ماشین لباسشویی خودتان را چگونه بسته بندی می‌کنید؟ اگر هیچ نیروی حرفه‌ای در کنار شما نیست و قصد بسته بندی لباسشویی خود را به تنهایی دارید چه باید کرد؟ در این مقاله بطور جامع و گام به گام به نحوه صحیح بسته بندی ماشین لباسشویی می‌پردازیم.

کل پروسه بسته بندی ماشین لباسشویی در چند دقیقه!

ماشین لباسشویی جز آن دسته از وسایل خانه می‌باشد که برای هر خانواده اهمیت زیادی دارد و در هفته حداقل سه الی چهاربار مورد مصرف واقع می‌شود، پس این وسیله هم جز لوازم حیاتی خانه محسوب می‌شود. البته این هم بگوییم که قیمت بالای لباسشویی هم مزید بر علت شده تا در بسته بندی آن دقت و حساسیت بالایی به خرج دهیم. حالا مرحله به مرحله باهم جلو می‌رویم:

بسته بندی ماشین لباسشویی

جدا کردن اتصالات آبی و برقی

اول از همه باید تمامی اتصالات ماشین لباسشویی را جدا کنید. معمولا لباسشویی ها به سه منبع برق، آب و فاضلاب متصل هستند که با جدا کردن این اتصالات میتوانید بسته بندی لباسشویی خود را شروع کنید. درنظر داشته باشید که بعد از جدا کردن شلنگ آب و سیم برق، حتما این آن ها را داخل یک کیسه زیپدار قرار داده و داخل ماشین لباسشویی بگذارید تا در جابجایی گم نشود. اگر هم سیم برقتان قابل جداسازی از ماشین نبود، با یک چسب پهن میتوانید به بدنه متصل کنید تا مشکلی در اسباب کشی شما بوجود نیاید.

بیشتر بخوانید: بسته بندی اجاق گاز

تخلیه کردن آب لباسشویی

حتما توجه داشته باشید که قبل از بسته بندی ماشین لباسشویی حتما شیر تخلیه آن را باز کنید تا تمامی آبی که داخل ماشین وجود دارد بطور کامل تخلیه شود تا در صورت تکان دادن لباسشویی در جابجایی، آب آن سرازیر نشود.

فیکس کردن دیگ داخل ماشین

دیگ لباسشویی همان آهن استوانه‌ای داخل ماشین است که لباس ها داخل آن شسته می‌شوند. حتما قبل از بسته بندی ماشین لباسشویی این دیگ را فیکس کنید تا در جابجایی مشکلی برای شما یا تیم حمل ایجاد نکند. برای اینکار در پشت ماشین 4 عدد پیچ متصل به دیگ وجود دارد که تنها با سفت کردن آنها دیگ ماشین فیکس می‌شود.

بسته بندی ماشین لباسشویی

بستن درب ماشین لباسشویی

نکته واضح قبل از جابجایی، بستن و چفت کردن درب ماشین لباسشویی می‌باشد. پس محکم درب این وسیله الکتریکی را ببندید تا در اثاث کشی مشکلی برایتان پیش نیاید.

بسته بندی ماشین لباسشویی

هنگامی که تمامی مراحل بالا را با دقت انجام دادید، سراغ بسته بندی و ایمن سازی ماشین لباسشویی میرویم. در این روش ابتدا جاهای حساس ماشین مانند لبه‌ها، پایه‌ها و پشت آن را با استفاده از پلاستیک حباب دار حباب درشت ایمن سازی کنید و سپس کل ماشین لباسشویی را توسط پلاستیک های ضربه گیر لایه پیچی میکنید تا آسیب‌های وارده به آن به حداقل برسد.

این شد روند یک بسته بندی استاندارد و اصولی!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!