یخچال یک وسیله‌ایست که در هنگام جابجایی اهمیت زیادی برای ما دارد، حتی موقع حمل هم به نیروهای جابجایی تاکید می‌کنیم این وسیله ما را با دقت کامل جابجا کنند. البته این نگرانی هم بی دلیل نیست، اگر اتفاقی برای یخچال بیوفتد چه کسی پاسخگوست؟ هزینه تعمیر آن و یا قیمت یک یخچال نوع در این اوضاع اقتصادی بسیار گران محسوب می‌شود. حال در این مطلب قصد داریم تا شما را با جابه جایی اصولی یخچال  آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

جابه جایی اصولی یخچال

جابه جایی اصولی یخچال جابه جایی اصولی یخچال

استفاده از ترالی

یکی از بهترین وسایلی که می شود در این جابجایی استفاده کرد ترالی های مخصوص حمل یخچال است که میتواند وزن یخچال را کنترل کرده و حرکت آن را آسان کند، به ویژه اگر یخچال باید به پایین پله ها منتقل شود. یادتان باشد جابجایی وسایل سنگین خانه مانند یخچال کار شما و دوستانتان نیست و حتما باید یک نیروی متخصص وظیفه حمل آن را انجام دهد.

محکم کردن وسیله با تسمه

کنترل یخچال در اسباب کشی منزل بر روی ترالی توسط تسمه انجام خواهد گرفت حتما مطمئن شوید پایه و کفی و چرخ ترالی و اندازه آن مناسب باشد تا کف یخچال روی آن قرار بگیرد، در ضمن باید حواستان را جمع کنید که تسمه ها به اندازه کافی محکم و ایمن باشند تا به خوبی یخچال را حفظ کنند.

جابجایی ایستاده یخچال

اینکه پایه به اندازه کافی بزرگ باشد خیلی مهم است چون شما برای جلوگیری از نشت گاز خنک کننده باید یخچال را ایستاده حمل کنید.

در اکثر یخچالها شما باید قادر به تکان دادن یخچال به مرکزیت کفی آن باشید اگر لازم بود آن را به آرامی بلند کنید و به وسیله تسمه و یا کابل هایی که از پیش تهیه کرده‌اید یخچال را به ترالی ببندید.

جلوگیری از حمل یخچال به پهلو

دقت کنید به هیچ وجه این کار نباید انجام شود چون روغن درون کمپرسور لوله‌های خنک کننده جریان پیدا میکند و زمانی که دوباره یخچال را در حالت ایستاده قرار می دهید حتی اگر تمام آن هم به جای خود بر گردد باز هم  یخچال کارآئی سابق را نخواهد داشت.

شما نیروی حمل نیستید، پس به یخچالتان دست نزنید!

جابه جایی اصولی یخچال

حرکت دادن یخچال به آرامی

حالا که شما یخچال را به خوبی بر روی ترالی قرار دادید باید آن را به آرامی به سمت کامیونی که می خواهید با آن یخچال تان را حمل کنید انتقال دهید و برای ایجاد امنیت بیشتر بسیار مهم است که در جهت مخالف چرخ یا همان ترالی را حرکت دهید. یکی را کنار خودتان به عنوان راهنما قرار دهید تا قبل از رسیدن شما به موانع، راهنماییتان کند.

برای اینکه یخچال را از پله ها پایین ببرید این کار را به صورت پله پله و با حوصله انجام دهید و راهنمای شما با فاصله یک پله جلوتر برای حمایت باید حرکت کند.

حالت ایده آل این است که یک نفر دسته ترالی را نگه دارد و دو نفر در جلوی چرخ ترالی باشند، این کار را به آرامی انجام دهید و برای هماهنگی بهتر بلند صحبت کنید.

انتقال به کامیون

مهم است بدانید که چه داخل یک وانت کوچک و چه داخل یک کامیون باربری هر کجا که میخواهید یخچالتان را بار بزنید، باید پشت ترالی را به سمت دیواره کامیون و وانت مورد نظر متمایل کنید چرا که ترالی همیشه باید بین یخچال و کامیون باشد.

در حالت ایده آل وجود یک کامیون باربری که دارای یک پله یا سطح شیب دار باشد و شما بتوانید با کمک آن یخچال و ترالی را به راحتی به بالا بکشید، الزامیست. ولی اگر این امکان در دسترس شما نیست باید در هنگام بالا بردن یخچال کمی دقت بیشتری به خرج دهید.

برای بلند کردن یخچال و فریزر به داخل کامیون باید یک نفر به روی کامیون رفته و حداقل دو نفر هم از روی زمین کمک کنند و به صورت هماهنگ و همزمان به سمت بالا یخچال را بلند کنند. در حالتی که یک نفر در بالا دسته‌های ترالی گرفته، در پایین به طور همزمان پایه ها باید بلند و در پشت کامیون قرار داده شود. برای اطمینان از اینکه یخچال روی شما نمی افتد بهتر است یک نفر دیگر در کنار شما باشد و در صورت لزوم کمک حالتان باشد.

اجنتاب از به برق زدن یخچال

بعد از انتقال به مکان جدید یخچال  را پایین بیاورید و آن را در محل جدید قرار دهید.

به خاطر بسپارید که هرگز نباید در همان لحظه  اول یخچال را به برق متصل کنید. حداقل ۳ ساعت باید در همان جا بماند تا روغن و مایع خنک کننده به کمپرسور برگردد و از هرگونه آسیب به دستگاه جلوگیری شود. این فرآیند در برخی از یخچال ها حتی ممکن است حدود سه روز طول بکشد تا یخچال به خنک کنندگی خود باز گردد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از خدمات تخصصی اسباب کشی ایزی پک با ما تماس بگیرید:  ۲۰۰-۲۲۷۳۰۱۰۰

محصولات مرتبط:

کارتن اسباب کشی

پلاستیک حبابدار

چسب پهن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!