اگر شما بچه داشته باشید حتما درک می‌کنید که وقف دادن آن‌ها با منزل جدید واقعا کار دشواری است. بالاخره بچه چندسال در این خانه زندگی کرده، دوست‌های جدید پیدا کرده و باتوجه به سنش شاید مدرسه هم رفته باشد. طبیعی است که کودک شما یکم بدخلقی بکند! میدانید دیگه بچه‌ها فوق‌العاده احساسی‌تر از ما بزرگترها عمل می‌کنند که همین کار را سخت می‌کند، مثلا شما میدانید که بنا به این دلیل مجبورید منزل خود را جابجا کنید و با منطق خود این قضیه را می‌پذیرید اما فرزند شما نه! چگونه می‌خواهید به آن‌ها شرایط فعلی را توضیح دهید؟
اصلا به این راه حل فکر نکنید که بنشینید خیلی منطقی با کودکتان حرف بزنید و او را متقاعد به اثاث کشی کنید، بی فایدست! در دیگری را امتحان کنید، چه دری؟ با ما همراه باشید تا با شرایط وقف دادن کودکان با خانه جدید آشنا شوید.

وقف دادن کودکان با خانه جدید

وقف دادن کودکان با خانه جدید وقف دادن کودکان با خانه جدید

در اینکه کودکان احساسی‌تر از ما هستند شکی نیست! البته این هم بگویم که این صفت خوب آن‌هاست، حتما مشاهده کردید بعضی وقت‌ها بچه یک مهربانی‌هایی می‌کند که ما بزرگترها خجالت می‌کشیم. انگار نه انگار که ما هم یک روزی در همین سنین بودیم ولی الان تبدیل به چی شدیم؟ فکر اینکه یک روزی فرزند ما هم آدم بزرگ می‌شود واقعا دلگیر است!

بگذریم، خب داشتیم می‌گفتیم بچه‌ها احساسی تصمیم می‌گیرند. روش برخورد با یک فرد احساسی از راه منطق نیست، این همه راه وجود دارد. برای نزدیک شدن به یک بچه، باید بچه شد! در زیر چندتا نکته برای وقف دادن کودکان با خانه جدید می‌آوریم:

امیدوار کردن کودک

اسباب کشی را ترسناک نکنید! یعنی نگویید که از این خانه، محله و دوست‌ها خدافظی کن و منتظر یک خانه با شرایط جدید باش! الان این متن تن من را به لرزه درآورد، چه برسد به یک بچه! پس سعی کنید که یک نور امیدی در دلش ایجاد کنید تا با دلخوشی بیشتر خودش را آماده یک جابجایی کند.

بگذارید یک مثال بزنم: تمام ما انسان‌ها از گذشته تا حالا ترس از مرگ داریم. حتی انسان‌های اولیه هم برای شکار که می‌رفتند، هدف اول زنده ماندن بود بعد غذا! بالاخره ما هم از این دنیایی که این همه سال داریم زندگی می‌کنیم وارد یک دنیای دیگری می‌شویم و خب ترس هم دارد. ولی چه چیزی موجب شده تا این ترس ما کمتر شود؟ امید! امید اینکه همه ما به بهشت برین راه پیدا کنیم. تاثیرش هم می‌بینیم، چندتا آدم سراغ دارید که برای رفتن به بهشت ابدی، این‌همه کار خوب انجام می‌دهند؟

حالا منزل جدیدتان را برای کودتان، بهشت جلوه بدید! در کل انرژی مثبت وجدانش را بیدار کنید!

وقف دادن کودکان با خانه جدید

واگذاری بسته‌بندی اتاق به کودک

همیشه وقتی یک بچه قصد مرتب کردن اتاقش را دارد والدین بر کارشان نظارت می‌کنند، مثلا فلان چیز را دوربیانداز! ولی والدین گرامی، این دفعه را کوتاه بیایید! بگذارید فرزندتان هرچیزی که دوست دارد را جمع کند و با خود به منزل جدید بیاورد. هیچوقت کودکی خود را فراموش نکنید، اسباب بازی برای آن‌ها حکم وسایل حیاتی منزل را برای شما را دارد.

پس در قدم اول شیوه صحیح بسته‌بندی را به او آموزش دهید، بعد بگذارید هرچه خواست را جمع کند. شاید برای اینکه به شما ثابت کند بزرگ شده درخواست کارتن اسباب کشی و یا چسب بیشتری کند، هرچه خواست دراختیارش بگذارید. خب قدم بعدی در وقف دادن کودکان با خانه جدید بحث چیدمان است.

بیشتر بخوانید: آماده سازی کودکان برای اسباب کشی ،اول از همه به فکر فرزندتان باشید!

واگذاری چیدمان اتاق جدید به کودک

وقتی به خانه جدید می‌رسید همه اعضای خانواده سردرگم هستند، در این لحظه شما دست کودکتان را بگیرید و به اتاق جدیدش ببرید. بهش بگویید این اتاق این هم وسایل، هرجور دوست داری اتاقتو بچین و اگر کمکی هم خواستی به من بگو! صددرصد با کمک شما می‌تواند اتاق خودش را تزیین کند. یا می‌توانید از او درخواست کنید که اتاق رویاییش را روی یک کاغذ بکشد و شما با توجه به آن اتاق را بچینید.

می‌دانم که برای پدر و مادر سخت است که فرزندشان نوع دکوراسیون خانه را انتخاب کنند، بالاخره سلیقه شما با یک کودک زمین تا آسمان فرق دارد. در این خانه مهمان میاید می‌رود و برای شما مهم است که اتاق قشنگ و باب دل شما چیده شود. برای این مشکل هم راه حلی است! بعد از چند روز که کودک با منزل جدید خو گرفت، خیلی آرام و با توسط سیاست‌های مادرانه یا پدرانه دکوراسیون اتاق را عوض کنید.

بگذارید کودکتان حس کند که شما با بقیه پدر مادرها فرق دارید!

وقف دادن کودکان با خانه جدید

کلام آخر وقف دادن کودکان با خانه جدید

در پایان اگر وقت این کارها را ندارید و حوصله سروکله زدن با فرزندتان را ندارید، با یک شرکت اسباب کشی جهت انجام تمام امور جابجایی همکاری کنید. امیدورایم در مسیر وقف دادن کودکان با خانه جدید کمک حال شما بوده باشیم تا اندکی از بار روانی این موضوع کم کنیم. شرکت ایزی‌پک با ارائه خدمات کامل اثاث کشی، تمام مراحل مربوط به جابجایی از بسته بندی تا چیدمان را برعهده می‌گیرد تا فشارهای روانی وارده بر اعضای خانواده مخصوصا کودک شما به حداقل برسد.

محصولات مرتبط:

بقچه لباس

پلاستیک حبابدار

چسب پهن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!