فصل زمستان فصلیست که با بارش برف و ورود هوای سرد و خشک همراه است. به همین دلیل کسی در این فصل اسباب کشی نمی‌کند مگر اینکه مجبور باشد، حالا یا موعود اجاره تمام شده، یا بنا به موقعیت شخصی باید جابجا شود و یا هراحتمال دیگری. در نظر داشته باشید که چون زمستان بارندگی زیاد است و اصولا خیابان‌‌ها لغزنده می‌شوند، باید چند نکته را راجع این نوع اسباب کشی درنظر بگیرید.

هوا چطوره؟

چگونه در زمستان اسباب کشی کنیم؟اصولا همه 90 روز زمستان که برف یا باران نمی‌بارد، برخی روزها آفتابی کم رمق رو دل شهر میتابد که این روزها خبری از بارندگی و لغزندگی خیابان نیست و صرفا یک سرمای استخوان سوزی جریان دارد که در هنگام کار و جنب و جوش زیاد پاپیتان نمی‌شود.

به همین دلیل سعی کنید از طریق برنامه‌های هواشناسی، روزانه آب‌وهوای شهرتان را چک کنید تا روزی که هوا ابری نیست را برای یک جابجایی مطمئن انتخاب کنید.

مسیر حمل را تابستانی کنید!

اگر در شهرهای سردسیر ایران زندگی می‌کنید ناچارا باید در روزی که بارندگی هست جابجایی را انجام دهید. در این روز صددرصد زمین پوشیده از برف است و شما باید با استفاده از پارو برف‌ها را کنار بزنید البته شرکت باربری که با شما همکاری می‌کند وسایل مربوط به اثاث کشی در زمستان را دارد ولی احتیاط شرط عقل است. همچنین بهتر است برای از بین رفتن یخ‌زدگی خیابان، قدری نمک درب منزلتان بریزید تا یخ‌ها آب شود.

سعی کنید تا قبل از رسیدن کامیون حمل و نقل یک جاپارک در نزدیکی درب ورودی خانه پیدا کنید تا زحمت جابجایی آن کمتر شود.

چگونه در زمستان اسباب کشی کنیم؟

مواظب کفش‌هایشان باشید!

وقتی برف میاید طبیعتا کفش‌های نیروی حمل کثیف و گلی می‌شود. در منزل فعلی دیگر زندگی نمی‌کنید و کثیف شدن آن زیاد اهمیتی ندارد. ولی در منزل جدیدی که شما از قبل تمیز کردید و همه جا را برق انداختید، واقعا زور دارد که رد کفش گلی افراد کف زمین باشد.

به همین دلیل جلوی درب ورودی خانه یعنی در راه‌پله یک پارچه یا پادری قرار دهید تا تمام افراد قبل از ورود کفش‌های خود را تمیز کنند و بعد وارد خانه شوند. همچنین می‌توانید خودتان با دمپایی داخل منزل باشید و با کمک یکی از دوستانتان تمام وسایل و کارتن اسباب کشی را دم در از نیروی حمل تحویل بگیرید و خودتان به داخل سالن یا اتاق بیاورید.

ایمن‌سازی دوبرابر!

همانطور که می‌دانید سطح زمین پوشیده از برف است و امکان دارد نیروی حمل با این‌همه فشاری که روی بدنش است سُر بخورد و با لوازمی که در دست دارد به زمین برخورد کند. در این زمان امکان آسیب دیدن وسایل شما خیلی زیاد است، دیگه کارتن اثاث کشی چقدر می‌تواند از اثاثیه شما محافظت کند؟

به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم که از پلاستیک حبابدار حباب درشت استفاده کنید و حدالامکان دوبار بصورت کامل بسته‌بندی کنید، همچنین برای البسه خود به بقچه لباس زیپدار هم نیم نگاهی داشته باشید. شاید از نظرتان کار سخت و وقتگیری باشد ولی برای ایمن ماندن اثاث منزل، هرچقدر هم که زمان بگذارید باز کم است.

چگونه در زمستان اسباب کشی کنیم؟

خودتان را گرم نگه دارید!

حتما این قضیه را جدی بگیرید! هنگام سرما حتما حس کردید که بُنیه شما اندکی کم می‌شود و توان قبلی خودتان را ندارید. خب وقتی شما نتوانید انگشتان خود را حس کنید چگونه می‌خواهید وسایل سنگین را جابجا کنید؟ پس اول به فکر گرم نگهداشتن خودتان باشید.

بهترین و آسان‌ترین راه نوشیدن نوشیدنی‌های گرم مانند چای و نسکافه است. زیرا سریعتر آماده می‌شود و چون در این موقع به خیلی از وسایلتان دسترسی ندارید تنها با خریدن پودر نسکافه یا چای کیسه‌ای می‌توانید خودتان را گرم نگه دارید. یادتان باشد که حواستان به نیروهای حمل نیز باشد، بالاخره همین سرمایی که شما تحمل می‌کنید آنها‌هم تحمل می‌کنند.

وسایل گرمایشی را دم دست بگذارید!

وقتی به منزل جدید منتقل میشوید حتما یادتان باشد که وسایلی که باعث گرم شدن شما می‌شوند را اول از همه باز کنید. چون در آن خانه حالا حالاها کار دارید و اگر وسایل گرمایشی خانه مهیا نشود، کار به نحو احسن جلو نمیرود و خودتان هم بیشتر از یکی دو ساعت نمی‌توانید کار کنید.

تو ایزی پک بهترین راه رو برای شروع یک اسباب کشی استاندارد نشونتون میدیم!
برای مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیر!  22730100

کلام آخر

چگونه در زمستان اسباب کشی کنیم؟تا جایی که ممکن است سعی کنید جابجایی خود را به بهار بیاندازید تا هم راحتر باشد و هم سریعتر! ولی اگر به ناچار مجبور شدید در این سه ماه برفی اثاث کشی کنید، حتما این دستورالعمل‌ها را جدی بگیرید. نکته آخرهم اینکه اگر حیوان خونگی داشتید به هیچ‌عنوان در روز اسباب کشی کنار خودتان نگه ندارید زیرا در این اوضاع باید شرایط متعادل حیوانتان را هم فراهم کنید. پس به دست یک دوست یا آشنایی که حیوان شما با او غریبی نمی‌کند بسپارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!