در این اوضاع اقتصادی همه به دنبال راهکارهای ارزان‌قیمت در هر مرحله‌ای از زندگی هستند، در حوزه اسباب کشی هم همینطور است. حتما برایتان پیش‌آمده که در اسباب کشی به دنبال تهیه کارتن اسباب کشی ارزان بودید ولی هیچ‌وقت علت اختلاف قیمت آن‌ را ندانستید.

اگر به دنبال خرید کارتن اسباب کشی ارزان هستید بهتر است دلیل ارزان بودن آن را هم بدانید.

خودتان بهتر از ما میدانید که بخاطر مشکل مالی برای کارتن هزینه نمی‌کنید یا این خرید را رسما پول دور ریختن می‌دانید! به دلیل این شک و شبه‌ها، در این مطلب کارتن اثاث کشی خوب و ارزان را با هم مقایسه می‌کنیم تا خودتان بهترین انتخاب را داشته باشید.

کالبد شکافی کارتن!

تهیه کارتن اسباب کشی ارزان

اول از همه بدانید که کارتن‌هایی که به فرم کارتن اسباب کشی هستند – یعنی بالا و پایین چهارتا ورقه درب مانند دارند- را کارتن مادر می‌نامند. حالا تعداد لایه‌های بکار رفته در کارتن‌های مادر می‌تواند در استحکام و مقاومت آن بیافزاید. کارتن‌های مادر در دو نوع 3 لایه و 5 لایه تولید شده اند که طبیعتا هرچه تعداد لایه‌های بکار رفته بیشتر شود، مقاومت آن در برابر ضربه و آسیب‌های احتمالی نیز بیشتر می‌شود. تعداد لایه، یکی از دلایلیست که باعث اختلاف قیمت بین کارتن‌های اسباب کشی می‌شود.

دلیل گران بودن 5 لایه چیست؟ اول بدانید که هر بُعد کارتن اسباب کشی از کاغذهایی ساخته شدند که طی فرآیندی تبدیل به ورقه‌های مقوایی می‌شوند. هرچه تعداد لایه‌های یک کارتن بیشتر باشد، طبیعتا تعداد کاغذ مصرف شده هم بیشتر است. همین امر علاوه بر بالا بردن کیفیت جعبه‌های بسته‌بندی افزایش قیمت نیز با خودش به همراه دارد.

تهیه کارتن اسباب کشی ارزان

جنسش چطوره؟

جنس کارتن اسباب کشی خیلی در تفاوت قیمت آن تاثیر می‌گذارد. خود شما هم حتما با کارتن‌های درجه دو و سه مواجه شدید، در این نوع جعبه‌های هنگام باز کردن درب کارتن ورقه‌های آن شل می‌شود یا به اصطلاح می‌ترکد! اتفاق دیگری که ممکن است در این کارتن‌ها مشاهده کنید، سوراخ شدن دیواره‌های کارتن است. مثلا اگر حجم وسایل شما یک مقدار بیشتر از ظرفیت کارتن باشد، امکان پاره شدن یا سوراخ شدن کارتن وجود دارد. در واقع به همین دلیل، شما با کمک چسب پهن کارتن اثاث کشی خودتان را محکم می‌کنید.

نوع ورقه‌های بکار رفته در ساخت و تولید کارتن مادر هم شرط است! مثلا شما دو تا کارتن 5 لایه را مشاهده می‌کنید که از نظر قیمت با هم تفاوت دارند، خب دلیل این اختلاف چیست؟ معمولا داخل کارتن‌های مادر ورقه‌ای شیاردار به نام ورقه فلوت ساخته شده که دلیل اصلی استحکام کارتن نیز همین است. حال در برخی کارتن‌ها این ورقه‌ها نازک و در برخی ضخیم هستند که طبیعتا هرچه ابعاد آن ضخیمتر باشد قیمت کارتن نیز بالاتر است. دلیل دیگر نیز ترتیب و جنس ورقه‌های بکار رفته شده می‌باشد، معمولا شرکت‌ها از چندتا ورقه مختلف جهت سرهم کردن کارتن اسباب کشی استفاده می‌کنند که هرچه جنس این کاغذها مرغوبتر باشد هزینه نیز بیشتر می‌شود.

برای بهتر متوجه شدن قضیه دو کاراتن در ذهنتان تصور کنید: کارتن A و کارتن B هر دو 5 لایه هستند ولی قیمت کارتن A بالاتر است. چرا؟ بخاطر جنس و نوع بکارگیری همین ورقه‌هاست! در واقع کارتن A از بهترین جنس ورقه و با ترکیبی ایده‌آل تولید شده که توانسته خود را در دسته محصولات مرغوب جای دهد! حال برای آشنایی با نوع ورقه‌ها و جنس کاغذ فلوت عکس زیر را مشاهده کنید.

تهیه کارتن اسباب کشی ارزان

هرچه ضخامت این شیارها بیشتر باشد مقاومت کارتن نیز بیشتر است!

بیشتر بخوانید: نکاتی درباره خرید کارتن اسباب کشی ،چه کارتنی باید بخریم؟؟!

نکات بنی اسرائیلی!

دقت کردید برخی کارتن‌ها براقتر و مستحکم‌تر از بقیه هستند، درواقع دلیل این جنس کارتن نوع چاپ آن است که چاپ لیمنیت نام دارد. در این مرحله روی یک کاغذ، چاپ موردنظر را انجام می‌دهند و سپس روی ورقه‌های مقوایی کارتن می‌چسباند، بعد با دستگاه مخصوص روی این ورقه‌ها را سلفون می‌پیچند تا علاوه بر مستحکم شدن کارتن جلوه زیبا و درخشانی هم داشته باشد. این نوع چاپ نیز در اختلاف قیمت کارتن اسباب کشی تاثیر دارد.

نکته دیگری که حتما در تهیه کارتن اسباب کشی ارزان باید رعایت کنید، فاصله درب جعبه است! اگر هنگام بسته‌شدن درب کارتن، دو تا درب‌ها با هم فاصله داشته باشند فیمت کارتن ناخودآگاه ارزان‌تر می‌شود. دلیل آن هم واضح است، زیرا در هنگام تهیه این کارتن‌ها ورقه‌‌ها کمتری برش داده شده تا یک جعبه بسته بندی تهیه شود.

تو ایزی پک بهترین راه رو برای شروع یک اسباب کشی استاندارد نشونتون میدیم!
برای مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیر!  22730100

پیش به سوی خرید کارتن اسباب کشی!

تهیه کارتن اسباب کشی ارزانتمام این نکات را گفتیم، شما هم فرق بین کارتن خوب و بد را فهمیدید! حالا که در این راستا استاد شده‌اید بروید دنبال کارتن بسته بندی‌تان!

شما به ما بگویید که دوست دارید دوباره درباره تهیه کارتن اسباب کشی ارزان بحث کنید؟!

 

محصولات مرتبط:

پلاستیک حبابدار ضربه گیر

بقچه لباس

چسب پهن نواری

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!