کاربرد کوسن ها، بیشتر جهت تزیین مبلمان است که علاوه بر ظاهر زیبایی که بر دکوراسیون منزل می گذارند جنبه راحتی نیز دارند. لذا سبب می شوند تا افراد موقع نشستن  روی مبلمان احساس راحتی بیشتری داشته باشند. در ادامه توضیحاتی در باره کوسن روی مبلمان ارائه می دهیم.

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

روش های چیدن کوسن روی مبلمان

چیدمان کوسن روی مبلمان کاری راحت است. برای این که بتوانید با تکنیک متفاوت کوسن ها را روی مبلمان چینش کنید لازم است تا تکنیک هایی  را درباره این موضوع بدانید. این تکنیک ها می توانند برای مبل راحتی و مبل سلطنتی متفاوت باشد.

 چگونه کوسن را روی مبلمان بچینیم؟

 برای چیدن کوسن بر روی مبلمان می توان انواع روش های چهار تایی و پنج تایی را امتحان کرد. برای چیدمان کوسن بر روی مبلمان ال شکل، راه های مختلقی وجود دارد که در ادامه این روش ها را توضیح می دهیم. جهت قرار دادن چهار کوسن می توانید از روش متقارن و نامتقارن بهره بگیرید. در چیدمان متقارن بر روی کاناپه سه نفره بیشتر از چهار کوسن جهت تزیین استفاده می کنند. در این روش لازم است تا ابتدا دو کوسن را در دو سمت کاناپه قرار دهید. سپس دو کوسن دیگر با ابعاد و رنگ و شکل متقاوت از دو کوسن اولی را در بخش جلوی کوسن های قبلی بچینید. جهت تزیین مبلمان می توانید از کوسن های مستظیلی و دایره ای استفاده کنید.

برای چیدمان کوسن ها به شکل نامتقارن لازم است تا اول سه کوسن را در یک سمت کاناپه بگذارید. سپس کوسن چهارم را در سمت دیگر کاناپه قرار دهید.  برای آن که دکوراسیون منزل خود را با ایده های جدید بر روی کوسن ها زیباتر جلوه دهید می توانید طرح و نقش و رنگ کوسن چهارم را با نفش و نگار و رنگ رومیزی تنظیم نمایید. همچنین چینش نامتقارن کوسن ها سبب به وجود آمدن سبکی نو در فضای پذیرایی و نشیمن می شود.

چینش پنج تایی کوسن ها مانند روش متقارن و نامتقارت کوسن های چهار تایی است با این تفاوت که یک کوسن اضافه در مدل پنج تایی را در روش متقارن بایستی درست در وسط چیدمان خود قرار دهید. ولی در روش نامتقارن لازم است تا کوسن پنجم را کمی متمایل به سمت راست یا چپ بچینید. دقت داشته باشید که می توان همیشه تعداد بیشتری از کوسن ها را بر روی مبلمان قرار داد و برای چیدمان کوسن ها می توان از بسیاری ایده های نو و خلاقیت های زیاد بهره برد. به این شکل می توانید دکوراسیون داخلی منزل خود را به زیباترین شکل ممکن بچینید و از جلوه زیبایی که به طراحی منزل شما بخشیده لذت ببرید. نکته دیگری که ذکر آن در این بخش خالی از لطف نیست این است که بهتر است تنها از شش کوسن بر روی سطح مبلمان بهره بگیرید و تعداد کوسن ها را از این تعداد بیشتر ننمایید.

بیشتر بخوانید : انتخاب رنگ موکت برای اتاق خواب

جهت چیدمان کوسن ها بر روی مبلمان ال شکل لازم است تا سه نقطه بر روی مبل انتخاب نمایید. این نقاط را دو سر مبلمان و گوشه آن انتخاب کنید. دوتا از کوسن ها را در بخش ابتدایی مبلمان بگذارید و دو تا کوسن دیگر را در انتهای مبلمان قرار دهید. در آخر دو یا سه کوسن را در بخش گوشه بگذارید. شکل های کوسن نیز می توانید بنابر خلاقیت شما انتخاب شود. مثلا می تواتید در ابتدل و انتهای مبلمان کوسن دایره ای شکل و در وسط کوسن مستطیل شکل قرار دهید. همچنین می توانید در چیدمان کوسن ها از رنگ های مکمل یا متضاد بنا بر سلیقه خود ایده بگیرید. رنگ های کوسن را می توان بر اساس رنگ مبلملن یا در تضاد با آن بر اساس نوع سلیقه خود انتخاب کنید. در چیدمان کوسن ها می توان از انواع ایده ها در این مسیر استفاده کرد و دکوراسیون متفاوتی را برای منزل خلق کرد.

