فکر می‌کنید چقدر شغل افراد می‌تواند در نحوه اسباب‌کشی آن‌ها موثر باشد. مثلا چه تفاوت‌هایی بین ایده‌آل‌های یک پزشک با نیازهای یک برنامه‌نویس در اسباب‌کشی وجود دارد؟ از آنجایی که این روزها برنامه‌نویسی در گروه مشاغل پرطرفدار این قرار می‌گیرد. در این مطلب از ایزی‌پک به سراغ معرفی 7 نکته کلیدی رفته‌ایم که یک برنامه‌نویس، در هنگام  بسته‌بندی اثاثیه منزل و جابه‌جایی آن‌ها باید بداند.

 

1_تهیه نسخه پشتیبان از همه اطلاعات موجود روی سیستم

اطلاعات موجود روی سیستم یک برنامه حکم قلب تپنده کاری او را دارند و از بین رفتن‌ آن‌ها در حین اسباب‌کشی، می‌تواند یک برنامه‌نویس را تا مدت‌ها دچار مشکل کند. بنابراین اگر برنامه نویس هستید و قصد اسباب‌کشی دارید، قبل از جابه‌جای اثاثیه منزل بهتر است به روش‌های مختلف مثل استفاده از انواع هارد یا بهره‎گیری از سیستم‌های ابری از تمامی اطلاعات موجود روی سیستم خود را به نقطه‎ای امن انتقال دهید تا در حین حمل‌ونقل اثاثیه دچار مشکل نشوید.

 

2_ اطلاع رسانی به کارفرمایان و مشتریان

اگر قرار است تا چند روز درگیر اسباب‌کشی باشید و نمی‌توانید مثل روزهای عادی به کار‌های خود برسید، بهتر است شرایط خود را با مشتریان و کارفرمایان در میان بگذارید تا اگر زمان رساندن پروژه‌ها به آن‌ها با تاخیر مواجه شد مشکلی برای شما و آن‌ها پیش نیاید.

 

3_انتخاب خانه‌ای آرام را برای سکونت 

اکثر برنامه نویس‌ها بخش زیادی از تایم کاری خود را ‌‎به‌جای محیط‌های شرکتی، در منزل خود می‌گذرانند، بنابراین اگر برنامه‌نویس هستید، لازم است در هنگام انتخاب مقصد اسباب‌کشی این نکته را در نظر داشته باشید که خانه شما حکم محیط کار را برایتان دارد و از آنجایی که برنامه‎‌نویسی به تمرکز زیادی نیاز دارد بهتر است خانه شما از سکوت و آرامش کافی بهره‌مند باشد. نکته دیگر درباره انتخاب خانه، توجه به دل‌باز بودن محیط آن است. یادتان باشد که محیط اطراف شما تاثیر مستقیمی بر کیفیت خروجی پروژه‌های شما دارد، پس قبل از اسباب‌کشی بهتر است به دنبال خانه‌ای باشید که در دراز مدت بتوانید بدون خستگی درون آن بمانید و کارهای خود را پیش ببرید.

 

4_انتخاب محل مناسب برای میز کار

همان‌طور که گفته شد محیط خانه بخش مهمی از زندگی کاری یک برنامه نویس محسوب می‌شود بنابراین لازم است در هنگام باز کردن کارتن‌های اسباب‌کشی و چیدمان اثاثیه منزل، چند نکته مهم را  مد نظر داشته داشته باشید. مثلا میز‌ کار خود را در نقطه‌ای قرار دهید که که از نور کافی طبیعی کافی برخوردار باشد. یا اگر پنجره‌ای در اتاق شما قرار دارد بهتر است میز خود را در مجاورت آن قرار دهید تا بتوانید در زمان‌های لازم از هوای بیرون استفاده کنید. در کل یادتان باشد که خانه یک برنامه‌نویس در تمام ابعاد کاری او می‌تواند تاثیرگذار باشد و  توجه به نکات مختلف در هنگام چیدمان اثاثیه منزل را نمی‌توان نادیده گرفت.

