هیچ تضمینی برای ماندگاری ما در یک خانه برای زمان طولانی نیست. خواسته یا ناخواسته ما باید در مقاطعی از زندگی محل سکونت خود را عوض کنیم و به یک خانه جدید نقل مکان کنیم.اما فکر می‌کنید قبل از جا به جا شدن به منزل جدید باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

در این مطلب از ایزی پک بلاگ قصد داریم تا به 15 کاری که قبل از تخلیه منزل و نقل مکان به منزل جدید باید به آن توجه کرد بپردازیم

1-تخمین بودجه و هزینه‌ها

از چند شرکت معتبر اسباب کشی استعلام قیمت کنید و بهترین آن‌ها را انتخاب کنید. انتخاب یک شرکت مناسب می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در بالا بردن کیفیت اثاث کشی شما داشته باشد. در ضمن این نکته را در نظر داشته باشید که نیروهای اسباب کشی وارد بخش‌های خصوصی خانه شما خواهند شد. بنابراین سعی کنید شرکت‌هایی را انتخاب کنید که قابل اعتماد باشند.

2-نظافت خانه جدید

فرق نمی‌کند شما وارد یه خانه کلید نخورده شوید یا یک خانه کلنگی که چندین و چند نفر قبل از شما در آن‌ زندگی کرده‌اند. یادتان باشد حتما قبل از چیدن وسایل نظافت خانه را بصورت تمام و کمال انجام دهید.

3- آشنایی با همسایه‌ها

به هیچ وجه نسبت به همسایه‌های خود بی‌توجه نباشید. شاید شما بصورت دائمی با آن‌ها در ارتباط نباشید اما رفتار آن‌ها می‌تواند تاثیر مستقیمی روی زندگی شما داشته باشد. بنابراین قبل از اسقرار در منزل جدید سعی کنید یک آشنایی نسبی با همسایه‌ها پیدا کنید.

4-تعمیر وسایل

بار‌ها این مشکل برای افرادی که به منزل جدید نقل مکان می‌کنند پیش آمده که وقتی به سراغ استفاده از تجهیزات منزل جدید می‌روند با خرابی آن‌ها مواجه می‌شوند. فرض کنید شما خسته از یک روز پر زحمت قصد استفاده از حمام منزل جدیدتان را داشته باشید اما آب سرد باشد. بنابراین حتما قبل از استقرار کامل سلامت همه تجهیزات را برسی کنید.

15 کاری که قبل از نقل مکان به خانه جدید باید انجام دهید

5- عکس گرفتن از خانه جدید

اگر مستاجر هستید و این احتمال را می‌‌دهید که قرار نیست در منزل جدید برای مدت طولانی ماندگار شوید، حتما از فضای خانه مثل دیوار‌ها، کابینت‌ها، در و پنجره‌ها و… عکس بگیرد و آن‌ها را نگه دارید. این کار به شما کمک می‌کند که در روز تحویل خانه برای آسیب نزدن به منزل، مدرکی برای ارائه به صاحب خانه داشته باشید.

6-تعویض قفل و کلید‌ها

امنیت یک خانه از اصلی ترین چیز‌هایی است که باید به آن توجه کنید. بنابراین قبل از اسقرار کامل در منزل جدید، حتما قفل و کلیدها را تغییر دهید. این کار به شما این امکان را می‌دهد  را ورود غریبه‌ها به خانه را ببندید.

7-رنگ کردن دیوارهای خانه

سعی کنید قبل از چیدن وسایل خانه را رنگ کنید. فرق نمی‌کند این کار را خودتان انجام می‌دهید یا آن را به دست فرد دیگری می‌سپارید. ولی مطمئن باشید رنگ کردن یک خانه خالی دردسر کم تری نسبت به یک خانه پر وسیله دارد. ضمن اینکه رنگ کردن خانه مطابق با سلیقه خود نقش موثری در بالا بردن روحیه شما برای زندگی خواهد داشت.

