از قدیم اسم اسباب کشی با چالش‌های مختلفی گره خورده است. چالش‌هایی که هر کدام از آن‌ها آنقدر وقت‌گیر و پرزحمت‌اند که بعضا ما را از لذت تغییر خانه و سکونت در یک منزل جدید محروم می‌کنند. اما گاهی ممکن است خانه‌ای که به آن نقل مکان می‌کنیم از جنبه‎‌های مختلف دارای جذابیت‌هایی باشد که نگاه و حس و حال ما را درباره اسباب کشی به‌طور کامل تغییر دهد و مفهوم اسباب کشی اثاثیه منزل را در ذهن ما تغییر دهند. در این مطلب از ایزی پک به سراغ معرفی 7 خانه شگفت انگیز در تهران رفته‌ایم که اسباب کشی به این‌ خانه‌ها حس‌و‌حال کاملا متفاوتی را در شما خلق می‌کند.

 

خانه چهل گره

خانه‌ای دوست داشتنی که با اقتباس از سنت‌های کهن فرشبافی ایرانی در 5 طبقه و 10 واحد مسکونی ساخته شده است. این خانه به دلیل قرار گرفتن در دل محله ستارخان باعث شده تا در میان قشر متوسط جامعه از محبوبیت چشمگیری به عنوان یک مقصد مناسب برای اسباب کشی بهره‌مند باشد. این آپارتمان با هدف نشان دادن یک مفهوم مهم طراحی شده است. هدفی که به همه ثابت می‌کند، برای ساخت یک خانه شگفت‌انگیزی آنقدر ها هم نیازی به استفاده از مصالح گران‌قیمت نیست و با بودجه‌های نه چندان کهکشانی هم می‌توان خالق بنایی‌هایی بود که سرشار از روح زندگی هستند.

 

بهترین خانه برای اسباب کشی

 

خانه شریفی‌ها

اگر به شما بگویند مقصد اسباب کشی شما خانه‌ای است که اجزا آن متناسب با شرایط آب و هوایی فصول مختلف جابه‌جا می‌شوند چه حسی پیدا می‌کنید؟ خانه شریفی‌ها همان خانه است! خانه‌ای فوق مدرن در محله اصیل دروس که معمار آن، علیرضا تغابنی، بر این باور است که با تغییر اجزا یک خانه حس‌وحال ساکنین آن نیز دچار تغییر می‌شود. بنابراین اگر مشغول بسته بندی اثاثیه منزل خود هستید و دوست دارید این اثاثیه را در خانه‌ای شگفت‌انگیزی بچینید، بد نیست درباره خانه شریفی‌ها پرس‌وجویی کوتاه کنید. 

 

مقصدی برای بسته بندی اثاثیه منزل

 

 

ساختمان مسکونی سعادت‌آباد

اصلی ترین ویژگی این ساختمان شگفت‌انگیز به نمای بیرونی آن باز می‌گردد. نمایی که معماران آن را به شکلی طراحی کردن‌اند که ساکنین خانه بتوانند در عین بهره‌مندی از حریم خصوصی مناسب، با ایستادن در مقابل پنجره‌ها از مناظر بیرونی ساختمان و تصاویر شهری لذت کافی ببرند. ایده تغییر مرز بنا از یک دیوار ساده به فضایی و انعطاف‌پذیر، اصلی ترین هدف طراحان در ساخت این خانه محسوب می‌شود. بنابراین اگر هنوز مقصد اسباب کشی خود را پیدا نکردید و بدنبال خانه‌ای می‌گردید که با ایستادن در کنار پنجره‌های آن حس تازه‌ای پیدا کنید و از سکونت در خانه‌ایی با نور کافی لذت ببرید، مجتمع مسکونی سعادت آباد را از قلم نیندازید.

