همه ما انسا‌ن‌ها وقتی به دلایل مختلف مجبور به ایجاد تغییر در زندگی خود می‌شویم تا مدتی درگیر عادت به شرایط جدید شده و چالش‌های مختلفی را بر سر راه خود می‌بینیم. این تغییر می‌تواند مثل عوض کردن ساعت خواب، کاملا درونی باشد یا مثل تغییر محل سکونت در یک اسباب‌کشی کاملا بیرونی. در این مطلب از ایزی‌پک به سراغ تمام نکاتی که قبل از اسباب‌کشی به یک محله جدید باید بدانیم رفته‌ایم تا تمامی چالش‌های این تغییر را بررسی کرده و راه‌حل‌های کاربردی برای کم کردن این چالش‌ها را مرور کنیم.

 

1_آیا امکانات محله جدید نیازم را برطرف می‌کند؟


شما در هر محله‌ای که سکونت داشته باشید بدون شک در اطراف خانه شما امکاناتی وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توانید زندگی مطلبوب‌تری را تجربه کنید. این امکانات می‌تواند مثل پاساژهای مختلف جنبه رفاهی داشته باشند، یا مثل ایستگاه مترو و تاکسی در حمل نقل روزانه شما ایجاد سهولت کنند. نکته قابل توجه این است که شما قبل از بسته بندی اثاثیه منزل تمامی امکانات موجود در محله جدید را بررسی کرده و آن‌ها را با نیاز خود تطابق دهید.

 

تاکسی در اسباب‌کشی

 

2_آیا فرهنگ ساکنین محل جدید مورد تایید من است؟

معنای مسکن برای خیلی از افراد در آرامش خلاصه می‌شود. بنابراین یادتان باشد که اگر بدنبال تجربه‌ یک زندگی آرام در منزل و محله جدید خود هستید، حتما خصوصیات فرهنگی ساکنین آن محله را قبل از اسباب‌کشی بررسی کنید. چرا که اختلاف فرهنگی میان شما و سایر افراد یک محله می‌تواند تنش، استرس و بسیاری از مشکلات دیگر را به بار بیاورد.

 

3_آیا منزل جدید به محل کار یا تحصیلم نزدیک است؟

همه ما از ترافیک شهری و اتلاف وقتی که هر روز برای ما ایجاد می‌کند باخبریم. بنابراین یادتان باشد که قبل از اسباب‌کشی مسافت و زمان مورد نیاز برای رفتن به مکان‌های ضروری مثل محل کار یا تحصیل را بطور دقیق مقایسه کنید. این کار ظاهرا ساده می‌تواند تاثیر شگفت‌انگیزی در جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه‌های روزانه شما داشته باشد. چراکه صرف کردن زمان کمتر دز ترافیک یعنی آرامش فکر و جسم ما.

 

4_آیا حرف همسایه‌های خود را می‌فهمم؟

یک اتفاق مرسوم در زندگی آپارتمان‌نشینی وجود اختلاف در میان همسایه‌ها است. خیلی از مواقع ممکن  است بر سر مسائل مرسوم ساختمانی با همسایگان خود به مشکل بربخورید و بدتر نه همسایگان متوجه حرف‌های شما شوند نه شما خواسته‌های آن‌ها را درک کنند.

 

همسایه‌ها در اسباب‌کشی

 

5_آیا آب و هوای محله جدید را می‌پسندم؟

هرچند مشکل هوای آلوده در شهرهای بزرگی مثل تهران محدود به یک محله خاص نیست و تقریبا کل محیط شهری را در برمی‌گیرد. اما هنوز هم می‌توان محله‌هایی را پیدا کرد که از آب و هوای بهتری بهره‌مند باشند. بنابراین یادتان باشد که قبل از بسته‌بندی اثاثیه منزل برای اسباب‌کشی، آب و هوای محله جدید را بررسی کنید. برای مثال اگر نسبت به هوای آلوده حساسیت زیادی دارید، به سراغ مرکز شهر نروید.

 

6_آیا به محله آرامی اسباب‌کشی می‌کنم؟

شاید بخواهید در منزل کار کنید و به سکوت نیاز داشته باشید شاید هم به خواب خود اهمیت بدهید و دلتان بخواهد بعد از یک روز خسته کننده خوابی عمیق را تجربه کنید. همه این‌ها مستلزم زندگی در خانه‌ای است که اطراف آن رفت و آمد کمی وجود داشته باشد. یادتان باشد که نباید از خانه‌‌هایی که در مجاورت اتوبان قرار دارند یا در محله‌های پر رفت و آمد واقع شده‌اند انتظار سکوت و آرامش داشت.

 

7_آیا محله‌ای که به آن اسباب‌کشی می‌کنیم امن است؟

یکی از اصلی‌ترین مسائلی که قبل از اسباب‌کشی به یک منزل و محله جدید باید مد نظر داشته باشید، توجه به امنیت آن محله است. یادتان باشد که یک محله نا‌امن می‌توند تهدیدی جدی برای جان و مال شما باشد. یکی از اقدامات کاربردی که برای سنجش امنیت یک محله حتما باید انجام دهید، تحقیق و پرس‌وجو از ساکنین محل است. در ضمن تغییر قفل‌ها و رعایت نکات امنیتی را نباید فراموش کرد.

 

دزدی در اسباب‌کشی

 

کلام آخر

در این مطلب از ایزی‌پک به سراغ 7 سوال مهم رفتیم، سوالاتی که اگر به دنبال یک سکونت آرام و بی‌دردسر در یک محله جدید هستید باید از خود بپرسید و پاسخ آن‌ها پیدا کنید. امیدواریم این مطلب راهنمای مناسبی برای انتخاب یک محله جدید برای شروع یک زندگی تازه باشد. 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!