باز کردن و چیدمان

باز کردن و چیدمان وسایل منزل

آخرین بخش از مراحل یک اسباب کشی باز کردن و چیدمان وسایل منزل در محل جدید می باشد . بعد ازپشت سر گذاشتن مراحل جمع آوری و ایمن سازی وسایل وانتقال آن ها به خانه جدید ، نوبت به باز کردن بسته ها و کارتن ها و جای گذاری آن ها در قسمت های مختلف منزل می رسد .

معمولا این قسمت از اسباب کشی تحت تأثیر خستگی ناشی از مراحل قبلی حمل و جابه جائی قرار گرفته و انجام آن را سخت تر خواهد کرد . اگر خاطرتان باشد مکرراً در مقالات قبلی به این موضوع  اشاره کردیم ، برای آن که بتوان این بخش از جابه جائی را به درستی مدیریت کرد می بایست در زمان جمع آوری و بسته بندی وسایل منزل نکات مهمی را مورد توجه قرار داد ، یعنی شما می بایست در زمان جمع آوری و بسته بندی ، وسایل هربخش از خانه را به درستی دسته بندی کرده و با استفاده از لیبل های رنگی آن ها را علامت گذاری کنید تا بتوانید در زمان باز کردن و چیدمان وسایل منزل در محل جدید ، به راحتی بسته های هر بخش از خانه را تفکیک کرده و از هم تمیز دهید .

این مهمترین اقدام برای جای گذاری و چیدمان وسایل می باشد . یادتان باشد اگر وسایل هر بخش از خانه را در محل مربوطه قرار دهید فضای کافی برای چیدمان وسایل سایر بخش ها فراهم خواهد شد ، که این موضوع بسیارمهمی در این باره می باشد.

برای اینکه چیدمان وسایل در منزل جدید با سرعت و سهولت بیشتری همراه باشد چند پیشنهاد به شما ارائه می دهیم که با در نظر گرفتن آن ها می توانید این مرحله را به راحتی پشت سر گذاشته ، تا از استراحت کردن در گوشه دنج منزل جدیدتان لذت ببرید.

اولین قدم باز کردن بسته های ضروری می باشد ، این بسته ها شامل وسایل مورد نیاز برای شروع سکونت شما درمنزل جدید است. بعد از باز کردن وسایل ضروری ، اولویت با جابه جائی وسایل بزرگ از قبیل ماشین لباسشوئی ، ماشین ظرفشوئی و یخچال در قسمت آشپزخانه ، نصب و جای گذاری سرویس خواب و متعلقات آن در اتاق خواب ها ، مبلمان و میز ناهار خوری ، بوفه و سایر لوازم بزرگ در سالن می باشد .

این کار به شما کمک می کند که فضای لازم برای تردد به قسمت های مختلف خانه را ایجاد کنید ، البته یادتان باشد منظور از جای گذاری وسایل بزرگ چبدمان نهائی آن ها نمی باشد چرا که تا زمانی که وسایل خرده ریز و کارتن ها در قسمت های مختلف خانه پراکنده شده باشد شما نمی توانید به یک چیدمان نهائی و مناسب دست پیدا کنید و منظور از این کار صرفاً آماده کردن فضای قسمت های مختلف خانه برای بازکردن کارتن ها و قراردادن محتویات آن در داخل کمد ها و کابینت ها می باشد . از آنجایی که معمولا وسایل بزرگ داخل منزل شامل وسایل چوبی و سنگین می باشد .

پیشنهاد ما به شما این است که حتّی المقدور وسایل بزرگ را در کناره های دیوار و در نزدیک ترین قسمت به جائی که می خواهید چیدمان نهائی آن ها را انجام داده قراردهید ،این کار می تواند از دوباره کاری و جابه جائی مجدد وسایل تا حد زیادی جلوگیری کند . ضمناً یادتان باشد حتما برای جابه جائی اسباب بزرگ به داخل منزل از یک نفر دیگر کمک بگیرید چرا که بسیاری از آسیب های فیزیکی ناشی از اسباب کشی در این مرحله اتفاق می افتد .

 

باز کردن و چیدمان وسایل منزل

باز کردن و چیدمان وسایل منزل

بعد از جابه جائی وسایل بزرگ و قرار دادن آن ها در قسمت های مربوطه ، نوبت به باز کردن بسته ها و قرار دادن محتویات  داخل آن ها در جای مناسبشان می رسد .

معمولا کارتن های مربوط به قسمت آشپزخانه از اولویت بیشتری برای باز کردن برخوردار می باشند ؛ چرا که نیاز به وسایل داخل آن ها از اولین ساعات ورود به منزل جدید احساس می شود ، اما اگر قصد دارید ظروفی که قرار است داخل کابینت ها قرار گیرد ابتدا شسته شده و بعد درون کابینت ها چیده شود پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا به سراغ بسته های مربوط به سایر قسمت های خانه رفته و آن ها را باز و داخل کمد ها و یا قسمت های مربوط به آن قرار دهید ، این کار باعث می شود تا با سرعت بیشتری حجم کارتن های بلاتکلیف داخل منزل کم شده و محتویات آن ها سر و سامان بگیرد . این موضوع می تواند علاوه بر پیشرفت کار از لحاظ روانی برای شما تاثیرات مثبتی را به همراه داشته باشد .

