شاید برای شما هم پیش آمده باشد که قبل از اسباب‌کشی دست به برآورد هزینه‌های لازم آن بزنید و به یک عدد حدودی دست پیدا کنید، اما بعد از اتمام اسباب‌کشی متوجه می‌شوید که هزینه نهایی با آنچه تخمین زده بودید تفاوت فاحشی دارد. اما دلیل این اختلاف قیمت بین آن چیزی که ما برای اسباب‌کشی در نظر گرفته‌ایم با مبلغی که در انتهای اسباب‌کشی موظف به پرداخت آن هستیم چیست؟ در این مطلب از ایزی‌پک به سراغ هزینه‌های پنهان اسباب‌کشی رفته‌ایم، هزینه‌هایی که معمولا از چشم ما دور می‌مانند و بعد از اتمام اسباب‌کشی تازه متوجه آن‌ها می‌شویم. با ما باشید تا به بررسی چند نمونه از هزینه‌های پنهان اسباب‌کشی و راه‌های جلوگیری از آن‌ها بپردازیم.

 

هزینه آسیب دیدن وسایل


یکی از اصلی ترین مشکلاتی که در اسباب‌کشی به سراغ خیلی از ما می‌آید آسیب دیدن وسایل در طی فرآیند حمل و نقل است. برای مثال ممکن است در حین بسته‌بندی اثاثیه منزل یکی از اثاثیه ارزشمند شما دچار آسیب شده و هزینه سنگینی را روی دستتان می‌گذارد، هزینه‌ای که قبل از اسباب‌کشی به هیچ عنوان قابل پیش‌بینی نیست. بهترین چاره برای نیفتادن در دام این هزینه پنهان، بسته‌بندی اصولی اثاثیه منزل است. بسته‌بندی که تنها با رعایت نکات لازم و استفاده از تجهیزات مرغوب بسته‌بندی انجام می‌شود.

 

لوازم بسته‌بندی در اسباب‌کشی

 

هزینه نصب وسایل در منزل جدید

فرض کنید تمامی اثاثیه شما بسته‌بندی شده و به منزل جدید رسیده‌اند و حالا وقت آن است که هر کدام از آن‌ها در سر جای خودشان قرار بگیرند. اما نصب وسایلی مثل لوستر، ماشین‌های ظرف‌شویی و لباس‌شویی، تخت‌وخواب‌ها و بسیاری از وسایل دیگر نیازمند هنوز افراد متخصص در منزل شما است. پس یادتان باشد که هزینه مونتاژ اثاثیه را در فهرست هزینه‌های اسباب‌کشی خود جای دهید.

 

هزینه تجهیزات بسته‌بندی

متاسفانه بسیاری از افراد در هنگام برآورد هزینه‌ها قبل از شروع اسباب‌کشی توجهی به هزینه مورد نیاز برای خرید لوازم بسته‌بندی ندارند. در صورتی که یکی از اصلی ترین بخش‌های اسباب‌کشی یعنی بسته‌بندی اثاثیه منزل، بدون در اختیار داشتن تجهیزاتی مثل چسب، کارتن 5 لایه، نایلون حباب‌دار و سایر لوازمی از این دست ممکن نیست. بنابراین حواستان باشد که هزینه خرید لوازم اسباب‌کشی از چشم شما پنهان نماند.

 

نصب وسایل در اسباب‌کشی

هزینه‌های اضافی شرکت‌های باربری

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که قبل از شروع اسباب‌کشی با یک شرکت باربری مذاکره کنید و از آن‎‌ها یک قیمت کلی در برای انجام پروژه بشنوید اما بعد از اتمام مراحل اسباب‌کشی با یک قیمت جدید مواجهه شوید که اختلاف زیادی با قیمت اولیه دارد. بنابراین یادتان باشد که برای اسباب‌کشی با شرکت‌هایی همکاری کنید که حمل و نقل اثاثیه منزل شما را باید قیمت قطعی انجام می‌دهند.

