حتما شنیدید که میگویند تمامی کارها با برنامه ریزی بهتر جلو می‌رود، اثاث کشی هم همینطور است! وقتی که شما تمامی کارهایتان را برنامه ریزی کنید ناخودآگاه برنامه‌هایتان طبق یک الگوی مشخص جلو می‌رود، حالا چگونه اسباب کشی را برنامه ریزی کنیم؟ در این مقاله سعی داریم شما را با نحوه ریختن یک برنامه ریزی آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

البته توجه کنید که فرض ما این است که شما خانه ایده‌آل خود را پیدا کردید و میخواهید صرفا کارها مربوط به جابجایی را انجام دهید.

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

بیشتر بخوانید: تهیه چک لیست بسته بندی

بسته بندی لوازم منزل

برنامه ریزی برای اسباب کشی

اول از همه یک کاغذ و قلم دربیاورید و قدم به قدم خانه خودتان را نظارت کنید و خلل موجود را یادداشت نمایید. حالا در این کاغذ چه چیزی بنویسید؟ در ادامه با ما باشید.

تعداد کارتن‌ها

با مشاهده جز به جز وسایل خانه تعداد تقریبی کارتن اسباب کشی دستتان می‌آید و میتوانید با توجه به حجم اثاثیه تعداد کارتن مورد نظر خود را تخمین بزنید تا دیگر در حین بسته بندی با تمام شدن کارتن یا اضافه آمدن آنها مواجه نشوید.

خرده ریزها

درواقع شما هنگام بسته بندی اقلام منزل، تمامی خرده ریزها را که جمع نمیکنید. برخی از آنها را خودتان به ماشین شخصیتان جابجاییشان را برعهده میگیرید و برخی از آن‌ها اصلا جابجای نمیکنید! یعنی خیلی از وسایل ما جز لوازم دورریختنی به حساب می‌آید و یا دیگر نیازی به آنها ندارم و میتوانید به نیازمندان اهدا کنید. در این مرحله داخل کاغذتان این لوازم را نیز از سایراثاثیه منزل جدا کنید.

بیشتر بخوانید: تهیه چک لیست اسباب کشی

متریال موردنیاز

هر وسیله‌ای نیاز به متریال مورد نیاز خود دارد، مثلا برای بسته بندی ظروف شکستنی از پلاستیک حبابدار استفاده می‌شود و از سلفون جهت لایه پیچی مبلمان استفاده می‌شود. تصمیم اینکه چه وسیله ای مورد نیاز است با شماست! پس در برنامه ریزی که تهیه کردید ببینید که لوازم بسته بندی موردنیازتان چیست؟

جمع آوری طلا جواهر

لوازمی مانند طلا، جواهرات، اسناد و مدارک شخصی خود را که جز وسایل حیاتی شما حساب می‌شوند را بصورت کاملا اختصاصی و جدا از سایر اثاثیه، بسته بندی کنید و خودتان با ماشین شخصی آن‌ها را به خانه دوست و آشنایی که مورد اعتماد شما هستند ببرید تا زمانی که جابجایی شما تمام شود. چون این دسته لوازم اگر گم شوند خسارات جبران ناپذیری را به زندگی ما وارد می‌کنند.

انتخاب باربری

در این زمان باید نسبت به انتخاب باربری مناسب اقدام کنید. اینکه چگونه یک شرکت اسباب کشی مناسب را انتخاب کنید بسته به خودتان دارد. ولی الان نوبت انتخاب باربری با قیمت مناسب می باشد. پس داخل برنامه ای که طراحی کردید این مورد را نیز درنظر بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!