 

مرد برنامه نویس

 

5_ بسته‌بندی دقیق لوازم الکترونیکی

یک برنامه‌نویس بدون وسایل الکترونیکی عملا نمی‌تواند هیچ کدام از پروژه‌های خود را پیش ببرد و به جرأت می‌توان هرکدام از وسایل الکترونیکی یک برنامه نویس را در حکم سرمایه‌های کاری او در نظر گرفت. بنابراین در هنگام بسته‌بندی وسایل الکترونیکی نکاتی که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم را فراموش نکنید

از کارتن‌های خیلی بزرگ استفاده نکنید

 این کار باعث می‌شود که وسایل حساس شما در حین جابه‌جایی تحت فشار قرار بگیرند و دچار آسیب شوند

از مواد بسته‌بندی ضد استاتیک استفاده کنید

لوازم الکترونیکی حساس به برق استاتیک هستند. برای جلوگیری از خرابی، از مواد بسته‌بندی ضد استاتیک مثل نایلون حباب‌دار استفاده کنید.      

روی سیم و کابل‌ها برچسب‌های رنگی بزنید

وقتی در اسباب‌کشی به سراغ بسته‌بندی وسایلی می‌روید که کابل‌های خروجی زیادی دارد بهتر است ‌برای تفکیک کابل‌ها استفاده کنید تا در هنگام نصب آن‌ها در منزل جدید دچار سردرگمی نشوید.

 

مردی بعد از اسباب‌کشی

 

6_قبل از انتخاب خانه از وضعیت آنتن دهی آن باخبر شوید

یک برنامه‌نویس بدون دسترسی درست به اینترنت عملا از کار خود بیکار می‌شود. بنابراین یک برنامه نویس قبل از اسباب‌کشی به خانه جدید می‌بایست به‌طور کامل کیفیت آنتن‌ دهی اینترنت را بررسی کند. برای این کار می‎‌توانید از نکاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم استفاده کنید.

بررسی پوشش اپراتورهای اینترنت

مطمئن شوید که اپراتورهای اینترنت مختلف در منطقه‌تان پوشش دهی دارند. هر اپراتور ممکن است در مناطق مختلف قدرت آنتن دهی متفاوتی داشته باشد.

استفاده از نقشه‌های پوشش

اپراتورهای اینترنت معمولاً نقشه‌هایی را برای اطلاع‌رسانی به مشترکان فراهم می‌کنند پس قبل از اسباب‌کشی از این نقشه‌ها برای بررسی پوشش دهی در ناحیه مد نظرتان استفاده کنید.

از همسایه‌ها پرس‌وجو کنید

نظرات و بازخوردهای همسایه در مورد تجربه اینترنتی در منطقه مورد نظر می‌تواند مفید باشد. پس با آن‌ها صحبت کنید و نظر آن‌ها را در مورد آنتن دهی در منطقه بپرسید.  

با ابزار‌های لازم سرعت و کیفیت اینترنت را تست کنید

می‌توانید با تست سرعت اینترنت در محل مورد نظر، عملکرد آن را ارزیابی کنید. برای این کار برنامه‌های مختلف برای انجام این تست‌ها وجود دارند.

 

7_ برای اسباب‌کشی به سراغ شرکتی بروید که برای زمان شما ارزش قائل است

یکی از اجزا اصلی زندگی یک برنامه‌نویس، زمان است. از آنجایی که اسباب‌کشی در گروه فرآیند‌های وقت‌گیری قرار می‌گیرد که می‌تواند تا چندین روز زندگی افراد را به خود درگیر کند. یک برنامه‌نویس در انتخاب شرکت اسباب‌کشی باید به‌دنبال شرکتی باشد که همه مراحل اسباب‌کشی را در سریع‌ترین زمان و به حرفه‌ای‌ترین شکل انجام دهد.

 

کلام آخر
در این مطلب از ایزی‌پک به سراغ یکی از پرطرفدارترین مشاغل این روزها یعنی برنامه‌نویسی رفتیم و به نکات مختلفی که یک برنامه‌بنویس درباره اسباب‌کشی باید بداند پرداختیم. شرکت ایزی‌پک با درک شرایط ویژه زندگی یک برنامه‌نویس و انجام تخصصی آن در سریع ترین زمان ممکن می‌تواند یک انتخاب مناسب برای برنامه‌نویس‌هایی باشد که دوستدارند در بالاترین کیفیت و راحتی اسباب‌کشی خود را پشت سر بگذارند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!