قبلاً درباره سختی ها و مشکلات جابجایی به دفعات و در مقالات مختلف صحبت کرده ایم . امروز می خواهیم چند راهکار و راه حل ساده و در عین حال کاربردی را جهت آسان کردن این پروسه به شما آموزش دهیم. شاید خیلی از مواردی که در پایین گفته می شود موارد ساده و پیش پا افتاده ای باشد ولی اگر همین موارد ساده درست و در زمان مناسب انجام شود باعث می شود خیلی از مشکلات و سختیهای شما در طول جابجایی برطرف شود. پس به اتفاق در پایین چند روش ساده برای اسباب کشی آسان را مرور خواهیم کرد. برای دانستن اطلاعات درباره اتوبار تهران به لینک قبل مراجعه کنید.

برنامه ریزی و تقسیم وظایف جهت آسان کردن اسباب کشی

برنامه ریزی اولین قدم برای شروع می باشد  . برنامه ریزی در یک پروسه جابه جائی به معنای تقسیم کردن کل این پروسه به قسمت های کوچکتر و بر مبنای توانمندی فیزیکی و زمانی افراد ساکن در یک خانه می باشد و البته که این موضوع می بایست تا حد امکان به واقعیت نزدیک وقابلیت اجرایی داشته باشد . یکی از مواردی که باید در برنامه ریزی  مورد توجه قرار دهید فاصله زمانی تا روز جابه جائی می باشد. شما می توانید نسبت به تعداد افراد ساکن در خانه، تایم آزاد آن ها و حجم وسایل داخل خانه ، برنامه ریزی و تقسیم وظایف انجام داده و هر کس را مسئول یک بخش از وسایل داخل منزل قرار دهید. این اقدام می تواند اولین راهکارجهت آسان کردن اسباب کشی و شروع فرآیند جابه جائی شما باشد.

آسان کردن اسباب مشی

شروع جمع آوری و بسته بندی با خرده ریزها

نکته بعدی که باید جهت آسان شدن جابجایی مورد توجه قرار گیرد ، جمع کردن خرده ریزهای داخل منزل قبل از وسایل بزرگ بوده و یادتان باشد شروع جمع آوری وسایل منزل با خرده ریز های داخل آشپزخانه میباشد ،چرا که معمولا زمان برترین قسمت خانه برای جمع کردن و بسته بندی آشپزخانه می باشد و شما می توانید به راحتی با صرف چند ساعت در روزمحتویات آنجا را جمع آوری و بسته بندی کنید. بعد از جمع آوری خرده ریزهای داخل آشپزخانه به سراغ خرده ریزهای سالن ، اتاق ها و محتویات کمدها بروید .نکته مهم که لازم است به آن توجه داشته باشید این است که چه در زمان جمع آوری وسایل داخل آشپزخانه و چه خرده ریزهای داخل سالن و اتاق ها فقط چند تکه از وسایلی که مطمئن هستید تا روز جابه جائی تان به آنها احتیاج پیدا می کنید را جدا کرده و باقی وسایل را حتما به صورت کامل جمع آوری و بسته بندی نمائید تا خیال تان از آن بخش از خانه راحت باشد و دوباره در روزهای انتهائی مجبور نباشید یکبار دیگر برای آن ها وقت صرف کنید.

نوشتن محتویات کارتن ها بر روی آن راه حلی برای آسان کردن اسباب کشی

یکی دیگر از موارد، نوشتن محتویات داخل کارتن اسباب کشی بر روی آن می باشد . این کار از آن جهت حائز اهمیت می باشد که زمانی که کلیه وسایل به منزل جدید انتقال پیدا کرد ،به راحتی می توانید کارتن ها را از هم تفکیک کرده و بسته های مربوط به هر قسمت از خانه را به قسمت مربوطه انتقال داده تا سر فرصت جعبه ها را باز کرده و در محل مناسبش جایگذاری نمائید. یادتان باشد که اگر در انجام این موضوع کوتاهی کنید زمانی که وسایل وارد منزل جدیدتان بشود با کوهی از کارتن ها مواجه خواهید شد که نمی دانید مربوط به کدام قسمت از خانه جدیدتان می باشد .

خارج کردن وسایل دورریختنی از منزل

تجربه نشان داده که هر چقدر فضایی که در آن کار می کنید مرتب تر و تمیز تر باشد در هنگام کار از لحاظ روحی تاثیر بهتری روی شما خواهد داشت و شما دیرتر احساس خستگی و کلافگی خواهید کرد. به طور مثال زمانی که مشغول جمع آوری و بسته بندی وسایل خرده ریز داخل آشپزخانه هستید حتما یک کیسه زباله بزرگ کنارتان قرار دهید و مواردی که باید دور ریخته شود را داخل آن بیاندازید و بعد از پر شدن کیسه زباله درب آن را بسته و به خارج از خانه انتقال دهید و یک کیسه زباله جدید را کنارتان قرار دهید ، یا اینکه اگر کف محل از تکه های وسایل دور ریز پر شده ابتدا با جاروی دستی کف محل را جارو بزنید تا زیر پایتان از هرگونه آشغال یا وسایل دور ریختنی تمیز شود و بعد به ادامه کارتان بپردازید. این کار کمک شایانی در افزایش سرعت شما در جمع کردن وسایل داخل منزل تان می باشد و راندمان کاری شما را بالا خواهد برد. برای اطلاع از باربری در تهران نیز میتوانید به لینک قبل مراجعه کنید.

روش اسان کردن اسباب کشی

جمع کردن کارتن های بسته بندی شده در یک قسمت از خانه

یکی از راهکارها جمع کردن کلیه وسایل بسته بندی شده و کارتن ها در یک قسمت از خانه ، و چیدن آن ها کنار هم می باشد. انجام این کار برای شما چند حسن دارد که در ادامه به آن می پردازیم .

  • جلوگیری از شلوغی تمام قسمت های خانه و خلوت کردن قسمت های مختلف آن
  • زمانی که تمام وسایل کنار هم قرار بگیرد میتوان برآورد درستی از تعداد و نوع ماشین مورد نیاز جهت حمل و انتقال آن ها به محل جدید انجام داد
  • شما میتوانید پیشرفت کار را در جمع آوری وسایل خانه تان به صورت متمرکز ببینید .

مواردی که در بالا گفته شد اگر درست انجام شده و کنار هم قرار بگیرند میتوانند بخش زیادی از سختی های حمل و نقل شما را از بین ببرند و تجربه بهتری را برای شما  به ارمغان آورند.

کلام آخر

شرکت ایزی پک با توجه به شناختی که از مشکلات انجام اثاث کشی دارد خدمات منحصربه فردی را به مشتریان خود ارائه میدهد که تمامی استرس ها و دغدغه آن ها را جهت انجام اسباب کشی از بین میبرد در مناطق مختلفی هم سرویس میدهد به طور مثال باربری در زعفرانیه و دیگر مناطق تهران را تحت پوشش دارد. شما میتوانید با تماس با شماره های 200-22730100 از مشاوره کارشناسان ایزی پک به صورت رایگان بهرمند شوید.

محصولات مرتبط:

بقچه لباس

پلاستیک حبابدار

چسب پهن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!