بهار زیباترین فصل سال است. زیرا در این فصل، طبیعت از ظاهر خود به بهترین شکل رونمایی می کند. گذار از فصل خاکستری زمستان به بهار سرسبز و زیبا، سبب می شود تا روح انسان نیز تازه شود. بنابراین با نگاه به تغییرات طبیعت، تمایل به تغییرات در دکوراسیون نیز می تواند احساس سر زندگی را در ما بیشتر کند. برای تحول در دکوراسیون منزل می توانیم از بهار الهام بگیریم. در این مقاله قصد داریم تا ایده هایی بهاری برای دکوراسیون آشپزخانه ارائه دهیم.

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

رنگ آمیزی دیوارهای آشپزخانه با رنگ های با نشاط بهاری

به یاد داشته باشید که یکی از بهترین ایده ها برای ایجاد تغییر در آشپزخانه استفاده از رنگ های بهاری  بر روی دیوارهاست. البته این کار می تواند دردسر های خود را نیز داشته باشد. اما نتیجه کار بسیار رضایت بخش است. برای دکوراسیون بهاری بهتر است تا از رنگ های شاد بهاری بهره بگیرید. مثلا یکی از این رنگ ها رنگ سبز است که نشانگر سرزندگی و نشاط  طبیعت است. اگر دیوارهای آشپزخانه دارای رنگ های روشن و خنثی است می توانید تنها یک دیوار را انتخاب نمایید و آن را رنگ بزنید. این کار می تواند ایده ای دل انگیز برای تحول در دکوراسیون آشپزخانه باشد. همچنین انتخاب رنگ صورتی ملایم نیز ایده ای منطقی است. این رنگ ها الهام گرفته از طبیعت هستند و شادابی طبیعت را در شما انعکاس می دهند.

6 ایده دکوراسیون آشپزخانه بهاری

آشپزخانه را با گل و گیاهان طبیعی پر کنید

بهره گیری از رنگ های روشن و سبزه برای ایجاد حس طراوت و شادابی در آشپزخانه معجزه می کند. علاوه بر استفاده از گل های طبیعی می توانید از گل های مصنوعی نیز بهره بگیرید. اگر آشپزخانه فضای زیادی دارد می توانید از تعداد گلدان های بیشتری استفاده کنید.

گل سنبل

برای همنوا شدن با سر سبزی که طبیعت در فصل بهار به ما هدیه می دهد می توان از گلدان های سرسبز در آشپزخانه استفاده کرد. سنبل گل سرسبز بهاری است و از بهترین انتخاب ها برای زیبا تر کردن آشپزخانه به کار می رود. سنبل با توجه به چگونگی نگهداری یک تا دو هفته گل دهی دارد. در اغلب موارد بعد از این که این گیاه خشک می شود آن را دور می اندازند. اما توجه داشته باشید که به علت این که ریشه گیاه سنبل، پیازی است لذا می توان با نگه داری درست و اصولی و به موقع بر عمر آن به مدت چندین سال افزود.

گل لاله

انتخاب بعدی برای آشپزخانه می تواند یک گلذان گل لاله باشد. گل لاله مثل سنبل پیازدار است. این گیاه فقط دو ماه از سال به شکوفایی می رسد و موقع گل دادن آن با توجه به نوع و گونه آن، از اواخر اسفند تا اواخر ماه اردیبهشت می باشد. اگر قصد دارید تا از این گیاه زیبا برای  تزیین آشپزخانه خود بهره ببرید لازم است تا اطلاعات خود را در مورد پرورش این گیاه بالا ببرید.

یاس رازقی و پوتوس

با بهره گیری از یک گلدان یاس رازقی می توانید عطر و بوی بی نظیری را به آشپزخانه خود ببخشید. اگر آشپزخانه خانه شما بسیار پر نور است برای این گیاه بسیار مناسب است. زیرا یاس رازقی به نور زیاد اما غیر مستقیم نیاز دارد. اما اگر آشپزخانه شما نور کمی دارد می توانید از یک گلدان گیاه پوتوس بهره ببرید. این انتخاب نیز بسیار عالی به نظر می رسد. چون گیاه پوتوس از گیاهان قوی است که می تواند آشپزخانه شما را به خوبی تصفیه کند.

