حتما میدانید که انجام پروسه اسباب کشی علاوه بر استرس زا بودن، هزینه های زیادی را نیز در پی دارد. در اصل همین هزینه هاست که 50% تنفر ما از اسباب کشی را شامل می‌شود. حالا ما چیکار کنیم که این هزینه ها را مدیریت کنیم تا یک اثاث کشی باعث تمام شدن پس انداز ما نشود. در این مقاله قصد داریم تمام روش های مدیریت هزینه را برای شما بیان کنیم، با ما همراه باشید.

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

مدیریت هزینه اسباب کشی

بودجه را مدیریت کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که پول خود را نگه دارید. چون بودجه‌ای که درنظر گرفتید یک مقدار پایین است تا جای ممکن خودتان کارهای مربوط به بسته بندی اثاثیه منزل را انجام دهید و صرفا برای حمل و نقل لوازم خانه از شرکت های اسباب کشی و باربری کمک بگیرید. برای مثال خودتان از قبل تمام وسایل و کارتن اسباب کشی موردنیاز را از قبل خریداری کنید و با طراحی یک برنامه مشخص تمام وظایفه مربوط به جمع آوری و بسته بندی وسایل را انجام دهید. درضمن حتما درنظر داشته باشید که بودجه درنظر گرفته شما حداقل هزینه های جابجایی را شامل می‌شود، هزینه هایی مانند:

  • هزینه شرکت باربری و نیروهای آن
  • تهیه متریال بسته بندی مانند کارتن اثاث کشی، پلاستیک حباب دار و…
  • تهیه مواد مغذی در طول جابجایی
  • هزینه فعالیت های غیرمنتظره

با شرکت های ارزان قیمت همکاری کنید

شما چه پول زیادی داشته باشید چه پول کم، بازهم در انتخاب باربری به دنبال ارزانترین آن هستید. ولی اینبار سعی کنید مدت زمان بیشتری را صرف پیدا کردن باربری مطمئن کنید. درنظر داشته باشید که این باربری ها امکان دارد که در حین انجام کار هزینه حمل را اضافه تر از مبلغ طی شده دریافت کنند، که همین اتفاق غیر مترقبه باعث کمتر شدن مبلغ پس انداز شما می شود. پس تمام حواستان را جمع کنید تا بهترین باربری محل و در عین حال ارزانترین آن را پیدا کنید.

لوازم غیر ضروری را جابجا نکنید

ارزانترین راه برای اسباب کشی چیست؟ یک جواب قانع کننده دارد: وسایل کمتری به منزل جدید منتقل کنید!

واقعا تعداد اثاثیه‌ای که قصد حمل کردن آن را دارید، بر هزینه اثاث کشی تاثیر زیادی دارد. پس سعی کنید وسایل کهنه و به درنخور خود را جابجا نکنید. البته این حرف ما به این معنی نیست که فقط چهارعدد مبل و صندلی را به محل نو منتقل کنید، بلکه منظور ما عدم جابجایی خرده ریزهای کهنه است. برخی از آدم ها هستند که کلا با دروریختن وسایلشان مشکل دارند، به همین دلیل ناخودآگاه تعداد کارتن ها اسباب کشی و اثاثیه بسته بندی شده زیاد می شود. این افزایش اجناس، باعث اضافه شدن ماشین حمل می شود( حالا یا وانت یا کامیون) که باید هزینه اجاره ماشین را بطور جداگانه و بصورت ساعتی پرداخت کنید.

هر مبلمانی را جابجا نکنید

در همه خانه ما یکسری مبلمان وجود دارد که یا زدگی دارند و یا پارچه روی آن پوسیده شده و درکل قابل استفاده چه برای مهمان و چه برای اعضای خانه نیستند. شاید تا به امروز مجبوری این اثاثیه را در خانه مان نگهداری میکردیم و حالا که قصد جابجایی به یک منزل جدید را داریم جابجایی آن‌ها و پرداخت هزینه حمل به این وسایل کهنه کار عاقلانه ای نیست! به همین دلیل خیلی راحت از شر مبلمانتان خلاص شوید. یا به یک فرد نیازمند اهدا کنید( درصورت قابل مصرف بودن) و یا آن را دور بیاندازید.

هر کارتن دست دوم استفاده نکنید

شاید به ذهنتان خطور کند که برای ذخیره بیشتر پس اندازتان از کارتن های دست دوم و رایگان جهت بسته بندی اثاثیه منزل استفاده کنید، اول از همه بگویم که اصلا اینکار را نکنید. درست است که به فکر کم کردن هزینه هایتان هستید ولی به هیچ وجه سر ایمن سازی لوازمتان خساست به خرج ندهید! پس در تهیه بهترین کارتن برای اسباب کشی موجود در بازار کوتاهی نکنید تا در آخر کار از این صرفه جویی پشیمان نشوید.

به توانایی های خود باور داشته باشید

خیلی از افراد به دلیل اینکه خود را در جمع کردن لوازم خانه کم توان میبینند، به طور کامل نمیتوانند وظایف خود را انجام دهند. به همین دلیل یا در جمع آوری اثاثیه منزل به مشکل برمیخورند یا از شرکت های بسته بندی کمک میگیرند. شما که قصد انجام مورد دوم را ندارید، پس باید خودتان بیشتر امور مربوط به اسباب کشی را انجام دهید. همچنین یادتان باشد که شما از کودکی به همراه پدر و مادرتان اینکار را انجام می‌دهید، پس بر تمامی پروسه های آن آشنا هستید.

تو ایزی پک بهترین راه رو برای شروع یک اسباب کشی استاندارد نشونتون میدیم!
برای مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیر!  22730100

کلام آخر

تمام نکاتی که گفته شد را جدی بگیرید تا در آخر ماجرا پول شما اضافی هم بیاید. این نکاتی که گفتیم تجربه چندین ساله ما در این عرصه است که تصمیم گرفتیم تا با شما درمیان بگذاریم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!