جابه جایی اصولی یخچال  

۱) از ترالی (چرخ مخصوص حمل بار) استفاده کنید . 

یکی از بهترین وسایلی که می شود در این رابطه استفاده کرد ترالی های مخصوص حمل یخچال است که میتواند وزن یخچال را کنترل کرده و حرکت یخچال را آسان کند ، به ویژه اگر یخچال باید به پایین پله ها منتقل شود. یادتان باشد بدون چرخ یا همان ترالی  سعی در انجام این کار نکنید چون ممکن است آسیب های جدی برای سلامتی خودتان و یا یخچالتان به بار آورید . جابه جایی اصولی یخچال

 

جابه جایی اصولی یخچال

جابه جایی اصولی یخچال

 

۲) یخچال را بر روی ترالی با تسمه محکم کنید.  

کننترل یخچال در اسباب کشی منزل بر روی ترالی توسط تسمه انجام خواهد گرفت اما مطمئن شوید پایه و کفی و چرخ ترالی و اندازه آن مناسب باشد تا کف یخچال روی آن قرار بگیرد، در ضمن باید حواستان را جمع کنید که تسمه ها به اندازه کافی محکم و ایمن باشند تا بتوانند به خوبی یخچال را حفظ کنند .

 

جابه جایی اصولی یخچال

جابه جایی اصولی یخچال

 

۳ ) یخچال را به صورت ایستاده جابه جا کنید .

اینکه پایه به اندازه کافی بزرگ باشد خیلی مهم است چون شما برای جلوگیری از نشست گاز خنک کننده باید یخچال را ایستاده حمل کنید.

در اکثر یخچالها شما باید قادر به تکان دادن یخچال به مرکزیت کفی آن باشید اگر لازم بود آن را به آرامی بلند کنید به وسیله تسمه و یا کابل هایی که از پیش تهیه کردهاید یخچال را به ترالی ببندید .

وقتی یخچال را روی ترالی ساماندهی می کنید مطمئن شوید کوچکترین چرخشی اتفاق نمی افتد ، نگه داشتن یخچال در حالت ایستاده خیلی مهم است زیرا این حالت به ما اطمینان میدهد که هیچگونه روغنی از لوله های خنک کننده نشط نمی کند  .

 

جابه جایی اصولی یخچال

جابه جایی اصولی یخچال

 

۴ ) هرگز یخچال را به پهلو و یا پشت حمل نکنید .  

دقت کنید  به هیچ وجه این کار نباید انجام شود چون روغن درون کمپرسور در لوله های خنک کننده جریان پیدا میکند و زمانی که دوباره یخچال را در حالت ایستاده قرار می دهید حتی اگر تمام آن هم به جای خود بر گردد باز هم  یخچال کارآئی سابق را نخواهد داشت . اگر در شرایطی هستید که چرخاندن یخچال به پهلو اجتنابناپذیر است مطمئن شوید تا جایی که ممکن است آن را در زاویه درست قرار دهید   .

 

۵ ) یخچال را به آرامی حرکت دهید

حالا که شما یخچال را به خوبی بر روی ترالی قرار دادید  باید آن را به آرامی به سمت کامیونی که می خواهید با آن یخچال تان را حمل کنید انتقال دهید و برای ایجاد امنیت بیشتر بسیار مهم است که در جهت مخالف چرخ یا همان ترالی را  حرکت دهید . یکی را کنار خودتان به عنوان راهنما قرار دهید تا قبل از رسیدن شما به موانع آن را به شما اطلاع دهد .

برای اینکه یخچال را از پله ها پایین ببرید این کار را به صورت پله پله و با حوصله انجام دهید و راهنمای شما با فاصله یک پله جلوتر از شما برای حمایت باید حرکت کند  .

حالت ایده آل این است که یک نفر دسته ترالی را نگه دارد و دو نفر در جلوی چرخ ترالی باشند ، این کار را به آرامی انجام دهید و برای هماهنگی بهتر بلند صحبت کنید .

یادتان باشد این مرحله خطرناک ترین مرحله برای شما و یخچال تان می باشد و کوچکترین غفلت و سهل انگاری می تواند باعث آسیب های فراوان جانی و مالی شود .

 

جابه جایی اصولی یخچال

جابه جایی اصولی یخچال

 

 

۶ ) یخچال را به کامیون ببرید .

مهم است بدانید که چه داخل یک وانت کوچک و چه داخل یک کامیون باربری هر کجا میخواهید یخچالتان را بار بزنید باید پشت ترالی را به سمت دیواره کامیون و وانت مورد نظر متمایل کنید چرا که ترالی همیشه باید بین یخچال و کامیون باشد .

–  در حالت ایده آل وجود یک کامیون باربری که دارای یک پله یا سطح شیب دار باشد و شما بتوانید با کمک آن یخچال و ترالی را به راحتی به بالا بکشید یا حول دهید ، میباشد ولی اگر این امکان در دسترس شما نیست باید در هنگام بالا بردن شما  کمی  دقت بیشتری به خرج دهید  .

–  برای بلند کردن یخچال و فریزر به داخل کامیون باید یک نفر  به روی کامیون رفته و حداقل دو نفر هم از روی زمین کمک کنند و به صورت هماهنگ و همزمان به سمت بالا یخچال را بلند کنند. در حالتی که یک نفر در بالا دستههای ترالی گرفته ، در پایین به طور همزمان پایه ها باید بلند شود و در پشت کامیون قرار داده شود . برای اطمینان از اینکه یخچال روی شما نمی افتد  بهتر است یک نفر دیگر در کنار شما باشد و در صورت لزوم کمک کند .

– در طول مسیر یخچال را به صورت ایمن در کامیون نگه دارید و اگر در طول حرکت نمیتوانید آن را نگه دارید حتما از دیگر تجهیزات ایمنی مانند تسمه یا طناب برای نگهداری یخچال در کامیون  استفاده کنید.

 

جابه جایی اصولی یخچال

جابه جایی اصولی یخچال

 

۷ ) یخچال را فورا به برق نزنید .

بعد از انتقال به مکان جدید یخچال  را پایین بیاورید و آن را در محل جدید قرار دهید  .

– به خاطر بسپارید که هرگز نباید در همان لحظه  اول یخچال را به برق متصل کنید .حداقل ۳ ساعت باید در همان جا بماند تا روغن و مایع خنک کننده به کمپرسور برگردد و از هرگونه آسیب به دستگاه جلوگیری شود . این فرآیند در برخی از یخچال ها حتی ممکن است حدود سه روز طول بکشد تا یخچال به خنک کنندگی خود باز گردد.

 

جابه جایی اصولی یخچال

جابه جایی اصولی یخچال

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از خدمات تخصصی اسباب کشی ایزی پک با ما تماس بگیرید:  ۲۰۰-۲۲۷۳۰۱۰۰

 

دانلود مقاله جابجایی اصولی یخچال به صورت pdf