند.

وانت بار    حداقل ۲ الی ۳ کارگر

 کامیونت (خاور-ایسوزو -بادسان-هیوندا     ( ۳ الی ۵ کارگر

 کامیون ۶ چرخ   (کامیون ۱۰ تن ) (بنز تک – آکسور – آکتروس …. ) حداقل 5 نفر

 کامیون ۱۰ چرخ  ۱۵ تن (جفت)  حداقل ۵ نفر

تریلی ۱۸ چرخ با طول ۱۲ متر (حداقل ۶نفر

تریلی ۱۸ چرخ با طول ۱۳٫۶۰  (حداقل ۶ نفر)

هزینه هر ساعت در روند اسباب کشی چه مقدار است؟

به ازای هر ساعت که به ساعت استاندارد فرآیند باربری اضافه شود. هزینه باربری نیز بالا تر می رود.از عواملی که باعث افزایش ساعت باربری می شود می تواند ترافیک باشد که دراین صورت شما باید ساعت هایی از روز را برای باربری انتخاب کنید، که خلوت تر است و یا تعداد بسته های شما مسافت طولانی بین مبدا و مقصد باربری و  .. هستند.

تعرفه باربری بین شهری

از آنجا  که قیمت این نوع باربری به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور دقیق نمی توان قیمت آن را مشخص کرد از عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه باربری بین شهری می تواند مقدار بار و تعداد در خواستی ها و تقاضای بار در بازار باشد. مثلا هر چه نوعی از بار را در بازار مردم بیشتر تقاضا کنند، تعداد آن بار بیشتر و در نتیجه قیمت باربری افزایش می یابد. در نتیجه در پروسه حمل بار اتفاقات زیادی می تواند میزان درخواست مشتریان را کاهش دهد و در نتیجه نرخ حمل و نقل را هم کاهش دهد. از موارد دیگر کاهش هزینه باربری بین شهری این می باشد که کاهش مشتری در مواقعی باعث می شود به علت نبود افراد هزینه را به شدت پایین بیاوریم.

نکته: “در مسیرهای بین شهری کرایه نیسان و وانت تفاوتی ندارد. در صورتی که بخواهید اثاثیه منزل خود را با نیسان جابه جا کنید نرخ کرایه حمل اثاثیه منزل برای نیسان  نیز مشابه همین قیمت است”

نرخ قیمت باربری به نوع ماشین نیز بستگی دارد برای مثال کامیون مسقف و روباز بودن خاور، وانت نیسان و … و هزینه های هر یک متفاوت است. . از آنجا که عمده تمرکز ما خاور مسقف است  قیمت ها طبق تعرفه اعلام شده برای تهران به سایر شهرستان ها قابل تغییر است. ولی بستگی به خودرو  دارد. در ضمن برخی مناطق به خاطر دور بودن و نبود راننده قیمت ها تغییر می کند. در کل وقتی بار زیاد است. رانندگان با قیمت کم بار نمی زنند ولی وقتی بار کم می باشد . هزینه باربری را پایین می آورند.

 محاسبه نرخ کرایه حمل با ربه چه صورت است

محاسبه این تعرفه جدید باربری با استفاده از فرمول تن کیلومتر است. که باعث شده خیلی از رانندگان کرایه عادلانه تر و بالاتری را نسبت به قبل دریافت کنند فرمول تن کیلومتر:

کرایه حمل = مسافت بین مبدا و مقصد * وزن بار به تن * کرایه یک تن در یک کیلومتر * ضریب مسئولیت براساس ارزش کالا و خطر حمل و یا اندازه محموله

همان طور که از فرمول مشخص است هر چه وزن بار بیشتر شود، کرایه نیز بیشتر می شود و از آن طرف هر چه مسافت راه راننده که همان کرایه یک تن در یک کیلومتر نیز بیش تر باشد کرایه حمل بیش تر می شود و اما چه پارامتر هایی باعث افزایش سود نهایی راننده می شود و در هززینه باربری جاده ای تاثیر می گذارد می دانیم که رانندگان در طی مسیر حمل محموله باید هزینه های بیمه و  لاستیک روغن مصرفی سوخت مصرفی استهلاک خودرو تعمیرات و نگه داری خودرو را نیز باید پرداخت کنند.

