چیدمان مبلمان منزل جز کارهایی محسوب می‌‌شود که هر خانم خانه‌داری به نحوه انجام صحیح آن  اهمیت بسیاری می‌دهد. دلیل آن هم واضح است، زیرا هر کسی که وارد خانه شما شود اول از همه نوع دکوراسیون و چیدمان منزل چشمش را می‌گیرد. به همین خاطر دکوراسیون خانه بیشترین وقت را از ما می‌گیرد. حالا به بهانه این موضوع قصد داریم تا به نحوه صحیح چیدمان مبلمان منزل بپردازیم تا شما را در زیباتر شدن خانه‌تان کمک کنیم. با ما همراه باشید.

چیدمان مبلمان

چیدمان مبل بصورت مستطیلی

یکی از انواع چیدمان مبلمان پذیرایی مستطیل چیدن آن‌هاست. در اصل این نوع چیدمان یک فضای گرم و صمیم ایجاد میکند بطوری که تمام افراد دورهم جمع میشوند صحبت میکنند و تلوزیون میبینند. در نوع سعی کنید مبل‌ها را بطور مستطیلی دورهم قرار دهید تا فضای نشیمن شما مشخص شود. سپس برای قشنگ‌تر شدن فضا یک گلدان در بین فاصله دوتا مبل قرار دهید و آثار هنری یا دستی خود را به عنوان تکمیل کننده دکوراسیون در کانون توجه قرار دهید. یک میز عسلی بزرگ هم در وسط پذیرایی بگذارید تا تمام میهمانانی که روی مبل ها نشستند، به این میز بطور کامل دسترسی داشته باشند.

چیدمان مبل بصورت مربعی

همچنین میتونید نوع چیدمان خودتان را بصورت مربعی بچینید. این نوع چیدمان نسبت به مستطیلی، فضای متمرکزتری را در اختیارتان قرار می‌دهد و می‌توانید از طریق این چیدمان صمیمیت خود را با مهمان بیشتر کنید.

برای چیدن مبل به این صورت، یک مربع فرضی را درنظر بگیرید و مبلمان خودتان را حول محور آن بچینید. همچنین می‌توانید با کمک یک میز پذیرایی مربع، بر چهارگوش بودن پذیرایی خود تاکید کنید و کار خود را با این روش فوق‌العاده راحتر کنید. درضمن استفاده از فرش چهارگوش هم می‌تواند بر زیبایی محوطه پذیرایی شما بیافزاید، طوری که انگار تمِ خانه شما مربعیست!

حالا اگر چیدمان هندسی شما را اذیت می‌کند، نیازی نیست که دقیقا اضلاع مربع را پر کنید. همینکه از کسی چیدمان شما را نگاه کرد و متوجه مربعی بودن آن شد کافیست!

چیدمان مبلمان گرد و دایره ای

یک سری مبل های گرد و دایره ای هستند که در کنار مزایایشان معایبی را نیز با خودشان همراه دارند. مثلا اینکه فضای نشیمنگاه آن ها خیلی نزدیک به هم است که همین امر سبب می شود افراد با فاصله کمتر و صمیمی تر کنار هم بنشینند. ولی نوع چیدمان آن ها یکم دشوار است و صاحب خانه نمی‌تواند زیاد روی بحث چیدن آن‌ها مانور دهد.

بهترین نوع چیدن این مبل‌ها کنار دیوار یا پنجره است، زیرا با اینکار هم فضای پرت خانه گرفته میشه و هم مکان قرارگیری مبلمان شما جای دنج و مناسبیست! همچنین می‌توانید در گوشه منزل نیز قرار دهید! اصلا فکر نکنید که مبلمان های معمولی به دلیل شمایلشان در گوشه‌ها بهتر قرار میگیرند، اتفاقا مبلمان های گرد می‌توانند با پر کردن فضای خالی خانه در گوشه پذیرایی بر جلوه خانه شما بیافزایند.

بعد از اینکه مبل خود را چیدید، صندلی میزبان یا مبمان های تک نفره را هم روبه‌روی آنها بگذارید تا یک محل خودمونی تشکیل دهید.

چیدمان مبلمان

چیدمان مبل کنار شومینه

شومینه به دلیل معماری و طراحی زیبایی که دارد، یک فضا دنج و کلاسیک را تشکیل می‌دهد. به همین دلیل برای دکوراسیون منزلتان می‌توانید به این قسمت خانه نیز فکر کنید.

برای اینکار بهتر است که نوع چیدمان شما مربعی باشد، به اینگونه که یک ضلع این مربع شومینه شما باشد و دقیقا روبه‌روی شومینه یک مبل تک نفره قرار دهید. سپس دو طرف باقیمانده را نیز با مبل یا صندلی بپوشانید تا چیدمان مبلمان شما کامل شود، برای زیبایی هم می‌توانید روی لبه‌های شومینه چند عدد گل آپارتمانی قرار دهید و یا با آثار هنری خود مزین کنید. همچنین یک میز قهوه یا عسلی نیز کانون نشیمنگاه قرار دهید تا فاصله آن از تمام افراد جمع یکسان باشد.

چیدمان دیگری که می‌توانید در کنار شومینه خود قرار دهید، این است که دو عدد مبل تک نفره در کنار شومینه بصورت مورب بچینید و روبه‌روی آن‌ها را یا با یک مبل چند نفره و یا دو عدد مبل تک نفره پر کنید. دیگر میز، گلدان و آثار هنری هم فراموش نشه!

کلام آخر

در کل چیدمان منزل هر کس باید طبق نظر و سلیقه صاحب خانه باشد، ولی ما قصد داشتیم تا در این مطلب شما را راهنمایی کنیم تا با یادگرفتن اصول چیدمان مبلمان خودتان با سلیقه شخصی خود به این کار اقدام کنید.

خدمات مرتبط:

بسته بندی مبلمان

بسته بندی تلویزیون

بسته بندی لباسشویی

بسته بندی یخچال

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!