ریختن روغن بر روی لباس اتفاقی است که ممکن شما را ناراحت کند. اما نگران نباشید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع روش های خانگی برای پاک کردن روغن آشنا نماییم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

پاک کردن لکه روغن از لباس با پودر بچه

   1. ابتدا لازم است تا با یک دستمال مخصوص توالت، مقدار روغن بر روی لباس را تا جایی که ممکن است از روی لباس بردارید.
   2. سپس لکه روغن روی لباس، را با پودر بچه آغشته کنید. چنانچه پودر بچه ندارید می توانید از نمک یا نشاسته ذرت نیز کمک بگیرید.
   3. در مرحله بعد نیاز است تا با یک قاشق یا دستمال توالت، پودر بچه را را از روی لکه روغنی بردارید. لازم است تا این کار را در نهایت دقت انجام دهید و مواظب باشید تا پودر به دیگر نقاط لباس کشانده نشود.
   4. در مرحله بعد، نیاز است تا مقدار اندکی از مایع ظرفشویی و آب را بر روی لکه بگذارید و سعی نمایید تا مایع به خورد لکه رود. بعد از این که مایع و آب کف کردند با مسواک کهنه، با حرکات دایره وار به روی لکه بکشید.
  1. در گام بعدی لکه را از هر دو طرف لباس یعنی داخل و خارج حسابی پاک کنید.
  2. در آخرین مرحله لازم است تا لباس را با پودر لباسشویی شست و شو دهید. به دستورالعمل های نوشته شده مربوط به شست و شوی لباس، توجه لازم را بنمایید. برای خشک کردن لباس لازم است تا آن را در معرض هوا قرار دهید. استفاده از دستگاه های خشک کنی که از حرارت های بسیار بالا استفاده می کنند ممکن است است سبب شوند تا لکه به خورد لباس برود. بنابراین استفاده از خشک کن با حرارت بالا برای پاک کردن لکه روغنی توصیه نمی شود.

پاک کردن لکه روغن از روی لباس

‌ پاک کردن لکه روغنی با استفاده از مایع ظرفشویی، شامپو یا صابون

  • می توانید برای پاک کردن لکه روغن از مایع ظرفشویی استفاده کنید. شوینده هایی که مخصوص پاک کردن چربی ها هستند ممکن است تاثیر بهتری داشته باشد، اما ضروری نیستند. استفاده از شامپو، نیز راه حلی منطقی برای پاک کردن روغن از روی لباس محسوب می شود.
  • صابون های مخصوص بدن و دست نیز جهت پاک کردن روغن ها از روی لباس تا حد بسیار زیادی مفید هستند. فقط لازم است تا اطمینان حاصل کنید که مواد تشکیل دهنده صابون حاوی افزودنی ای نباشد که مانع از پاک کردن لکه روغنی از روی لباس شود. برای مثال، صابون داو، برای تمیز کردن لکه روغنی از روی لباس موثر عمل نمی کند و مناسب این کار نیست. برای پاک کردن لکه های قوی تر نیاز دارید تا صابون هایی تحت عنوان صابون لباسشویی بهره بگیرید. بنابراین لازم است تا صابون را با آب یا برای نتیجه گرفتن بهتر با آمونیاک مرطوب نمایید. سپس آن را بر روی لکه ایجاد شده بمالید تا مقداری صابون بر روی لکه انتقال داده شود و بتواند ایجاد کف نماید. همچنین می توانید تا اندکی از صابون را رنده کنید و بعد از مرطوب کردن، بر روی لکه بریزید. چنانچه از شوینده هایی استفاده می کنید که رنگی هستند لازم است تا آن ها را به اندازه کافی رقیق نمایید یا اطمینان پیدا کنید که شوینده مصرفی سبب تغییرات رنگی بر روی لباستان نخواهد شد. برای پاک کردن لکه های قویتر می توانید از یک مسواک کهنه بهره بگیرید. چون مسواک بهتر می تواند لکه ها را از بین ببرد. همچنین برس های قدیمی یا برس های کوچکی که مخصوص نظافت هستند نیز برای این کار بسیار مناسب هستند.
شرکت ایزی پک با ارائه خدمات اسباب کشی تمامی کارهای مربوط به بسته بندی اثاثیه منزل و جابجایی آن را انجام میدهد.

