اتاق خواب شما چه چیزهایی دارد؟ برای جمع کردن این قسمت خانه باید چه چیزهایی بسته بندی شود؟ برای پاسخ به این سوالات باید یک برگه ای به نام چک لیست بسته بندی اتاق خواب تهیه کنید تا منظم تر از همیشه نسبت به جمع آوری اتاقتان اقدام نمایید. حالا در این برگه چه چیزهایی بنویسیم؟ تعداد لوازم، نوع متریال مورد نیاز، اولویت بندی اثاثیه داخل اتاق و… حالا در ادامه این مطلب به طور کامل به چک لیست بسته بندی اتاق خواب می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

بیشتر بخوانید: تهیه چک لیست بسته بندی

چک لیست بسته بندی اتاق خواب

در چک لیست بسته بندی اتاق خواب چه چیزهایی باید بنویسیم؟

اول از همه وارد اتاق خوابتان شوید و بطور کامل تمام لوازم را رصد کنید سپس مطابق با چک لیستتان موارد زیر را چک نمایید:

چی دارید؟

ابتدا ببینید که داخل اتاق خوابتان چه چیزهایی نحفته است. درسته که اگه من همین الان از شما بپرسم داخل اتاقتان چی دارید، درجا جواب من را می‌دهید! ولی این پاسخ شما صرفا لوازم بزرگ و توچشم را شامل می‌شود و از اقلام خرده ریز غافل می‌شوید. پس اول از همه ببینید داخل اتاق خوابتان چه چیزهایی دارید و سپس شروع به برنامه ریزی کردن پروسه نمایید.

به چه متریالی نیاز دارید؟

پس از اینکه تعداد و اثاثیه اتاق خوابتان را مشاهد کردید تقریبا دستتان می‌آید که چه ابزارهای بسته بندی با چه تعدادی نیاز دارید. مثلا میگویید n تعداد کتاب دارم پس سه کارتن حمل کتاب برایم کافیست! یا مثلا برای جمع کردن خرده ریزهای اتاق خواب مانند لوازم آرایشی و بهداشتی یک کارتن سایز کوچک کفایت می‌کند، همچنین برای بسته بندی ملحفه و بالشت کارتن اثاث کشی بسیار بزرگ!

بیشتر بخوانید: تهیه چک لیست اسباب کشی

اولویت با چه لوازمی است؟

برای خودتان اولویت بندی کنید! اینکه اول از همه چه لوازمی باید بسته بندی شوند و آخر از همه چی بسته به نیاز شما دارد. ولی اصولا تخت خواب چون ابزاری جهت استراحت محسوب می‌‌شود آخر از همه جمع آوری می‌شود. دلیل این کار هم رفع شدن خستگی ناشی از اثاث کشی می‌باشد.

وسایل گرانقیمت را جدا کنید!

طلا و جواهرات، اسناد مدارک، کنسول بازی و لب تاب جز وسایلی هستند که هم از اهمیت زیادی برخوردارند و هم گران قیمت هستند. پس منطقی نیست که این لوازم را به همراه سایر اثاثیه بسته بندی کنید! زیرا احتمال دارد در هنگام جابجایی آسیب ببینند یا گم بشوند، پس حدالامکان این اثاث را خودتان جابجا کنید.

چه وسایلی انبار می‌شوند؟

شاید در هنگام جابجاییتان یک سری وسایل نیز وجود داشته باشند که مستقیم به انبار خانه جدید منتقل می‌شود. در همین اول کار آن ها را مشخص کنید تا دیگر در محل جدید تصمیم به جداسازی این وسایل نکنید.

کلام آخر

تمام این نکاتی که گفتیم به سریعتر انجام شدن اسباب کشی شما کمک می‌کند وگرنه تا قبل از این چک لیست ها مگر پروسه بسته بندی لوازم منزل انجام نمی‌شد؟ پس برای اصولی انجام شدن اثاث کشی و جابجاییتان از چک لیست بسته بندی اتاق خواب استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!