 

خانه‌ای در سعادت‌آباد برای اسباب کشی 

 

آپارتمان SABA

سارا کلانتری و رضا صیادان، دو معمار این ساختمان شگفت‌انگیز بر این باورند که با الهام‌ گرفتن صحیح از فرهنگ ایرانی و دوستی با طبیعت می‌توانان بناهایی خلق کرد که با تازگی حال روحی ساکنین یک خانه هم راستا باشد. درست مثل آپارتمان SABA  واقع در خیابان هروی. یکی از اصلی ترین ویژگی‌های این خانه سازگاری آن با طبیعت است. سازندگان آپارتمان SABA با قرار دادن صفحات خورشیدی در نقاط مختلف امکانی را فراهم کرده‌اند که انرژی لازم برای فضاهای روشن ساختمان از طریق انرژی خورشیدی تامین شود. پس اگر قلبا دوست‌دار طبیعت هستید و برای اسباب کشی منزل به دنبال خانه امن، با اصالت و خوش‌ساخت می‌گردید این ساختمان مخصوص شماست.

 

خانه زیبا برای اسباب کشی

 

آپارتمان دستور

خانه‌ای مدرن حوالی محله قیطریه که ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن باعث شده تا این خانه تبدیل به یکی از خاص‌ترین ساختمان‌های مناطق شمالی تهران شود. نمای بیرونی این خانه به شکلی طراحی شده که در طول روز ساکنین آن می‌‌توانند از درون خانه با باز و بسته کردن پنجره‌ها نه تنها مقدار نور ورودی به خانه را تنظیم کنند بلکه نمای بیرون ساختمان را نیز دچار تغییر کرده و هربار شکل و شمایلی تازه به آن بدهند. پس اگر چیزی به پایان موعد قرارداد تان نمانده و به دنبال اسباب کشی به خانه این متفاوت می‌گردید، می‌توانید کارتن‌های اسباب کشی را به مقصد آپارتمان دستور پر کنید و برای شروع یک زندگی تازه دست‌به‌کار شوید.

 

خانه‌ای برای اسباب کشی

 

خانه رودَررُو

خانه‌ای بازسازی شده  با مساحت 250 متر مربع در فاز 3 شهرک اندیشه که در عین حفظ حس‌وحال خانه‌های سنتی، از ظاهری مدرن نیز بهره می‌برد. این خانه حاصل بازسازی یک بنای قدیمی دو طبقه است که معماران آن با در نظر گرفتن ملزومات یک خانه ایرانی دست به طراحی آن زده‌اند. یکی از ویژگی‌های اصلی این خانه استفاده از پنجره‌های قدی بزرگ در طراحی آن است. اتفاقی که باعث شده تمامی اتاق‌های این خانه از نور کافی بهره‌مند باشند. نکته دیگر در رابطه با قرارگیری این خانه در منطقه خوش‌آب‌وهوا اندیشه است که می‌تواند محیطی آرام را برای ساکنین خود بسازد. پس اگر از آپارتمان نشینی خسته شده‌اید قصد اسباب کشی به خانه‌ای با حال‌وهوایی متفاوت دارید خانه رو رودَررُو می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

 

خانه ویلایی برای اسباب کشی

 

 خانه شماره دوازده

خانه‌ای واقع در محله قیطریه تهران که معماری منحصربه‌فرد آن در سال 2015 از مرزهای داخلی فراتر رفت و به شهر رم رسید. اتفاقی که باعث شد معماران این خانه موفق به کسب جایزه معتبر طراحی از کشور  ایتالیا شوند. اصلی ترین ویژگی این خانه به استفاده اصولی از چوب در طراحی پنجره‌ها و نمای بیرونی آن باز می‌گردد. اتفاقی که باعث شده تا حرکت در بخش‌های مختلف این ساختمان، از راهروهای بیرونی گرفته تا فضای داخلی خانه حس تازه‌ای در شما ایجاد کند که در کمتر خانه‌ای اتفاق می‌افتد. بنابراین اگر هنوز مقصد اسباب کشی خودتان را انتخاب نکردید دست به بسته بندی اثاثیه منزل نزدید. خانه شماره 12 را از لابه‌لای لیست انتخاب‌های خود بگنجانید.

 

خانه‌ایی با نمای زیبا

 

کلام آخر

در این مطلب از ایزی‌پک به دنبال آن بودیم تا با گشت و گذار در کوچه و محله‌های تهران به دنبال خانه‌هایی بگردیم که اسباب کشی به آن‌ها می‌تواند حس تازه‌ای در شما خلق کند. خانه‌هایی با معماری‌های جدید که سکونت در آن‌ها کمی متفاوت‌تر خانه‌های معمول و مرسوم است. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!