شرکت ایزی پک با ارائه خدمات اسباب کشی تمامی کارهای مربوط به بسته بندی اثاثیه منزل و جابجایی آن را انجام میدهد.

  در فضای آشپزخانه شمع روشن کنید

به جای استفاده از لامپ و مصرف برق بهتر است تا از نور ملایم و گرم شمع بهره بگیرید. شمع از جمله لوازمی است که با همه سبک های دکوراسیون منطبق است و به خوبی می تواند در کنار بقیه دکورها بنشیند. با استفاده از نور شمع در شب در آشپزخانه می توانید حس آرامش نمایید و در مصرف برق نیز تا حد امکان صرفه جویی نمایید.

پرده آشپزخانه را تعویض نمایید

اگر به دیوارهای آشپزخانه به خاطر فصل زمستان، پرده های ضخیمی آویزان کرده اید لازم است تا آن ها تا زمستان سال بعد بردارید و برای فصل زیبای بهار از پرده های با رنگ با نشاط تر و نازک تر بهره بگیرید. برای مثال می توانید پرده با رنگ سبز انتخاب نمایید و یا پرده هایی که دارای نقوشی است که سبزی و طراوت بهار را به شما گوشزد می کند. همچنین می توانید رنگ پرده ها را با رنگ دیوارهای آشپزخانه ست نمایید.

6 ایده دکوراسیون آشپزخانه بهاری

 استفاده از ظروف مسی ترکیب چشم‌نواز مدرنیته و سنت

از قدیم استفاده از طروف مسی بسیار مورد علاقه و توجه ایرانیان بوده است. بنابراین اگر استفاده از ظرف های مسی را کنار گذاشته اید می توانید آن ها را از داخل گنجه بیرون بیاورید و در گوشه و کنار آشپزخانه بچینید. اگر ظرف های نقره ای ندارید می توانید ظروف مسی را در قالب گلدان یا شیرینی خوری با ظروف روشن تر که به رنگ های یاسی، طوسی و نقره ای هستند روی میز ناهار خوری قرار بدهید.

امسال ظرف های حبوبات و ماهیتابه هایی که از جنس مس هستند بسیار مورد توجه هستند و از بهترین لوازم برای تزیین کردن آشپزخانه به شمار می آیند. استفاده از آباژورهای مسی را که مخلوطی از رنگ های کلاسیک و سنتی و طرح های نو و مدرنیته هستند بهترین انتخاب برای دکوراسیون بهاری در آشپزخانه هستند. امسال استفاده از ظرف ها و دکوری های مسی بسیار در بورس هستند. لذا آباژورهای ایستاده و سقفی و مجسمه های مسی یک ایده عالی برای تزیینات آشپزخانه است؛ مشروط بر اینکه فضای آشپزخانه شما بزرگ باشد.

جهت انجام کارهای مربوط به اثاث کشی میتوانید از فروشگاه ایزی پک کارتن اسباب کشی ، پلاستیک حبابدار و تمامی لوازم مربوط به این پروسه را تهیه نمایید.

 استفاده از کانترهای چوبی

اگر به دنبال یک جایگزین مناسب سنگ و سرامیک بر روی کانتر آشپزخانه هستید می توانید از کانترهای چوبی بهره بگیرید. کانترهای چوبی استایل آشپزخانه شما را به فضای روستایی و مدرن بدل می سازد. این سبک از جمله سبک های معروف و محبوب در سال جدید است. کانترهای چوبی برای آشپزخانه های که به شکل جزیره طراحی شده اند و سینک ظرفشویی در میانه آشپزخانه است بسیار مناسب به نظر می رسند.

 سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم بخشی از ایده هایی که می توانید با الهام گیری از آن ها دکوراسیون آشپزخانه خود را زیباتر سازید برای شما بر شمردیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!