کی گفته اسباب کشی آسونه؟! در هر زمان و در هرسنی اثاث کشی پروسه سخت و طاقت‌فرسایی محسوب می‌شود. شما فکرش بکنید، تمام وسایل خانه‌تان را جمع کنید، بسته بندی کنید بعد با کمک چندتا نیرو به یه مکان دیگری انتقال بدید و تازه بحث بازکردن و چیدمان به وسط می‌آید! ولی خب نمی‌شود قید جابجایی را بزنیم؟ تنها راهی که می‌ماند این است که اسباب کشی را برای خودمان راحت کنیم. به همین دلیل ما در این مطلب به چگونگی یک  اسباب کشی راحت می‌پردازیم.

اسباب کشی راحت

اسباب کشی راحت

 1. در وهله اول سعی کنید چند روز قبل از بسته‌بندی، کارتن‌های اسباب کشی خود را آماده کنید و با چینش خرده ریزهای بزرگ و کوچک خانه درون آن‌ها پروسه اثاث کشی را جلو بیاندازید.
 2. تمام افراد خانه را به کار بگیرید! همیشه کارتیمی بهتر جواب میده تا کار انفرادی! بعضی از افراد دوست دارند خودشان تمام کارها را انجام دهند ولی مگه شما چقدر بُنیه دارید که این همه کار را به تنهایی انجام دهید؟ پس با تمام افراد خانه از کوچیک تا بزرگ همه کارها را انجام بدید.
 3. برای گیچ نشدن در اسباب کشی و اشتباه نگرفتن وسایل خانه، حتما از برچسب‌ها و تیکت‌هایی جهت تفکیک کارتن‌های اسباب‌ کشی از هم استفاده کنید.
 4.  برای اسباب کشی راحت حتما حواستان باشد که نیروهایی که وسایل را جابجا می‌کنند حتما هر کارتن اثاث کشی را در جای مخصوص خودش قرار دهند. برای اینکار می‌توانید از یکی از دوستانتان بخواهید که به عنوان ناظر بر سرکار حضور داشته باشد.
 5. حتما وظیفه چیدن انباری را سریعا تمام کنید، زیرا پس از مدتی دیگر حوصله این کارها را ندارید.
 6. بهتر است مادر خانواده زودتر از هربخش اثاث مربوط به آشپزخانه را سامان دهد.
 7. ابتدا وسایل بزرگ و دست وپاگیر نظیر کمدها و… را در کناری قرار دهیدتا در نهایت براساس فضای باقی مانده آن ها را به بهترین شکل سامان دهید.
 8. لباس های آویزی داخل کمدها را سریع آویزان کنید تا از چروک شدن آن ها جلوگیری کنید.
 9. نقاط حساس اسباب و اثاثیه (نظیر گوشه میزهای چوبی) را به وسیله نایلون حبابدار ،پلاستیک‌های ساده و یا حتی مقواهای زخیم بسته بندی کنید.
 10. سعی کنید قبل از ورود وسایل خانه به محل جدید حتما تمیزکاری های لازم را انجام دهید و برای اطمینان کل محل را سم‌پاشی کنید تا راه برای ورود حشرات موذی بسته شود.
 11.  اگر قرار است پرده ها،قالی ها و… رابشویید،قبل از اسباب کشی این کار را انجام دهیدتا از ایجاد دردسرها و دوباره کاری های بعدی جلوگیری به عمل آورید.

اسباب کشی راحت

کلام آخر

دیدید! به همین سادگی می‌توانید اسباب کشی راحت را برای خودتان به ارمغان بیاورید. شرکت ایزی‌پک با ارائه خدمات کامل اسباب کشی تمام مراحل یک اسباب کشی استاندارد را بصورت تخصصی انجام می‌دهد. به همین دلیل شما دیگر نگرانی و استرس جابجا شدن خود را نخواهید داشت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!