قبل از اسباب کشی چیکار باید کنیم؟ تاحالا به این فکر کردید که تا روز اثاث کشی چکار کنید؟ همیشه طبق گفته پدر و مادرمان پیش می‌رفتیم، یعنی بدون داشتن هیچ برنامه معینی نسبت به جابجایی اقدام می‌کردیم که عملا نتیجه بخش هم بود. ولی امروزه با وجود گرفتاری ها و دغدغه‌های روزانه، یک مقدار کار ما در جلو بردن فرآیند اثاث کشی سخت تر شده. حالا پیشنهاد شما برای کارهای قبل از اسباب کشی چیست؟ در این مقاله سعی داریم تا نکاتی را تا روز اثاث کشی به شما بگوییم، با ما همراه باشید.

آدرس اینستاگرام ایزی پک (کلیک کنید!): easypack@

نقش لوازم بسته بندی در اسباب کشی

بودجه‌ای برای اینکار در نظر بگیرید

قبل از اینکه کاری را برای اثاث کشی شروع کنید اول از همه یک برآورد هزینه برای خودتان انجام دهید تا از قیمت نهایی پروسه مطلع شوید. سپس کم کم هزینه های اضافی را برای خودتان کاهش دهید تا از مدیریت هزینه اسباب کشی غافل نشوید.

به چک لیستتان پایبند باشید

نمیدانم مطالب قبلی ما را مطالعه کردید یا خیر ولی ما یک چک لیستی جهت انجام بهتر اثاث کشی پیشنهاد دادیم تا نکاتی که یک جابجایی نیاز دارد تا به سطح استاندارد خود برسد، رعایت شود. اگر از این چک لیست استفاده می‌کنید حتما به آن پایبند باشید تا خللی در روند انجام پروسه جابجایی پیش نیاید.

کل پروسه جابجایی را برنامه ریزی کنید

برنامه ریزی در تمامی کارها شما را جلوتر میاندازد. در بحث اثاث کشی هم همینطور است، یعنی اگر شما یک برنامه اصولی داشته باشید می‌توانید به تمامی کارهایتان برسید بدون کوچکترین دغدغه و استرس. پس از همان ابتدا وظایفی که روی دوشتان هست را برنامه ریزی کنید.

وسایل اضافی را بفروشید

در خانه هر کسی یک سری وسایل وجود دارند که رُک بگویم نیازی به آنها نداریم. این وسایل را از سایر اثاثیه جدا کنید و سپس نسبت به فروش آن ها به عنوان جنس دست دوم اقدام کنید. همچنین میتوانید وسایلتان را به فرد نیازمند اهدا کنید. اگر هم لوازمتان کهنه و غیر قابل استفاده بود، آن ها را دور بیاندازید.

متریال مناسب تهیه کنید

اینکه چه لوازمی با چه تعداد نیاز دارید، الان وقت محاسبه آن است نه وسط بسته بندی اثاثیه منزل ! پس در همین روزها تعداد لوازم بسته بندی مورد نیاز خود را تخمین بزنید و از یک فروشگاه معتبر در این زمینه خریداری نمایید.

باربری مناسب را پیدا کنید

الان موقع انتخاب باربری مناسب جهت انجام پروسه جابجاییتان می‌باشد. بهترین راه برای انتخاب باربری پرس و جو از آشنا و فامیلی است که اخیرا اسباب کشی داشتند و از باربری مورد نظر راضی بودند. از همین افراد بپرسید که آیا قیمت و نحوه برخورد نیروهای آنها مناسب بود یا خیر؟ سپس شماره باربری را بگیرید و درمورد شرایط جابجایی و اُجرت وسایل با هم صحبت کنید.

اثاث منزل را بسته بندی کنید

پس از انتخاب باربری و تعیین نمودن زمان موردنظر، وظیفه بسته بندی لوازم منزل را بر عهده بگیرید. جمع کردن کل اثاث منزل دیگر بیشتر از یک هفته زمان نمیبرد، پس در این هفته باقی مانده تمامی لوازم خانه را بسته بندی و داخل کارتن اثاث کشی قرار دهید تا در روز جابجایی نیروهای حمل راحتتر و بهتر جهت انتقال  آنها اقدام کنند.

کارتن ها را لیبل بزنید

در هنگام بسته بندی وسایل خانه، هر کارتنی که بسته بندی شد با برچسب های هشدار دهنده مشخص کنید که مخصوص کدام قسمت خانه است. با این کار در محل جدید هنگام باز کردن کارتن های اسباب کشی میدانید که کدام کارتن مخصوص کجای خانه است.

محصولات مرتبط:

پلاستیک ضربه گیر حبابدار

بقچه لباس زیپ دار

چسب پهن نواری

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!