ماجرای سرقت از خانه مربوط به امروز و دیروز نیست شروع آن شاید به اولین روزهایی برگردد که بشر برای اولین بار در خانه‌ای ثابت مستقر شد. با گذشت سال‌های زیاد از آن روزها هنوز هم با وجود ارتقا تجهیزات امنیتی، گاهی خبر سرقت به گوشمان می‌خورد. در این مطلب از ایزی‌پک به سراغ معرفی راهکارهای مختلفی خواهیم رفت که هرکدام از آن‌ها می‌توانند تاثیر مثبتی روی ارتقا امنیت خانه شما داشته باشند. این کار باعث می‌شود بعد از اسباب‌کشی با خیال راحت‌ زندگی جدیدی را از سر بگیرید.

استفاده از درب ضد سرقت

اولین سپر امنیتی هر خانه در ورودی آن است. یک در مطمئن می‌تواند احتمالا ورود سارقین به خانه شما را به شکل چشمگیری کاهش دهد. حالا سوال اینجاست که یک در مطمئن چه ویژگی‌هایی دارد. بهترین زمان برای تهیه یک درب مناسب بلافاصله بعد از جابه‌جایی منزل است. درهایی مقاوم و با قفل‌های مختلف که هر کدام از آن‌ها به شکلی طراحی شده اند که امکان باز شدنشان را با کلید و تکنیک‌های مختلف سارقان غیر ممکن می‌کنند. یادتان باشد که قبل از خارج کردن اثاثیه از بسته‌بندی بهترین زمان برای تغییر درب منزل است.

 

در ضد سرقت

نصب دزدگیر با سنسورهای حرکتی

به کمک این دزدگیرها این امکان برای شما فراهم می‌شود تا به در صورت مشاهده موارد مشکوک، به واسطه صدای آژیر یا حتی زنگ تلفن موبایل خود با خبر شوید. این سنسور‌های قابلیت نصب در محیط‌های مختلف خانه را دارند و شما بر حسب اهمیت می‌توانید از آن استفاده کنید. به کمک این دزدگیر‌ها شما قبل بروز حادثه از احتمال خطر با خبر می‌شوید.

با نور پردازی مناسب جایی برای مخفی شدن نگذارید

یکی از شرایطی که کار سارقین را برای دستبرد زدن به خانه شما راحت می‌کند، چیزی نیست جز تاریکی بودن برخی از نقاط خانه. اینجاست که یک نورپردازی مناسب بیشتر از چیزی که تصور می‌کنید سارقین را با مشکل مواجه می‌کند. بنابراین بهتر است در هنگام انتخاب خانه قبل اسباب‌کشی به نقاط تاریک خانه توجه کنید و برای برای از بین بردن این نقاط به دنبال یک نورپردازی جدید باشید.

 

نور پردازی خانه

مراقب حیاط خانه خود باشید

هرچند این روزها آپارنمان نشینی جامعه آماری بیشتری را در میان ساکنین شهر‌های بزرگ به خود اختصاص  داده است. اما همچنان خانه‌های حیاط‌دار زیادی را می‌توان در سطح شهر پیدا کرد. خانه‌هایی که  هیچ کدام از نکات امنیتی مهم مثل حفاظ بیرونی، دوربین مداربسته، سنسورهای حرارتی، سگ نگهبان تبعیت نکرده‌اند. بنابراین شما یک خانه حیاط‌دار را به عنوان مقصد اسباب‌کشی انتخاب‌ کرده‌اید، نکات گفته شده را از یاد نبرید.

استفاده از دوربین‌های مدار بسته هوشمند

 این دوربین‌ها با فراهم آوردن امکان نظارت و کنترل از راه دور، امنیت را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهند و به شما اجازه می‌دهند تا هر زمان که خواستید، وضعیت منزل خود را بررسی کنید. همچنین، این دوربین‌ها می‌توانند با سایر دستگاه‌های هوشمند منزل همگام شوند و یک سیستم امنیتی یکپارچه را ایجاد کنند که در صورت بروز هرگونه تهدیدی، به صورت خودکار هشدارهای لازم را ارسال می‌کنند. علاوه بر این، نصب دوربین‌های امنیتی می‌تواند به کاهش هزینه‌های بیمه منزل کمک کند و با ارائه مدارک تصویری در صورت وقوع جرم، به اثبات جرم و تسریع در فرآیند قضایی کمک نماید.

قفل هوشمند

از قفل ضد سرقت استفاده کنید 

این قفل‌ها با ویژگی‌های امنیتی پیشرفته، مانع از ورود سارقین می‌شوند. نصب قفل‌های با کیفیت و استاندارد امنیتی بالا، به ویژه در درب‌های ورودی، از اولین گام‌ها برای ایجاد یک محیط امن است. علاوه بر این، استفاده از دوربین‌های مداربسته و سیستم‌های هشداردهنده می‌تواند لایه‌های اضافی امنیتی ایجاد کند و در کنار قفل‌های ضد سرقت، امنیت منزل را به طور چشمگیری افزایش دهد. آموزش ساکنین در مورد رفتارهای امنیتی و همکاری با ارگان‌های امنیتی محلی نیز می‌تواند در پیشگیری از جرائم و حوادث امنیتی موثر باشد.

استخدام نگه یا سرایدار

سرایداران نقش حیاتی در حفظ امنیت ساختمان‌ها دارند. آن‌ها مسئولیت‌های متعددی را بر عهده دارند که از جمله می‌توان به نظافت، نگهداری و انجام بررسی‌های امنیتی اشاره کرد. سرایداران با انجام وظایفی مانند نظافت راهروها، پله‌ها، پارکینگ‌ها و محوطه‌های بیرونی، نه تنها به حفظ ظاهر ساختمان کمک می‌کنند، بلکه با جلوگیری از تجمع زباله‌ها و سایر مواد می‌توانند از بروز حوادث و خطرات احتمالی پیشگیری کنند. همچنین، با نظارت بر ورود و خروج افراد و مراقبت از تاسیسات، به حفظ امنیت ساختمان و ساکنین آن کمک شایانی می‌کنند. در ضمن این افراد در اسباب‌کشی شما هم می‌توانند موثر باشند.

کمک گرفتن از دیگران

درخواست از دیگران افراد مطمئن برای مراقبت از خانه در زمان‌هایی که خانه تا مدتی خالی است بسیار مرسوم است. این کار نه تنها به حفظ امنیت خانه کمک می‌کند، بلکه می‌تواند به حفظ سلامت گیاهان، حیوانات خانگی و جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی ناشی از عدم حضور طولانی‌مدت، مانند حمله سارقین یا بروز خرابی‌های احتمالی، کمک شایانی نماید. هنگام درخواست از دیگران برای این کار، مهم است که دستورالعمل‌های واضح و دقیقی ارائه دهید و همچنین از قدردانی خود اطمینان حاصل کنید. 

سخن پایانی

در این مطلب از ایزی‌پک به سراغ راه‌هایی رفتیم که برای بالا بردن امنیت خانه می‌بایست به آن‌ها توجه کنیم. امیدواریم خواندن این مطلب نقش موثری در ارتقا آرامش و امنیت شما در منزل جدید بعد از اسباب‌کشی داشته باشد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!