چیدمان کوسن روی مبل

 چیدمان کوسن را روی مبلمان سلطنتی

اشخاصی که فضاهای کلاسیک را می پسندند مبلمان های سلطنتی را بیشتر ترجیح می دهند. استفاده از مبلمان سلطنتی سبب می شود تا فضای خانه لاکچری و مجلل و شیک به نظر بیاید. توجه کنید که جهت تزیین مبلمان سلطنتی می توانید از کوسن های گلدوزی و زردوزی شده بهره بگیرید. همچنین رنگ کوسن ها را می توانید از رنگ های نزدیک به رنگ های مبلمان یا رنگ های طلایی،  سفید و صدفی انتخاب کنید. این رنگ ظاهر مبلمان را بسیار زیبا جلوه می دهند.

دقت داشته باشید که جهت چیدمان کوسن ها بر روی مبلمان می توانید از ایده های زیادی بهره بگیرید و خلاقیت زیادی خرج دهید و از قوانین مخصوصی بهره نگیرید.چیدمان کوسن بر روی این نوع مبلمان، تاثیر بسیار فوق العاده ای در زیبایی دکوراسیون منزل دارد.

با همکاری شرکت ایزی پک تمامی مراحل اثاث کشی خود را به ما بسپارید. همچنین با فروشگاه آنلاین تمام ابزارهای بسته بندی مانند کارتن اسباب کشی ،پلاستیک حبابدار و… را در کمترین زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرید.

چگونگی چیدمان کوسن جهت مبلمان طوسی

همان طور که می دانید طوسی یک رنگ خنثی است. به همین دلیل است که رنگ طوسی می تواند به راحتی با هر رنگ دیگر ست شود. چنانچه رنگ مبل شما طوسی است، می توانید برای تزیین آن از کوسن های رنگ طوسی استفاده کنید. این رنگ کوسن به جهت توناژ رنگی با رنگ مبلمانتان هم رنگ است.

 چنانچه فضاهای با رنگ های متنوع را ترجیح می دهید بهتر است تا از کوسن های با رنگ ها متضاد بهره بگیرید. مثلا رنگ فیروزه ای برای ست شدن با رنگ طوسی بسیار مناسب به نظر می رسد. همچنین جهت مبلمان طوسی می توانید ازرنگ های شاد و گرم استفاده نمایید. بنابراین کوسن بر مبلمان طوسی رنگ بیشتر جلب توجه می کند. در نتیجه مبلمان شما بیشتر به چشم می آید. اگر رنگ مبلمان شما طوسی تیره است می توانید با چیدمان چند عدد کوسن به رنگ سفید فضایی متضاد ایجاد نمایید و به نوعی  مدرنی را در چشم بیننده به معرض نمایش در بیاورید.

چیدمان کوسن روی مبل

بهترین چینش کوسن جهت مبلمان آبی

چنانچه مبلتان آبی است می توانید از کوسن های روشن و شاد بهره بگیرید. این کار سبب می شود تا فضای خانه شما جذاب و گرم به نظر بیاید. ولی اگر تمایلی به استفاده از تنوع رنگی در دکوراسیون منزل ندارید می توانید از کوسن های یک رنگ استفاده کنید. مبلمان آبی پر رنگ یا آبی نفتی با کوسن های به رنگ مشکی، سفید، طلایی و خردلی می توانید هماهنگی خوبی ایجاد کند.

 سخن پایانی اینکه چیدمان کوسن ها بر روی مبلمان می توانید بسیار در ظاهر دکوراسیون منزل شما تاثیر گذار باشد. جهت دستیابی به این امر به راحتی می توانید از ایده های نو و ابتکار خود در این زمینه کمک بگیرید و بهترین چیدمان کوسن را بر روی مبلمان خود با توجه به نکات ذکر شده داشته باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!