جابه‌جایی شما به یک محله جدید و یا حتی شهر جدید، چالش‌های زیادی را به خود به همراه دارد. در اصل کار شما تازه بعد از نقل مکان به محل جدید شروع می‌شود، به همین خاطر خیلی از افراد از دوست و آشنای خود برای بازکردن وسایل و چیدمان آن‌ها استفاده می‌کنند. حالا ما در این مطلب به کارهایی که شما باید بعد از اسباب کشی انجام دهید می‌پردازیم و درباره نحوه انجام آن‌ها با هم بحث می‌کنیم.

کارهایی که باید بعد از اسباب کشی انجام دهیم!

بازکردن کوهی از کارتن‌ها!

وقتی به محل جدیدی نقل مکان می‌کنید مهمترین دغدغه شما، وجود کارتن‌های اسباب کشی بازنشده می‌باشد. در این مرحله تنها چیزی که فکر شما را درگیر کرده باز کردن کارتن ها و دسترسی به لوازم حیاتی منزل است. به همین دلیل اول از همه به سراغ وسایل قسمت‌های مهم مانند آشپزخانه می‌رویم. اگر از قبل روی کارتن اثاث کشی لیبل‌هایی جهت مشخص کردن نوع وسایل نصب کرده باشید، کارتان خیلی راحت می‌شود.

نصب لوازم آشپزخانه!

بعد از اینکه وسایل موردنظرتان را از داخل کارتن اسباب کشی درآوردید، باید لوازم خانگی بزرگ را نصب کنید. زیرا که برای انجام کارهای روزمره مانند پخت و پز، تماشای تلویزیون، شست و شوی لباس و ظروف و… نیاز به استفاده از وسایلی مانند، ماکروویو، فر، یخچال، تلوزیون، لباس شویی، ظرف شویی و … دارید. همچنین برای استراحت و خواب شبانه، باید تخت خواب خودتان را سرهم کنید و برای نورانی شدن خانه اقدام به نصب لوسترها و چراغ‌های اتاق کنید.

تعویض قفل خانه!

تقریبا همه ما ایرانی‌ها عادت داریم وقتی خونه‌ای میخریم یا حتی اجاره می‌کنیم، در اولین فرصت قفل درب ورودی را عوض می‌کنیم. برای اینکار هم یک مغزی شخصی همراه خودمان هست که در اولین فرصت از آن استفاده می‌کنیم و در هنگام فروش یا تحویل خانه به صاحب خانه، دوباره مغزی قبلی را سرجایش قرار می‌دهیم.

اگر شما هم قصد انجام این کار را دارید، در این زمان اقدام کنید.

اسباب کشی

گردگیری!

خیلی از خانم‌های ایرانی به دلیل وسواس زیاد دوست دارند مجدد تمام خانه را گردگیری کنند، که البته واقعا عاقلانه‌ای است. زیرا نیروهای حمل با کفش به داخل خانه شما می‌آیند و کارتن‌های خاکی که در داخل ماشین حمل بودند کف خانه شما قرار دارند. پس به شما توصیه می‌کنیم که در این زمان گردگیری کنید. همچنین پس از باز کردن جعبه‌های بسته بندی یکبار دیگر لوازمی مانند تلویزیون را قبل از نصب با دستمال تمیز کنید.

پیدا کردن ارگان‌های پزشکی!

بحث درمان همیشه در اولویت زندگی ما بوده! پس بهتر است در اسرع وقت به دنبال بیمارستان ها و کلینیک های پزشکی اطراف منزل بگردید تا درصورت وقوع حادثه، دیگر وقت خود را صرف جست و جوی مرکز درمانی معتبر نکنید.

آشنایی با همسایگان!

طبیعتا وقتی به یک آپارتمان جدید منتقل می‌شوید به همسایگان آن ساختمان جهت سر و صدای جابجایی هشدار می‌دهید. همین امر می‌تواند باب آشنایی شما با افراد آن ساختمان باشد. توجه داشته باشید که شما در آن آپارتمان قصد چند سال زندگی را دارید پس بهتر است رابطه خوبی با همسایگان برقرار کنید.

 

ثبت نام کردن کودکتان برای مدرسه!

اگر کودک مدرسه‌ای دارید که چندماه بعد نوبت به شروع سال تحصیلی‌اش است، بهتر است کارهای مربوط به ثبت نام مدرسه جدید را انجام دهید. همچنین قبل از انتخاب محل تحصیلش، به طور کامل درباره مدرسه‌های محله تحقیق کنید تا فرزندتان در بهترین مدرسه محله درس بخواند.

کلام آخر

در این مطلب قصد داشتیم تا بطور کامل شما را با کارهایی که بعد از اسباب کشی باید انجام دهید آشنا کنیم تا احیانا درصورت فراموشی، خواند این مطلب کمکتان کند. امیدوارم که در این مسیر راهنمای شما بوده باشیم.

محصولات مرتبط:

پلاستیک حبابدار

بقچه لباس

چسب پهن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!