 

 • کف حاصل شده از صابون، مایع ظرفشویی یا شامپو را به روی لکه روغنی آغشته نمایید. در ابتدا باید شوینده را به طور کامل در آب حل نمایید. شامپو، صابون و مایع ظرفشویی حاوی ترکیباتی هستند که می توانند به خوبی با لکه های روغنی بر روی لباس مبارزه نمایند.
 • ابتدا لکه را با آب و سپس در صورت تمایل می توانید با سرکه بشویید. سرکه از پاک کننده های طبیعی محسوب می شود و کاربردهای بسیاری دارد. سرکه سبب می شود تا خواص قلیایی صابون و شوینده ها کم شود و از تاثیر آن کاسته شود. بنابراین نیاز است تا هم زمان از سرکه و سایر شوینده ها استفاده نکنید. چنانچه قصد دارید برای پاک کردن لکه، از شوینده و سرکه استفاده نمایید می توانید در ابتدا سرکه و آب را با نسبت های یک به دو مخلوط نمایید و آن را از بر روی لکه لباس بریزید. سپس سرکه را از روی لباس بشویید و مراحل بالا را با شوینده، صابون و شامپو به انجام برسانید.
 • لازم است تا لباس را به تنهایی با مایع لباسشویی یا پودر شست و شو دهید. دستورالعمل های مربوط به شست و شو را که بر روی برچسب نوشته شده است را رعایت نمایید. جهت خشک کردن لباس لازم است تا آن را در معرض هوا بگذارید تا کاملا خشک شود.
 • برای لکه هایی که مقاوم تر هستند لازم است تا تمام مراحل بالا را مجددا تکرار نمایید.

پاک کردن لکه روغن از روی لباس

 پاک کردن لکه روغن از لباس با کمک لکه‌بر و آب داغ

  • برای تمیز کردن لکه روغن از روی لباس نیاز است تا از لکه برهایی، که در بازار هستند بهره ببرید. لازم است تا لکه بر، را بر روی لکه روغن بپاشانید و سپس آن را با استفاده از یک مسواک کهنه تمیز نمایید.
  • مقداری آب را را داخل طرفی بریزید و آن را به جوش آورید. فرصت دهید تا زمانی که آب به نقطه جوش می رسد، لکه بر بر روی لکه باقی بماند.
جهت انجام کارهای مربوط به اثاث کشی میتوانید از فروشگاه ایزی پک کارتن اسباب کشی ، پلاستیک حبابدار و تمامی لوازم مربوط به این پروسه را تهیه نمایید.
 • آب جوش را از روی شعله برداشته و با احتیاط بر روی لکه بریزید. در این مرحله رعایت یک سری نکات لازم است. ابتدا لازم است تا لباس خود را درون یک تشت یا طرفی قرار دهید. لباس را نباید بر روی زمین بگذارید. چون زمانی که آب جوش را بر روی لباس می ریزید امکان دارد تا بر روی پایتان ریخته شود. لازم است تا آب داغ را از ارتفاع بالاتری بر روی لباس بریزید. چون آب بسیارداغ قادر است تا پیوند روغن را بشکند و هرچه آب داغ از ارتفاع بیشتری بر روی لکه ریخته شود با قدرت بیشتری می تواند لکه را از میان ببرد. در نظر داشته باشید که آب را دقیقا بایستی بر روی لکه بریزید.
 • تمام این مراحل را برای هر دو طرف لباس تکرار نمایید.
 • لباس را با پودر لباسشویی بشویید و به تمام دستورالعمل های روی برچسب که بر روی پودر لباسشویی قرار گرفته است دقت نمایید. سپس لباس را در معرض هوا قرار دهید تا خشک شود.

سخن پایانی

 در این مقاله مراحل پاک کردن لکه روغنی از روی لباس را تا حد امکان برای شما شرح دادیم. در نظر داشته باشید با رعایت کردن این مراحل می توانید بیشتر لکه های روغنی را از روی لباس تمیز کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!