فکر می‌کنی چندتا کارتن لازمت می‌شه؟

این سوالیست که باید در اثاث کشی از خودتان بپرسید. در اصل دغدغه خیلی از مردم در هنگام جابجایی تعداد کارتن اسباب کشی مورد نیاز برای جمع‌آوری و بسته بندی وسایل منزلشان است، زیرا با فهمیدن این موضوع دیگر نیازی نیست وسط جابجایی به فکر تهیه کارتن بسته بندی باشند.

یادمه یکبار هنگام اسباب کشی من هم دچار این مشکل شدم، یعنی وسط بسته بندی لوازم مدام کارتن‌های موجود تمام می‌شد و مجبور بودم که پروسه بسته بندی را نصفه کاره ول کنم و دنبال یک کارتن اسباب کشی مقاوم بگردم. به همین دلیل به ذهنم رسید که این مطلب را برای شما تولید کنم تا دیگر مشکلاتی از این دسته برای شما پیش نیاید.

تعداد کارتن اسباب کشی مورد نیاز

تعداد کارتن اسباب کشی مورد نیاز

اول از همه ببینید که چه وسایلی را می‌خواهید جمع کنید، حجم لوازمتان چقدر است و چه نوع کارتنی تهیه می‌کنید. همه این‌ها در تخمین تعداد احتمالی کارتن اسباب کشی شرط است. حالا برای اینکه بدانید چه کارتنی مناسبه چه وسیله‌ای است، ادامه مطلب را بخوانید.

حمل کتاب

تعداد کارتن اسباب کشی مورد نیازشما که یک یا دو کتاب را داخل کارتن نمی‌گذارید، اصولا زمانی به فکر تهیه جعبه می‌افتید که حجم کتاب‌های شما زیاد باشد. به همین دلیل حتما از کوچکترین سایز کارتن اسباب کشی برای حمل کتاب استفاده کنید، چرا؟

فرض کنید دو نفر با نام‌های کامبیز و ارسلان قصد جابجایی و حمل کتاب را دارند. ارسلان کوچکترین سایز کارتن اثاث کشی را انتخاب می‌کند و کتاب‌های خود را درون آن قرار می‌دهد که طبیعتا ده تا بیشتر جا نمی‌شود. ولی کامبیز یک کارتن بزرگ با فضای بیشتر را انتخاب و شروع به چیدن کتاب‌های کتابخانه‌اش می‌کند. تمام وسایل کتابخانه را درون یک کارتن قرار می‌دهد.

شما به عنوان قاضی ماجرا بگویید ارسلان که یک کارتن کوچک با وزن معمول را حمل می‌کند کار عاقلانه‌ای انجام داده یا کامبیز که یک کارتن بزرگ را با حجم انبوهی از کتاب پر کرده؟ تکان دادن این کارتن کار حضرت فیل است!

شاید به ذهنتان خطور کند که اگر کارتن کوچکی انتخاب کنید، تعداد بیشتری جعبه مصرف می‌شود تا یک کتابخانه معمولی را خالی کنید. اصلا مشکلی نیست! در اصل شما چاره‌ای جز اینکار ندارید، کارتن بزرگ پر شده از کتاب‌های قطور و سنگین اصلا قابل جابجایی نیست! می‌گویید نه، امتحان کنید!

حمل وسایل شکستنی

وسایل شکستنی جز وسایل حیاتی منزل است، یعنی شما هرجای ایران که باشید داخل هر خانواده‌ای که باشید باز هم وسایل شکستنی از شما بیشتر اهمیت دارد 🙂 به همین خاطر باید دقت داشته باشید تا بهترین سایز کارتن اسباب کشی را برای این لوازم انتخاب کنید.

بهترین کارتن برای این لوازم نه باید خیلی بزرگ باشد نه خیلی کوچک! چرا؟ به دو دلیل: دلیل اول اینکه اگر کارتن بزرگ باشد طبیعتا حمل آن دشوارتر است و امکان ورود خسارات احتمالی نیز بیشتر و دوم اینکه اگر کارتن کوچک باشد، لوازم شما جا نمی‌شود.

اصولا چون برای این لوازم پلاستیک‌ حبابدار و ضربه گیر استفاده می‌کنید، ناخودآگاه حجم وسایل قدری بیشتر می‌شود به همین خاطر کارتن سایز متوسط می‌تواند گزینه‌ای ایده‌آل برای شما باشد، که تعداد آن هم بسته به وسایل شما متغیر است.

تو ایزی پک بهترین راه رو برای شروع یک اسباب کشی استاندارد نشونتون میدیم!
برای مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیر!  22730100

حمل سایر وسایل

مابقی لوازم منزل شما (منظور وسایلی که درون کارتن جای می‌گیرند) نیاز به کارتن سایز بزرگ دارند. وسایلی مثل خرده‌ریزهای داخل کمد که وزن زیادی نمی‌گیرند را داخل یک کارتن سایز بزرگ قرار دهید تا یکباره تمام این خرده‌ریزها را جابجا کنید. وسایل دیگری مانند کیف و کفش که اصولا نه شکننده هستند و نه وزن زیادی دارند نیز درون این کارتن‌ها قرار می‌گیرند.

وسایلی هم مانند تلویزیون، ضبط صوت، کامپیوتر و از این دسته لوازم، جعبه مخصوص به خودشان را دارند پس نیازی به تهیه کارتن اسباب کشی برای این وسایل نیست.

بیشتر بخوانید: نکاتی درباره خرید کارتن اسباب کشی ،چه کارتنی باید بخریم؟؟!

بالاخره چندتا کارتن بگیریم؟؟

تعداد کارتن اسباب کشی مورد نیازتخمین تعداد کارتن اسباب کشی مورد نیاز کاری نیست که همینجوری حدسی بگوییم، اول باید تمام وسایل شما رویت شود و بسته به نوع و سایز کارتن تعداد دقیق را برآورد کرد. شما که خودتان بالاسر کار هستید از منی که این محتوا را می‌نویسم بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید که تعداد کارتن اسباب کشی مورد نیاز برای شما چقدر است.

قسمت به قسمت خانه را با نگاهی دقیق بررسی کنید و با تصور گنجایش کارتن اثاث کشی ببینید چندتا جعبه بسته بندی نیازتان می‌شود. البته یادتان باشد کمتر از تعداد تخمین زده شده کارتن تهیه کنید تا اگر هنگام جابجایی کارتنی کم آمد سریعا از فروشگاه مربوطه تهیه کنید، اگر کارتن‌های شما یکی دوتا کمتر باشد بهتر از این است که روی دستتان باد کند.

این مورد را هم درنظر بگیرید که تهیه متریال مصرفی مانند چسب پهن ، بابل رپ و… نیز می‌تواند به روند اثاث کشی شما سرعت ببخشد، پس حتما هنگام خرید کارتن اسباب کشی ،به تهیه این ابزارهای کمکی هم فکر کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!