ادارجات و شرکت‌هایی که قصد جابجایی به یک محل جدید را دارند، بطور معمول نگران گم شدن اوراق و اسنادی که در زونکن‌های خود نگهداری میکنند، هستند. به همین منظور کارتن‌هایی به منظور نگهداری زونکن‌ها ارائه شده تا در اسباب کشی دیگر نگران گم شدن این اوراق نباشید. حال در ادامه بیشتر به کارتن زونکن می‌پردازیم.

فروشگاه ایزی پک

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

کارتن زونکن چیست؟

کارتن زونکن کارتن اختصاصی با ویژگی‌های خاصی نیست، یعنی هنگام خرید این جعبه به دنبال خصوصیات منحصر به فردی نباشید. همان کارتن خالی که تهیه می‌کنید میتواند یک کارتن زونکن باشد البته اگر سایز و اندازه آن مناسب برای حمل ورقه و کاغذهای مهم باشد. مثلا اگر کارتن‌های خودمان را بخواهیم به عنوان جعبه نگهدارنده زونکن دسته بندی کنیم، بسته به حجم و وزن ورقه‌های بکار رفته سایز متوسط و سایز بزرگ مناسب این کار است.

کارتن زونکن باید چگونه باشد؟

در اصل کارتنی مناسب برای بسته بندی پوشه و زونکن‌‌‌های یک شرکت است که اول از همه جا برای قرارگیری این وسایل داشته باشد. مثلا شما به هیچ عنوان نمیتوانید در کارتن سایز کوچک تمام پوشه‌ها و زونکن‌های مربوطه را داخلش جای دهید مگر اینکه بصورت عمودی داخل کارتن بگذارید و درب های آن را باز گذارید. که البته همین کار موجب مفقود شدن تمام اسناد و مدارک شما میشود.

کارتن زونکن ایزی پک

کارتن‌های زونکن ایزی پک

پیشنهاد ما برای کسانی که قصد بسته بندی زونکن و پوشه‌های کاری را دارند کارتن‌های متوسط یا بزرگ است که در ادامه به هرکدام بطور جداگانه میپردازیم.

کارتن سایز متوسط

کارتن‌های سایز متوسط ایزی پک با سایز مناسبی که دارد، می‌تواند در جابجایی اسناد و مدارک هر شرکت و موسسه‌ای پرکاربرد باشد. این جعبه‌های بسته بندی به دلیل 5 لایه بودن از آسیب‌های احتمالی وارد به زونکن جلوگیری می‌کند و به دلیل چفت شدن درب‌های آن امکان گم شدن ورقه‌ها و مدارک به حداقل میرسد.

کارتن سایز بزرگ

اگر وسایل و حجم کاغذ‌های شما زیاد بود، طوریکه پیشبینی میکنید که کارتن سایز متوسط تحمل وزن آن را ندارد، کارتن سایز بزرگ به کمکتان میاید. ببینید زمانی که شما سایز کارتن را یک سایز افزایش دهید، طبیعتا تعداد بیشتری وسیله می‌توانید درون آن بگنجانید که همین امر سبب سهولت در جابجایی و آسیب ندیدن زونکن شما می‌شود.

نکته: به هیچ عنوان کارتن سایز بسیار بزرگ تهیه نکنید! به این دلیل که حجم اثاثیه‌ای که درون آن قرار میدهید بیشتر است و به این ترتیب تعداد اوراق و اسنادی که روی هم تلنبار میشود افزایش می‌یابد. همین امر باعث سنگین شدن جعبه و عدم جابجایی صحیح آن می‌شود.

نحوه دسته بندی اسناد و مدارک

وقتی که شما صاحب یک شرکت یا اداره‌ای باشید طبیعتا بیش از دو سه عدد زونکن دارید که هرکدام از آن‌ها باتوجه به شماره سریال یا سال و ماه از هم تفکیک شده اند. پس برای اینکه در هنگام باز کردن کارتن زونکن به مشکلی بر نخورید باید قبل از بسته بندی آن‌ها یکبار بطور کامل دسته بندیشان کنید.

در وهله اول بسته به راحتی خودتان زونکن‌ها را دسته بندی کنید، مثلا برخی از افراد آن‌‌ها را با فاکتور سال از هم جدا میکنند، برخی فصلی و بعضی هم با شماره سریال. از هر روشی که استفاده کردید، روی کارتن موردنظرتان هم این را لحاظ کنید. برای مثال روی کارتن بسته بندی بنویسید از سال 90 تا 95! یا از شماره سریال 1165 تا 1203 و هر روش دیگری که خودتان راحت ترید.

نکته بعدی که حتما باید درنظر بگیرید، وزن و نحوه جای گذاری زونکن‌هاست. همانطور که میدانید سایز تمامی این وسایل یکی نیست و برخی ممکن است تعداد ورقه‌های بیشتری از دیگری داشته باشد که همین امر احتلاف وزن با خودش به همراه دارد. به همین دلیل جای دادن تمام کارتن‌های سنگین باهم کار عاقلانه‌ای نیست. سعی کنید در کارتنی که 5 عدد زونکن جای میگیرد، 4 تا سبک وزن قرار دهید و یک سنگین، که تعادل برای حمل و جابجایی کارتن‌ها برقرار شود.

نکته دیگر این است که همیشه زونکن‌ها را خوابیده درون کارتن قرار دهید! اگر بصورت سروته داخل کارتن قراردهید در هنگام باز کردن کارتن امکان بیرون آمد کاغذهای درون آن وجود دارد، و همه ما میدانیم که اگر یک ورقه از اسناد ما گم یا جابجا شود چه بر سر کسب و کارمان می‌آید. پس یا بصورت خوابیده قرار دهید و یا عمودی و ردیف وار!

محصولات مرتبط:

پلاستیک حبابدار

بقچه لباس

کارتن اسباب کشی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!