 

هزینه تعمیر وسایل خانه جدید و قدیم

فرق نمی‌کند شما مستاجر باشید و بخواهید خانه قدیم خود را به صاحب‌خانه تحویل بدهید یا خریدار باشید و بخواهید زندگی جدیدی را در منزل خود آغاز کنید، در هر صورت شما موظف هستید که مبلغی را برای تعمیر وسایل خانه جدید و قدیم خود پرداخت کنید. شاید لوله‌کشی‌ها ایراد داشته باشند یا شاید با فضای خانه جدید خود نتوانید ارتباط برقرار کنید و بخواهید تغییری در آن ایجاد کنید. بنابراین حواستان باشد که هزینه‌های تعمیر خانه بعد و قبل از اسباب‌کشی از چشمتان دور نماند.

 

وسایل تخریب شده در اسباب‌کشی

 

هزینه خورد و خوراک


اسباب‌کشی فرآیندی سخت، زمان‌بر و خسته کننده است که اگر حجم اثاثیه شما زیاد باشد ممکن است تا چند ساعت طول بکشد. از آنجایی که در روز اسباب‌کشی شما تنها نیستید و  به احتمال زیاد علاوه بر دوستان و افراد خانواده نیروهای متخصص اسباب‌کشی نیز در منزل شما حضور دارند ممکن است مجبور به تامین تغذیه آن‌ها شوید که این کار به نوبه خود هزینه‌های مخصوص خود را دارد که اگر به دنبال تخمین دقیق‌تر هزینه‌های اسباب‌کشی خود هستید نباید از چشم شما دور بماند.

 

ایزی‌پک راهی برای کاهش هزینه‌های پنهان اسباب‌کشی

تا اینجا درباره چند نمونه از اصلی ترین نمونه‌ هزینه‌های پنهان اسباب‌کشی گفتیم. اما سوال اینجاست که ایزی‌پک چه راهکارهایی برای کاهش این دست از هزینه‌ها دارد؟

 

ایزی‌پک و کنترل هزینه‌های پنهان: شرکت ایزی‌پک با استفاده از لوازم بسته بندی مرغوب و بهره‌مندی از تیم حرفه‌ای اثاثیه منزل شما را طوری بسته‌بنیسد می‌کند که احتمال آسیب دیدن آن‌ها و ایجاد هزینه‌های اضافی به حداقل برسد.

 

برعهده گرفتن تامین لوازم بسته‌بندی : در اسباب‌کشی با ایزی‌پک شما هیچ هزینه‎‌ای بابت خرید لوازم اسباب‌کشی پرداخت نخواهید کرد و همه مراحل تهیه این وسایل از تخمین مقدار مورد نیاز تا تهیه آن‌ها بر عهده ایزی‌پک خواهد بود.

 

مونتاژ و دمونتاژ اثاثیه در صورت لزوم:
نیروهای متخصص ایزی‌پک این توانایی را دارند که در صورت تمایل شما تمامی وسایل را مونتاژ یا دمونتاژ کنند تا دیگر لازم نباشد شما هزینه جداگانه‌ای برای نصب و جداسازی وسایل پرداخت کنید.

 

اعلام هزینه‌ قطعی اسباب‌کشی: همانطور که گفته شد یکی از مشکلات اصلی برآورد هزینه اسباب‌کشی تغییر قیمت است. شرکت ایزی‌پک صفر تا صد اسباب‌کشی را با یک قیمت قطعی انجام می‌دهد و بعد از اتمام اسباب‌کشی هیچ هزینه اضافی از شما دریافت نخواهد شد

کلام آخر

در این مطلب از ایزی‌پک به سراغ معرفی چند نمونه از اصلی ترین نمونه هزینه‌های پنهان اسباب‌کشی رفتیم. امیدواریم این مطلب نقش موثری در ایجاد شفافیت در هزینه‌های اسباب‌کشی شما ایفا کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!