نکات مهم اسباب کشی

اسباب کشی از یک محل به محل جدید باعث نمیشود که شما با دوستانی که در همسایگیتان زندگی میکردند برای همیشه قطع رابطه کنید و آن ها را به فراموشی بسپارید. یادتان باشد برای حفظ ارتباط  دوستانه ای که در طول سکونت در خانه قبلی با همسایه های خود داشتید باید در هنگام اسباب کشی در رعایت حقوق آن ها کوشا باشید.

این موضوع در رابطه با همسایه های جدید شما نیز صادق میباشد و اینکه شما به خانه جدیدی اسباب کشی می کنید به این معنا نیست که همسایگان شما شایسته ی احترام نباشند و حقوق آنها را در نظر نگیرید. بیشتر افراد به این نکته توجه نمی کنند که ممکن است اسباب کشی آنها باعث بر هم زدن آسایش همسایگان شود پس توجه به این موضوع بسیار مهم است , که قبل از آشنایی با همسایگان جدید , آنها ما را افرادی با ملاحظه بدانند.

 

نکات اسباب کشی منزل

نکات اسباب کشی منزل

 

انتخاب زمان مناسب برای اسباب کشی

سعی کنید در طول هفته ای که برای اسباب کشی آماده می شوید , زمانی کارهای خود را انجام دهید که همسایه ها سرکار باشند و سر و صدای شما آنها را اذیت نکند. در زمان اسباب کشی نه تنها کامیون درب ورودی پارکینگ را اشغال می کند بلکه ممکن است تا حدی پیاده رو را با وسایل بزرگ مانند یخچال و سایر وسایل  ویا رفت و آمد کارگران باربری مسدود کند .

 

زمان اسباب کشی خود را به همسایگان اطلاع دهید

اگر در یک مجتمع ساکن هستید , بیشتر همسایه ها ی نزدیک شما از اثاث کشی شما خبر دارند ولی مطمئنا افرادی که در بلوک های دورتر از بلوک شما زندگی می کنند از جا به جایی شما خبر ندارند ، اگر چه ممکن است فکر کنید که اسباب کشی شما تاثیری بر زندگی دیگران نخواهد داشت ولی بهتر است تاریخ و روز اثاث کشی را بر روی بورد ساختمان بزنید  چرا که این احتمال وجود دارد که مانند همسایگان بلوک ها ی دیگر که از تاریخ اثاث کشی شما خبر ندارند , شما نیز مطلع نباشید که در همان روز , یک خانواده ی دیگر نیز قصد جا به جایی دارند و یا شاید یک خانواده ای قصد دارند که در همان روز در پارکینگ ساختمان یک مهمانی بگیرند و بدین ترتیب بخش زیادی از پارکینگ اشغال می شود.

هماهنگ کردن پارکینگ برای کامیون باربری و نبود ماشین های اضافی به شما و کارگران باربری کمک می کند تا یک روز موفق و اسباب کشی بدون استرس داشته باشید .هم چنین ممکن است که بعضی از همسایه ها بخواهند که با شما خداحافظی کرده و برای شما آرزوی خوشبختی کنند .  با توجه به این موارد اطلاع رسانی زمان اسباب کشی میتواند به حفظ و یا شکل گیری روابط دوستانه شما با سایر همسایگان جدیدتان کمک زیادی بکند.

 

نکات اسباب کشی منزل

نکات اسباب کشی منزل

 

هماهنگی با مدیر ساختمان

بهتر است قبل از روز اثاث کشی و بسته بندی وسایل منزل ، با مدیریت ساختمان صحبت کرده و جای قرار گرفتن کامیون را معلوم کنید اگر آنها با قرار گرفتن کامیون در جلوی درب پارکینگ موافق نبودند به دنبال راه دیگری مانند درب پشتی یا داخل کوچه باشید.اگرچه بیشتر مدیران ساختمان فضای کافی را برای قرار گرفتن کامیون رفت و آمد کارگران در اختیار شما قرار می دهند.

خرید کارتن اسباب کشی

احترام به حقوق دیگران

ممکن است که در روز اسباب کشی کارگران برای همسایه ها مزاحمت ایجاد کنند پس بهتر است قبل از بروز این مشکل با آنها صحبت کرده و به آنها یادآوری کنید که فریاد , موسیقی بلند , دفع نادرست زباله و مسدود کردن پیاده رو کار درستی نیست  و باید تا حد امکان به حقوق دیگران احترام بگذارند.

 

نکات اسباب کشی منزل

نکات اسباب کشی منزل

 

بررسی محل بعد از پایان کار

بهتر است بعد از رفتن کامیون باربری , قبل از اینکه برای آخرین بار درب منزل را ببندید , خانه و محدوده ی پارکینگ و پیاده رو را چک کنید تا اگر زباله یا جعبه ای جا مانده , آنها را برداشته و خانه را تمیز تحویل بدهید.

 

خداحافظی کردن با همسایه ها

در آخر حتما با همسایه ها به خصوص با افرادی که رابطه ای نزدیک داشته اید , خداحافظی کنید البته بهتر است که این کار را چند روز قبل از اثاث کشی انجام دهید . حتما از آنها برای مزاحمت هایی که در روز اثاث کشی برای آنها داشته اید عذر خواهی کنید.

 

نکات اسباب کشی منزل

نکات اسباب کشی منزل

 

برای اطلاع کامل از خدمات ایزی پک با ما تماس بگیرید . ۲۰۰-۲۲۷۳۰۱۰۰