ایرانی باشی و گل و گیاه در خانه نداشته باشی؟؟؟ اصولا همه ما ایرانی‌ها حداقل یک گلدان در خانه هایمان داریم و جدا از اینکه بر زیبایی منزل ما می‌افزاید، اینکه یک موجود زنده در خانه ما در حال رشد است یک حس خوب و سرزنده به ما القا می‌کند. به همین دلیل علاقه ما به داشتن گل و گیاه در خانه، یک امر طبیعیست. حالا یک سوالی پیش میاید که چیدمان گل و گیاه در منزل چگونه است و جای مناسب گلدان در خانه کجاست؟ در ادامه این مطلب برای تمامی قسمت های خانه، جای مناسبی برای قرار گیری این موجود زنده پیشنهاد میدهیم.

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

چیدمان گل و گیاه در منزل

چیدمان گل و گیاه در منزل

برای انتخاب مکان مناسبِ گیاهان، چندتا جا بیشتر مدنظرمان نیست، پذیرایی، اتاق خواب، راه رو، آشپزخانه، تراس و در صورت دوبلکس بودن، راه پله! در ادامه این مقاله بطور کامل به تک تک این قسمت ها میپردازیم تا بدانید که دقیقا کجا مکان دقیق گلدانتان است.

پذیرایی

خیلی ها به اشتباه فکر میکنند که قرار دادن گلدان روی میز جلو مبلی کار بسیار شیک و قشنگی است! ببینید وقتی درباره گلدان صحبت میکنیم، منظورمان یک گلدان با ابعاد نسبتا بزرگی است و اگر همچین گلدانی را روی میز قرار دهید حجم زیادی از میز را در بر می‌گیرد و درصورت بالا بودن ارتفاع آن، جلوی دیدتان را نیز بگیرد. به همین دلیل بهترین مکان گوشه خانه روی زمین است و حتما بخاطر داشته باشید که زیر گلدانتان را یک ظرف پلاستیکی قرار دهید تا درصورت آبدهی گیاه، زمین کثیف نشود.

همچنین اگر منزل شما دارای شومینه بود، می‌توانید از طاقچه آن برای چیدمان گل و گیاه استفاده کنید. این روش علاوه بر زیبا کردن دوچندان منزل، باعث پخش شدن رایحه گیاه شما در سراسر اتاق نیز می‌شود.

اتاق خواب

اتاق خواب یک جای کاملا آرامش بخش و شخصی برای هر کسی به حساب میاید! حالا فرض کنید در این مکان دنج، یک گیاه سبز رنگ نیز تمام مدت به شما خیره شود؛ چی از این بهتر! حالا به نظرتان چیدمان گل و گیاه در اتاق خواب چگونه باشد؟ اول از اینکه یادتان باشد اتاق خواب شما نسبت به پذیرایی و حال کوچکتر است، پس هیچوقت سعی نکنید از گیاهانی در سالن پذیرایی قرار دارند داخل اتاقتان استفاده کنید. گیاهان کوچک و تزیینی زیادی هستند که بنا به سلیقه تان می‌توانید تهیه کنید. پس در قدم اول گلدانی بخرید که فضای زیادی را اشغال نکند، درست است که در نگاه اول به اتاقتان یک جلوه زیبایی می‌بخشد، ولی کم کم خودِ شما هم از دست این گل خسته می‌شوید.

بعد از تهیه گلدان موردنظر نوبت به نحوه قرارگیری آن می‌رسد. بهترین جا برای نگهدار گیاه در اتاق خواب، روی میز تحریر یا مطالعه است. چون گلدان شما سایز نسبتا کوچک دارد، دیگر نیازی نیست حتما روی زمین قرار گیرد، گذاشتن آن روی میز تحریر هم جلوه اتاقتان را بیشتر می‌کند و هم نور آفتاب بطور مستقیم به آن میتابد( البته اگر نور آفتاب به میز مطالعه شما برخورد نمیکند، جای گلدان را عوض کنید)

چیدمان گل و گیاه در منزل

شرکت ایزی پک با انجام تمامی مراحل یک جابجایی، خدمات اسباب کشی کاملی را دراختیار مشتریان قرار می‌دهد تا با انجام بسته بندی اثاثیه منزل و قرار دادن وسایل داخل کارتن اثاث کشی دغدغه و نگرانی تمامی مشتریان را بکاهد!

ورودی خانه

ما ایرانی ها به دلیل صفت میهمان نوازی که داریم، همیشه سعی داشتیم که مهمانانمان را تحت تاثیر قرار دهیم تا وقتی خانه ما میایند یک خاطره خوش و دلچسب در ذهنشان ثبت شود. حالا اولین چیزی که وقتی یک فرد وارد خانه شما می‌شود، میبیند چیست؟  ورودی خانه! فرض کنید که دم در ورودی شما با گل و گیاه پر شده باشد و یک فضای دوستانه و صمیمی را درست کند، مهمان از همان اول با خانه شما یک حس خوبی می‌گیرد که باعث میشود تا آخر میهمانی جو خوب و صمیمی در خانه تان برقرار باشد.

آشپزخانه

آشپزخانه هم مقدس ترین قسمت هر خانه است، زیرا غذا آنجا درست می‌شود! اصولا خانم های ایرانی بیشتر از سایر افراد خانواده وقتشان را داخل آشپزخانه سپری می‌کنند، به همین دلیل آویزان کردن گلدان های زینتی و قرار دادن گیاهان باعث پخش شدن انرژی مثبت داخل این مکان می‌شود که ناخودآگاه خودِ آدم هم حالش خوب میشود. میدانید که، اگر زن خانه حالش خوب باشد کلِ اعضای خانه شاد هستند.

بالکن و تراس

وقتی از داخل کوچه و خیابانی رد می‌شوید، دیدید یک سری از خانه ها بالکن های دنج و زیبایی دارند؟ چرا تراس شما اینجوری نباشد! تراس و بالکن به دلیل سرباز بودنشان یک مکان عالی برای نگهداری گل و گیاه محسوب می‌شوند، زیرا هم هوای تازه به آنها میخورد و هم در معرض مستقیم نور آفتاب قرار دارند.

کلام آخر

ایزی پک سعی دارد تا علاوه بر ارائه فرهنگ اسباب کشی نسبت به چیدمان اثاثیه منزلتان نیز کوشا باشد تا بهترین دکوراسیون را داشته باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!