یادتان باشد نکته مهم در این باره این است که قبل ازاینکه تمام فضای خانه با کارتن های پاره و خالی پر شود حتماً بعد ازخالی شدن تعدادی کارتن ، آن ها را از منزل خارج کنید تا فضای لازم برای تردد و جابه جائی سایر بسته ها را از دست ندهید .

اشتباهات رایج باز کردن و چیدمان وسایل منزل

یکی از اشتباهاتی که معمولا در این بخش انجام می گیرد خارج کردن محتویات داخل بسته ها و رها کردن آن ها در قسمت های مختلف خانه می باشد ، این کار می تواند خسارات مالی زیادی را برای شما به همراه داشته باشد . یکی از نکاتی که می بایست در این بخش مورد توجه قرار گیرد و می تواند از بروز این مشکلات جلوگیری کند این است که قبل از باز کردن کارتن محل قرار گرفتن محتویات آن را مشخص کنید تا وسایل داخل بسته ها بعد از خروج از داخل آن ها در محل مناسب قرار بگیرد.

در این مرحله چیدمان نهائی وسایل و تثبیت آن ها در جای دلخواه و مورد نظر شما می باشد . بعد از آن که تمامی بسته ها و خرده ریزهای انتقال یافته به منزل جدید را در محل های خود قرار داده و جای گذاری کردید می توانید به راحتی چیدمان وسایل بزرگ منزل خود را مشخص کنید .

از نکات مهم این بخش پهن کردن فرش ها درآخرین مرحله می باشد چرا که شما ابتدا باید بدانید که کدام وسیله را در کجای خانه قرار می دهید و با توجه به آن محل قرارگیری فرش را مشخص نمائید .

با توجه به توضیحات بالا می توانید اهمیت برنامه ریزی حتی در آخرین بخش از اسباب کشی را مشاهده کنید . در مقالات قبلی بارها به این موضوع اشاره شد که تمامی بخش های یک اسباب کشی نیاز به برنامه دارد و این موضوع مستلزم داشتن آگاهی و بینش کاملی نسبت به مراحل مختلف یک اسباب کشی از شروع تا پایان می باشد.

باز کردن و چیدمان وسایل منزل

باز کردن و چیدمان وسایل منزل

 امروزه با توجه به مسائلی از قبیل مشکلات جسمانی ، مشغله های روزمره و سایر دغدغه های نظیر آن انجام یک اسباب کشی چه در اولین مرحله و چه در آخرین مرحله می تواند برای هر کسی سخت و طاقت فرسا باشد در بخش های قبلی به این موضوع اشاره کردیم که شما می توانید مراحل اسباب کشی خود را با سپردن به افراد با تجربه و متخصص به شکل بهتری انجام داده و پشت سر بگذارید اما آیا این بخش از اسباب کشی را نیز می توان برون سپاری کرد ؟

شرکت ایزی پک  در خدمات اسباب کشی آسان خود ، سرویس بازکردن وچیدمان وسایل را نیز قرار داده تا بتواند انجام اسباب کشی شما را به بهترین شکل ممکن تا آخرین مرحله انجام داده و به اتمام برساند . در سرویس بازکردن وچیدمان ایزی پک بعد از انتقال وسایل شما به منزل جدید بسته بندی کلیه لوازم شما باز شده و وسایلی که نیاز به نصب مجدد در محل جدید را دارد مونتاژ و جای گذاری خواهد شد .

در این مرحله کلیه وسایل بزرگ شما با نظر و سلیقه شما توسط نیروهای اجرائی جابه جا شده و کار چیدمان نهائی آن ها انجام خواهد گرفت .

شما می توانید با استفاده از خدمات اسباب کشی آسان که توسط مجموعه ایزی پک برای اولین بار در کشور اجرائی شده است با خیالی راحت و به دور از هر گونه استرس و نگرانی کلیه مراحل اسباب کشی خود را از جمع کردن تا چیدمان پشت سر بگذارید و این همان شعار ما می باشد” ما از آغاز تا پایان با شما هستیم

کلام آخر

همکاران ما در مجموعه ایزی پک تمامی تلاش خود را در راستای انجام هر چه بهتر اسباب کشی شما انجام داده و از تمام ظرفیت های موجود بهره خواهند برد .

توضیحاتی که در بالا ارائه شدصرفاً اطلاعات مختصری در رابطه با خدمات بازکردن وچیدمان می باشد که شما می توانید با تماس با شماره های  200_22730100 اطلاعات کامل تری را از کارشناسان ما دریافت نمائید .

1