8-کمد ها را آماده کنید

لباس‌ها از جمله وسایلی هستند که نمی‌شود آن‌ها را برای یک مدت طولانی بصورت بهم ریخته در یک جا نگه داشت. بهم ریختگی لباس‌ها هم تاثیر منفی روی نظافت منزل شما دارد هم باعث چروک خوردگی و آسیب رسیدن به آن‎‌ها می‌شود. بنابراین سعی کند کمد‌های خانه جدید را از طریق نصب یا تعویض میله برای استفاده آماده کنید.

9- آماده سازی انباری

سعی کنید از همان اول انباری خود را بصورت منظم پرکنید. برای این کار می‌توانید از تجهیزات مختلفی مثل میز و کمدهایی که دیگر از آن‌ها استفاده نمی‌کنید کمک بگیرید.

ضمن اینکه استفاده از کف پوش‌های مقاوم می‌تواند در کنار جلوگیری از آسیب دیدن وسایل شما در انباری، باعث بالاتر بردن نظم در چیدمان شود.

10- اینترنت خانه را وصل کنید

آیا موقعیت جغرافیایی منزل جدید برای استفاده از خدمات اینترنت مناسب است؟ به هیچ وجه مسئله اینترنت را ساده نگرید و سعی کنید برسی‌های لازم برای محیا کردن آن در منزل جدید را از چند روز قبل تر انجام دهید. این کار باعث رفع بسیاری از تنش‌ها در محیط خانه می‌شود.

11-بروز کردن آدرس پستی

طبق قانون هر فردی که محل زندگی خود را تغییر دهید باید نشانی محل زندگی جدید خود را به ثبت احوال اعلام کنید، اگر مراجعه حضوری برایتان مقدور نیست این کار را بصورت اینترنتی می‌توانید انجام دهید. آدرس و کد پستی جدید خود را حتما در سایت‌ها و بانک‌هایی که به شکل‌های مختلف از خدمات آن‌ها استفاده می‌کنید به روز رسانی کنید.

15 کاری که قبل از نقل مکان به خانه جدید باید انجام دهید

12-انتقال امتیازات ملک در قبض‌های برق و آب و…

 تمامی مدارک لازم را تهیه کنید و به یکی از دفاتر پیش خوان دولت مراجع کنید. این کار برای انتقال امتیازات ملکی انجام می‌شود. کاری که می‌تواند جلوی بسیاری از مشکلات حقوقی را برای شما بگیرد.

13-از شر وسایل اضافی راحت شوید

شاید منزل جدید شما با منزل قبلی تفاوت مساحتی زیادی داشته باشد. شاید این امکان برای شما فراهم نشود که بخشی از وسایل منزل قبلی خود را به منزل جدید انتقال دهید. بهترین کار در این شرایط فروش یا بخشیدن یکسری از اثاثیه از کار افتاده و بلا استفاده است. انجام این کار قبل از اسقرار کامل در منزل جدید می‌تواد دست شما را در چیدمان وسایل خانه باز نگه دارد.

14-پیدا کردن محل‌های شیر برق، گاز، کلید‌های برق

حادثه خبر نمی‌کند و شما باید بدانید محل قطع منابع مختلف انرژی در خانه کجاست. حتی در مواقعی که شما به یک خانه قدیمی نقل نکان می‌کنید لازم است از سلامت شیر‌های آب و گاز و مهم تر از همه صفحه‌های برق با خبر باشید و در صورت لزوم آن‌ها را تعمیر کنید

15-تغییراتی که منزل شما را زیبا‌تر می‌کنند را انجام دهید

شاید از رنگ کف پوش خانه خوشتان نمی‌آید. شاید هم کابینت‌ها فضای کافی برای استفاده شما ندارند. شاید انجام یکسری تغییرات برای شما هزینه بر باشد. اما به این فکر کنید که شما برای لذت بردن از زندگی وارد خانه خود می‌شوید

سخن پایانی

در این مطلب از وبلاگ ایزی پک سعی کردیم به چند اقدام مهم که قبل از استقرار در منزل جدید باید به آن‌ها توجه کرد بپردازیم. امیدواریم با توجه به این نکات بتوانید از بروز مشکلات مختلف جلوگیری کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!