راه های یک رانندگی اقتصادی برای حمل بار و کاهش هزینه باربری وجود دارد برای مثال:

 سرعت متوسط حرکت را بالا نگه دارید.

مدت زمان کارکرد موتور درر دور های بالا را کم کنید.

  تا حد ممکن در سبک ترین دنده ها حرکت کنید.

 زمان در جا کار کردن خودرو را کنترل کنید .

توقف های ناگهانی را کاهش دهید .

قبل از شروع باربری باید موارد زیر برررسی شوند. چرا که هم باعث کاهش زمان مصرفی در راه و رساندن سریع محموله می شود و هم سود قیمت باربری را برای شما افزایش می دهد:

روغن موتور

سیستم خنک کننده

فشار باد تایر ها

نشتی سیستم هوا

افراشتگی صحیح بادکشن

بستن چادر روی بار گیر های ثابت

تجهیزات جانبی

محاسبه سوخت مصرفی موثر در هزینه باربری

(بنزن مصرف شده * 100) / مسافت طی شده = لیتر مصرفی بنزین در هر صد کیلومتر

برای محاسبه میزان سوخت مصرفی، ابتدا باک خودرو را کامل پر کنید. سپس از قسمت کیلومتر شمار، کیلومتر خودرو را یادداشت کنید. به عنوان مثال فرض کنید باک اتومبیل ما ظرفیت  40 لیتر بنزین را دارد، پس ما ابتدا 40 لیتر بنزین می‌ زنیم و سپس عدد کیلومتر شمار را که فرضاً عدد 25000۰ را نشان می دهد یادداشت می‌کنیم.

پس از چند روز که مجدد قصد پر کردن باک را داشتید، قبل از پر کردن باک در پمپ بنزین کیلومتر شمار جدید را یادداشت کنید و سپس اقدام به پر کردن کامل باک کنید. از آنجایی که شما با باک صفر به پمپ بنزین نرفته‌اید و حتماً مقداری سوخت از قبل در باک‌ تان بوده، پس لازم است میزان سوخت اضافه شده را هم یادداشت کنید. به عبارتی چند لیتر بنزین زده اید آن را بنویسید. در ادامه ی مثال مان فرض کنید، زمانی که ما وارد پمپ بنزین شدیم کیلومتر شمار عدد 25۵۰۱ را نشان می دهد و همچنین ما ۴۳ لیتر بنزین زده‌ایم.

الان باید کیلومتر طی شده فعلی(25۵۰۱) را از عدد یادداشت شده قبلی (25000۰) کم کنید که با این کار مسافت طی شده خودرو به دست می‌آید.

مسافت طی شده بین دو مرتبه سوخت گیری ۵۰۱ = 25000۰ – 25,۵۰۱

حالا باید مقدار لیتر بنزین اضافه شده به باک (۴۳) را در ۱۰۰ ضرب کنید و تقسیم بر مسافت طی شده نمایید.

عدد بدست آمده مصرف خودرو شما در ۱۰۰ کیلومتر را نشان می دهد.

برای به دست آوردن بقیه عوامل هزینه زا در حمل بار، شما باید ابتدا مقدار هزینه هر یک را محاسبه کنید. برای مثال شما برای خودروی خود به چه تعداد لاستیک عوض می کنید؟ و یا هزینه های تعمیرات خودرو چه قدر است؟ تمامی هزینه های خودرو را جمع کنید و نرخ باربری خود را محاسبه کنید.

محصولات مرتبط:

بقچه لباس

پلاستیک حبابدار

چسب پهن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!